Bildegalleri

Hyttefelt
Rimelige hyttetomter ved sjøen | Sjø, sol og fritidsliv i naturskjønne omgivelser | Muligheter for naust og båtplass
- Totalpris
- 401 100 kr
- Omkostninger
- 11 100 kr
Nøkkelinfo
Fasiliteter
Om eiendommen
Tomt
Selveier hyttetomter for salg.
Tomtene som er for salg er følgende:
C2-7 - gnr. 15 / bnr. 299
Fradelt
Hjemmelshaver Sollibotn Hytteeierlag AS
Areal: 1288 kvm
C2-8 - gnr. 15 / bnr. 300
Fradelt
Hjemmelshaver Sollibotn Hytteeierlag AS
Areal: 1043 kvm
C1-1
Ikke fradelt
Hjemmelshaver Sollibotn Hytteeierlag AS
Areal: 1802 kvm
C1-6
Ikke fradelt
Hjemmelshaver Sollibotn Hytteeierlag AS
Areal: 1154 kvm
A1-20
Ikke fradelt
Hjemmelshaver Sollibotn Hytteeierlag AS
Areal: 1132 kvm
Info om tomtefeltet og organisering:
Sollibotn Tomteselskap AS står som eier og selger av tomtene. Selskapet ble etablert i forbindelse med overtakelsen av hyttefeltet i 2013, og eies i hovedsak av eksisterende hytteeiere i området. Dette bidrar til et langsiktig fokus på kvalitet, utvikling og trivsel i hyttefeltet.
Hjemmel til tomtene overføres direkte fra Sollibotn Hytteeierlag AS til ny kjøper.
Sollibotn Hytteeierlag AS er et skattefritt selskap etablert for å ivareta drift, vedlikehold og videre utvikling av infrastrukturen i området. Dette omfatter blant annet veier, tekniske anlegg, fellesområder, naustebygg og kaianlegg. Alle hytteeiere i feltet er medeiere i selskapet, noe som gir et veldrevet og godt organisert hytteområde hvor eierne selv har kontroll over både standard, tiltak og kostnader knyttet til drift og vedlikehold.
Det er inngått egne avtaler mellom Sollibotn Hytteeierlag AS og Sollibotn Tomteselskap AS som regulerer forholdet mellom selskapene og sikrer en strukturert og forutsigbar organisering av området.
Ved kjøp av tomt er det pliktig medlemskap i Sollibotn Hytteeierlag AS gjennom erverv av én aksje med pålydende kr 40 000. Aksjen følger eiendommen ved et eventuelt videresalg. Dette gir tilgang til og medeierskap i felles infrastruktur og fasiliteter i området.
Det er også mulighet for kjøp av båtplass og bodplass i felles nausteanlegg:
Båtplass: kr 60 000
Bodplass: kr 15 000 25 000 avhengig av størrelse
Dette gir gode muligheter for et aktivt og enkelt fritidsliv med nærhet til sjø, båtliv og flotte naturopplevelser.
Beliggenhet
Hyttetomter med gode solforhold i naturskjønne omgivelser med mulighet for båtplass og naust.
Sollibotn hyttefelt ligger idyllisk til i vakre kystomgivelser i Gulen. Fra tomtene kan man nyte fantastisk utsikt over Folefotsundet mot Stemnebøfjellet og Nyhammaren, samt videre utover Sognesjøen. Her får man en sjelden kombinasjon av sjø, fjell og storslått natur perfekt for både rolige helger og aktive fridager.
Området byr på flotte naturopplevelser året rundt, med flere oppmerkede turløyper i nærliggende fjellterreng. Fjorden rett utenfor inviterer til båtliv, kajakkpadling og gode fiskemuligheter, mens nærområdet også er kjent for gode jakt- og friluftsmuligheter.
Like ved hyttefeltet finner man en idyllisk badevik hvor man kan nyte lange sommerdager i solen og rolige kvelder ved sjøen. Her ligger alt til rette for et avslappende og innholdsrikt fritidsliv i naturskjønne omgivelser.
