Bildegalleri

Eiendomsmegler Norge ved Atle Rex Lundgren Presenter stor tomt i Fugleleiken, Holtardalen
Stor og attraktivt tomt med fantastisk utsikt og gode solforhold. Ski inn/out!
- Totalpris
- 2 222 840 kr
- Omkostninger
- 72 840 kr
Nøkkelinfo
Om eiendommen
Om eiendommen
Tomten har en fantastiskt beliggenhet meget gode solforhold og nydelig utsikt over nærliggende fjellheim og videre mot Raulandsfjella i vest. Tomten ligger høyt og fritt med alpinløype som nærmeste nabo og 400 meter unna langrensløype mot Silkedalen. Tomten er opprinnelig avsatt til 3 parseller, men man står fritt til å bygge en til flere enheter. Utnyttelsegrad 30 % BYA.
Beliggenhet
Tomten har en fantastisk beliggenhet i Fugleleiken i Holtardalen. Her ligger man rett ved skitrekket og ca 400 fra langrennsløypene. Tomten ligger ca 1000 moh. og vendt mot Raulandsfjell.
Rauland er eldorado for hyttefolk både sommer som vinter.
Rauland er regnet som et meget snøsikkert sted om vinteren.
Rauland alpinsenter er bland de største vintersport destinasjonene i Telemark og tilbyr 35 km med nedfarter hvor en av nedfartene grenser inn til tomten. SKI IN/OUT!
For de som er langrennsentusiaster, frister Rauland med hele 150 km med preparerte langrennsløyper gjennom vinterersesongen, tilrettelagt for klassisk og skøyting. Vi anbefaler spesielt en tur gjennom vakre Silkedalen. I tillegg finnes det flere opplyste alternativer: en flombelyst langrennsarena på rundt 6 km (tur/retur) med kunstsnø, samt en 8 km lysløype i Rauland sentrum.
For de som foretrekker andre alternativer byr Rauland på både Scooterkjøring og hundeslede. Her er noe for enhver smak.
Rauland om sommeren byr på flotte fjellturer og toppturer som Falkeriset og Bossnuten, med enkel tilgang til Hardangervidda, som åpner for lange turer i høyfjellsterreng. I tillegg kan du sykle, bade, padle og fiske i Totak og nærliggende fjellvann. Kulturlivet på Telemarkstunet og Rauland Kunstmuseum gir fine avbrekk, og området passer godt for både familier og friluftsinteresserte som vil oppleve ekte fjellnatur.
Kort kjørevei til Rauland sentrum med 2 dagligvare butikker, sportsbutikk, interiørbutikk, kafe, svømmehall, m.m. Kort avstand til Skinnarbu-området hvor båten Fjellvåken tar deg med innover til Hardangervidda.
Adkomst
Se vedlagt kart kartskisse i annonsen. Man tar av ved Rauland Skisenter og kjører inn mot Holtardalen. I siste bakken før parkeringsplass ved skiheisen i Holtardalen går det en vei til venstre merket Laftekroken. Her ligger tomten med enkel ankomst.
Diverse
Det gjøres oppmerksom på at M33 Utvikling as v/Sparebanken Norge som er hjemmelshaver og selger av eiendommen, er konkurs. Bostyrer har imidlertid abandonert (levert tilbake) eiendommen til M33 Utvikling as v/Sparebanken Norge, hvilket betyr at M33 Utvikling as v/Sparebanken Norge representert ved styret kan selger eiendommen.
Ettersom M33 Utvikling as v/Sparebanken Norge er konkurs er det viktig å være klar over at selger ikke vil være søkegod for det tilfellet at det skulle oppstå et mangelskrav. Interessenter gjøres i den forbindelse også oppmerksom på at det ikke er tegnet boligselgerforsikring i forbindelse med salget.
Det gjøres for øvrig også oppmerksom på at selger har inngått avtale med kreditor, Sparebanken Norge, om at kreditor skal samtykke før selger kan akseptere bud. Bindene avtale om kjøp av eiendommen forutsetter derfor at Sparebanken Norge, har samtykke til at bud kan aksepteres.
For i best mulig grad sikre gjennomføring av handelen er det ønskelig, og en fordel, at overtakelsen blir satt til snarest mulig.
Tomt
Stor og meget attraktivt tomt som ligger luftig og fritt med meget gode solforhold og nydelig utsikt over nærliggende fjellheim og videre mot Raulandsfjella i vest. Vestvendt skrående naturtomt, hvor det er anlagt tilkomstveg på nedre del. Mulighet for å anlegge tilkomst til øverste tomten fra Fugleleiken. Tomten grenser mot alpintrase mot nord.
Tomten har et areal på hele 2144,5 kvm. Tomten har et gnr./bnr. er i arealplanen vist som 3 tomter men man står fritt til å bygge 1 eller flere enheter dersom man holder seg innenfor utnyttelsesgraden på 30% av BYA. Se pkt. regulering
INGEN BYGGEKLAUSUL
Regulering
Eiendommen ligger under reguleringsplan: Holtardalen lll og er del av kommunedel plan for Rukkemo- Torvetjønn datert 14.09.2023
Eiendommen er i planen regulert til: Fritidsbebyggelse
Byggebestemmelser: Se hele planen for detaljregulering Holterdalen lll i salgsoppgave.
Utdrag av bestemmelsene:
a) Alle bygningar skal vere av tre med ståande kraftig kledning eller laft. Eventuelt anna materiale skal vere forblenda med naturstein eller tre. Bygningane skal ha mørke jordfarger. Tak skal tekkast med torv.
b) Der dei spesielle føresegnene for enkelte felt ikkje seier anna kan bygningane oppførast i 1 hovudetasje og 1 etasje under saltak. Der terrenget tillet det, kan ein bygge sokkeletasje.
c) Bygningane skal ha takvinkel mellom 27 34 grader, mønehøgda skal ikkje overstige 9,8 meter, gesimshøgda skal ikkje overstige 7,8 meter.
d) Det er høve til å slå saman fleire tomter til ei eining.
e) Det skal opparbeidast 2 parkeringsplassar for kvar eining på tomta.
f) Utnyttingsgraden på tomten setjast til %BYA for området er 30%.
Nyttige lenker
Eiendomsmegler Norge Telemark
Nærområdet
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.





















