Bildegalleri

Stor og svært spennende næringstomt attraktivt beliggende på Ansnes, rett ved Ansnes Brygger! Ta kontakt for nærmere informasjon og avtale om visning
Ansnes Havn - 4 mål - Vedtatt arealplan - Tilrettelagt for videre utvikling - Bebyggelse/Anlegg/Næring/Turisme/Fritid
- Totalpris
- 10 988 490 kr
- Omkostninger
- 288 490 kr
Nøkkelinfo
Visning
Om eiendommen
Kort om eiendommen
Ansnes Havn legges nå ut for salg! Dette er en eiendom og et område i strandsonen på en attraktiv del av Hitra, Ansnes.
Det foreligger en godkjent arealplan slik at en stor jobb er allerede gjort med kommunen for å kunne foreta en videre utvikling av eiendommen. Eksisterende bebyggelse er revet, og det er nå en ubebygd stor tomt regulert til blant annet fritids- og turistformål i næringsøyemed. Det foreligger flere studier og arkitektskisser over forslag på hvordan eiendommen kan utvikles videre.
Opsjonsavtale på ekstra tomt på ca 800 kvm.
3D-bildene i annonsen er illustrativt, og er en mulighetsstudie over eiendommen. Tidligere bygningsmasse er tatt bort og eiendommen selges ubebygd.
Beliggenhet
Opplev en fantastisk beliggenhet på Ansnes. I nærheten finner du et variert utvalg av aktiviteter, blant annet bowling, dykking og golf. Nærmeste nabo er Ansnes Brygger, hvor en flott restaurant tilbyr fersk, kortreist sjømat og smakfulle kjøttretter. På Ansnes Brygger arrangeres det også ulike aktiviteter som ølkurs, ølsmaking, livemusikk, fester og ribeturer.
Fra eiendommen har du også nærhet til vakker natur, som tilbyr turer og utendørs opplevelser.
Adkomst
Veibeskrivelse Se Google maps - det er enkelt å finne frem i kartet.
Link: https://maps.app.goo.gl/DCysaHfAV2jSa2rP9
Tomten
Stor eiertomt på totalt 4 000 kvm. Tomten er fordelt på 2 bruksnummer - 54 og 71 hvor tomtestørrelsen er hhv. 1 999 kvm og 2 001 kvm.
Vei, vann og avløp
Tekniske planer for veg, vann og avløp samt avfall skal være godkjent av kommunen før tillatelse til tiltak kan gis. Løsninger for VA skal utarbeides i henhold til prinsipper i VA-rammeplan (AFRY GH01
rev 2 og VA02 rev 2, begge sist revidert 9.3.2021).
Ved søknad om tillatelse til tiltak skal det foreligge detaljert VA-løsning inkludert overvann og tilstrekkelig kapasitet for brannvann.
Formuesverdi
Det er ikke fastsatt formuesverdi for eiendommen på nåværende tidspunkt.
Formuesverdien for ubebygde tomter skal verken overstige 80 % av eiendommens kostpris eller 80 % av markedsverdien. For nærmere opplysninger om formuesverdi kontakt skatteetaten.
Tinglyste heftelser og rettigheter
Eiendommen overdras fri for pengeheftelser.
Det er tinglyst følgende servitutter på eiendommen:
Best. om adkomstrett
Rettighet hefter i: Knr:5056 Gnr:87 Bnr:20
Rettighet hefter i: Knr:5056 Gnr:87 Bnr:71
Gjelder denne registerenheten med flere
Servituttene vil følge eiendommen. Kjøpers bank vil få prioritet etter ovennevnte heftelser og servitutter.
Reguleringsbestemmelser
Detaljregulering Ansnes Havn med reguleringsbestemmelser med planid 201920.
Det regulerte området er vist med reguleringsgrense på plankart merket PLAN arkitekter AS, datert 17.3.2021, senest endret 09.08.2023 (LOD)
Hensikten med planen er å legge til rette for utbygging av Fritids- og turistformål med utleieplikt, og annen næring , herunder, kurs, konferanse og overnatting, samt flytebrygger og tilhørende vegareal.
Før det gis igangsettingstillatelse i planområdet skal det forelegges utomhusplan som viser opparbeidelse av utomhusområdene, inkludert møblering, beplantning, gangveier, og lignende.
Planlagt beplantning skal være allergivennlig. Ved trinnvis utbygging skal utomhusplan begrenses til områder med direkte funksjonell sammenheng med utbyggingen.
Tekniske planer for veg, vann og avløp samt avfall skal være godkjent av kommunen før tillatelse til tiltak kan gis.
Utsnitt av plan med tilhørende bestemmelser følger vedlagt denne salgsoppgaven.
Kjøper er selv ansvarlig for å skaffe alle nødvendige tillatelser fra kommunen for å bebygge eiendommen, og må selv avklare med kommunen hva som eventuelt vil bli godkjent på eiendommen.
Lovanvendelse
Eiendommen selges som den er ved kjøpers besiktigelse eller på tidspunkt for aksept av kjøpers bud, dersom kjøper ikke besiktiger eiendommen. Eiendommen selges som den er jfr avhendingslovens paragraf 3-9, dog slik at forhold dekket av avhendingslovens § 3-9, andre punktum ikke kan utgjøre en mangel.
Avhendingslovens § 3-9 fravikes videre slik at kjøper ikke kan gjøre gjeldende som mangel forhold etter avhendingslovens § 3-8 (1), andre setning hvor opplysningene er gitt av andre enn selger. § 3-9 fravikes videre slik at forsømte opplysninger fra selgers side bare skal ansees som mangel dersom disse er vesentlige for kjøper og er dokumentert kjent av selger.
Avhendingslovens § 4-19, andre ledd fravikes slik at reklamasjon senest kan skje 1 år etter overtagelse av eiendommen.
Kjøper er oppfordret til selv å befare/undersøke eiendommen og forhold knyttet til denne, eventuelt ved bruk av dertil egnede fagpersoner. Kjøper kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han måtte kjenne til ved signering av kjøpekontrakten.
Ansvarlig megler
Jan Vidar Lysbakken
Eiendomsmegler
Nyttige lenker
Krogsveen Trondheim
Nærområdet
Annonseinformasjon
| FINN-kode | 427794517 |
|---|---|
| Sist endret | 30. sep. 2025 08:44 |
| Referanse | KR68.2453 |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.