I nærområdet ligger også Tusenårsstaden Gulatinget på Floli et historisk og flott opparbeidet parkområde som markerer de over tusen år gamle tradisjonene for norsk lov og folkestyre. Dette gir området en ekstra dimensjon av historie, kultur og identitet.
Se mer informasjon på www.gulatinget.no.
Det vises for øvrig til vedlagte nabolagsprofil, for detaljert informasjon om nærområdet samt avstand fra boligen til aktuelle servicetilbud.
Adkomst
På finn.no kan du se en konkret kartskisse. Ved å trykke på kartet får du tilgang til en spesifisert reiserute fra din startposisjon frem til boligen.
Diverse
Konsesjon:
Kjøper plikter å undertegne på skjema Egenerklæring om konsesjonsfrihet" ved erverv av fast eiendom .
Tomtene som er for salg er følgende:
C2-7 - gnr. 15 / bnr. 299
Areal: 1288 kvm
Pris: 450 000,-
C2-8 - gnr. 15 / bnr. 300
Areal: 1043 kvm
Pris: 390 000,-
C1-1
Areal: 1802 kvm
Pris: 530 000,-
C1-6
Areal: 1154 kvm
Pris: 530 000,-
A1-20
Areal: 1132 kvm
Pris: 390 000,-
Vei, vann og avløp
Eigedomen er tilknytta offentleg nett for vatn.
Eigedomen er tilknytta privat nett for avløp.
Eigedomen er tilknytta privat veg.
Det er solidarisk ansvar for drift, vedlikehold og oppgradering av felles privat vei, vann- og avløpsnett.
Kjøper må være innforstått med at det kan påløpe kostnad til drift og vedlikehold av felles privat vei.
Tinglyste erklæringer
På eiendommen er det tinglyst følgende heftelser og rettigheter som følger eiendommens matrikkel ved overskjøting til ny hjemmelshaver:
Rettigheter på 4635-15/201
2018/1530846-1/200 Bestemmelse om båtplass/bryggeplass
09.11.2018 21:00
Eiendommen overdras fri for pengeheftelser, med unntak av eventuelle erklæringer, avtaler, servitutter og panteheftelser som fremgår av salgsoppgaven. Disse vil følge med eiendommen ved salg. Kjøpers bank vil få prioritet etter disse.
Kommunen har legalpant som sikkerhet for betaling av kommunale avgifter. Legalpant er pant som følger av loven, og som ikke tinglyses. Legalpant følger derfor eiendommen ved salg og panteretten går foran alle andre heftelser.
Regulering
Området er regulert til fritidsbebyggelse gjennom godkjent reguleringsplan for Sollibotn hyttefelt i Gulen kommune. Reguleringsplanen legger til rette for oppføring av fritidsboliger med tilhørende infrastruktur, småbåtanlegg og fellesområder.
I henhold til reguleringsbestemmelsene kan det oppføres én hytte per tomt med tilhørende uthus og eventuell overdekket biloppstillingsplass innenfor gjeldende rammer for utnyttelse. Maksimalt tillatt bruksareal (T-BRA) for fritidsboligene er oppgitt til 200 kvm.
Reguleringsplanen legger vekt på at eksisterende terreng og vegetasjon i størst mulig grad skal bevares for å ivareta områdets naturlige karakter og landskapskvaliteter.
Det er etablert og planlagt felles infrastruktur i området, herunder interne veier, småbåthavn, naustmiljø og tekniske anlegg som bidrar til et helhetlig og veldrevet hytteområde.
Sollibotn er del av et større regulert hytteområde i naturskjønne omgivelser ved Eivindvik i Gulen kommune, med nærhet til sjø, friluftsområder og etablerte rekreasjonstilbud.
https://arealplaner.no/gulen4635/arealplaner/92?knr=4635&gnr=15&bnr=201&teigid=48185067
Viktig informasjon/salgsvilkår
Eiendommen selges etter reglene i avhendingsloven. Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til bygningssakkyndig og megler, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Statens kartverk og andre tilgjengelige kilder.
Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene. Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen grundig, gjerne sammen med fagkyndig før bud blir gitt.
Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelse av eiendommen, eller som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene.
Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningssakyndig før det legges inn bud. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være en mangel. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen og dette har virket inn på avtalen.
En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan også avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.
Boligen kan også ha en mangel dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm. Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel). Egenandel kommer først på tale når det er konstatert mangel ved eiendommen.
Andre opplysninger:
For å få et best mulig beslutningsgrunnlag er det viktig å lese salgsdokumentene grundig før visning, og uansett før budgivning. Salgsoppgaven inneholder sentrale opplysninger fra eiendomsmegleren, tilstandsrapport fra bygningssakkyndig, egenerklæring fra selger og andre dokumenter med relevant innhold. Uavhengig av om det er lest eller ikke, regnes Kjøper for å kjenne til det som går tydelig fram av salgsdokumentene.
Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen "som den er", og selgers ansvar er da begrenset jf.§ 3-9 1. ledd, 2. punktum. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.
* Med forbrukerkjøper menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.
En forutsetning for salget er at hjemmelsdokument/skjøte for boligen/eiendommen tinglyses på kjøper.
Kjøper aksepterer at ZMegleren kan offentliggjøre salgssum m.m. i egen markedsføring.
Interessenter og kjøper må godta at selger og megler bruker elektronisk kommunikasjon i salgsprosessen.
I tråd med eiendomsmeglingsforskriften vil informasjon om oppdragsgiver, salgsobjektet, interessenter og kjøper bli lagret av meglerforetaket i minimum 10 år.
Rett til å velge megler:
Valg av eiendomsmeglingsforetak skal være frivillig. Eiendomsmeglingsforetak kan ikke inngå oppdrag om eiendomsmegling dersom inngåelsen av oppdraget er satt som vilkår i avtale om annet enn eiendomsmegling, herunder tilbud om lån eller andre banktjenester. Dette vil si at en bank kan ikke kreve at en eiendomsmegler i den samme banken, må selge din bolig for at du som kunde skal få lån i banken, jf. Lov om eiendomsmegling § 6-3 (3).
Sikkerhetsstillelse:
Alle eiendomsmeglingsforetak har lovpålagt forsikring av klientmidler begrenset oppad til 45 MNOK. Enkeltsaker er forsikret for inntil 15 MNOK. Dersom kjøpers låneinstitusjon krever tilleggsforsikring ved omsetning over 15 MNOK, må kjøper selv eller dennes låneinstitusjon dekke kostnaden forbundet med dette.
Lov om hvitvasking
I henhold til lov om hvitvasking og terrorfinansiering har megler plikt til å gjennomføre kontrolltiltak ovenfor kunder. Dette innebærer å bekrefte kunders identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon. Videre innebærer det å få bekreftet identiteten til eventuelle reelle rettighetshavere, og å innhente opplysninger om kundeforholdets formål.
Dersom megler får mistanke om brudd på hvitvaskingsreglementet i forbindelse med en eiendomshandel, og han ikke klarer å få avkreftet denne mistanke, har han plikt til å rapportere dette til Økokrim. Melding sendes Økokrim uten at partene varsles. Megler kan i enkelte tilfeller også ha plikt til å stanse gjennomføring av handelen.
Finansiering
ZMegleren har inngått et samarbeid med Handelsbanken. Banken kan tilby et godt lånetilbud til finansiering av eiendommen. Våre meglere kan opprette kontakt mellom deg og en kunderådgiver, slik at du får en hurtig behandling av din låneforespørsel.
ZMegleren mottar ikke formidlingsprovisjon fra Handelsbanken for formidling av lånekunder. Kun navn på personer som har samtykket til det, vil bli formidlet til banken.
Nyttige lenker
ZMegleren AS
Nærområdet
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.













































