Bildegalleri

Naturskjønt og rolig - ca 2 timer utenfor Drammen / 2.20 utenfor Oslo.
Hyttetomt i naturskjønne omgivelser v/ Trillemarka naturreservat | Ca. 2,4 mål| Privat og solrikt | Nyetablert hyttefelt
- Totalpris
- 1 589 840 kr
- Omkostninger
- 39 840 kr
- Formuesverdi
- 1 500 000 kr
Nøkkelinfo
Visning
Om eiendommen
Beskrivelse
Eiendomstomt regulert til fritidsbolig med helårs adkomst og vei helt frem til tomtegrensen. Tomten er i all hovedsak kupert naturtomt med gode solforhold og usjenerte omgivelser. Hytter som bebygges i området har tilhørighet til Sotilifjell hyttegrend. https://sotelifjell.no/
Tusseveien 8 ligger sør for Søtlifjell i Sigdal kommune. Området grenser til Trillemarka naturreservat med flotte turmuligheter sommer som vinter med godt merkede stier og oppkjørt løypenett om vinteren. Ca 30 min. til Tempelseter med slalåmbakke og ytterligere skitilbud ved Norefjell ca 40 min. unna. Saghølen har varme svaberg, naturlige sklier og både dypt og grunt vann. Det er også flere fine fiskevann i området.
Tilknytning vann, avløp og strøm er allerede betalt.
Velkommen til Tusseveien 8!
Bebyggelse
Område avsatt til fritidseiendommer.
Beliggenhet
Tomta ligger fint til i nærheten av Svansvatn sør for Søtelifjell i Eggedal. Fra eiendommen er det utsyn til et lite vann mot vest, samt videre mot dal og omkringliggende fjellområder. Gode solforhold med sol fra morgen til kveld. Videre kan du nyte frisk fjelluft i stille omgivelser.
Området er avsatt til spredt hyttebebyggelse. Det er stor utvikling i Eggedal og grunneiere har ekstra fokus på ha et godt skiløypenett å tilby. Det finnes oppkjørte skiløyper i nærheten av eiendommen og man er da knyttet til hele løypenettet i området.
Vil man stå slalåm er det mulighet for det på Tempelseter. Det tar ca 30 min. å kjøre til anlegget som har 1 skitrekk. Vil man til et større anlegg så drar man til Norefjell. Norefjell Skisenter har Nord-Europas største fallhøyde i heisanlegget, og består av 14 heiser, 30 nedfarter og løyper som passer alle nivåer. Anlegget når du på en 40 min. kjøretur.
Sommerstid byr Eggedal for øvrig på flotte turmuligheter og naturopplevelser. Det er mulighet å gå turer i lunt terreng, men også i snaufjell-terreng i 1000 meters høyde. En av turmulighetene er Madonnastien som er blitt kåret til Norges vakreste tursti. Toppen ligger på 1020 meter over havet, ved porten til Trillemarka, og her skuer Madonnaen med barnet utover flotte fjellområder med Gaustatoppen i vest og Norefjell / Eggedalsfjellet i nord. Deler av turen går via en sherpasti som ble ferdigstilt i 2019.
Dersom man ønsker seg et bad, finnes det flere muligheter, f.eks ved demningen, i nærheten av Storvann eller i Saghølen. Saghølen har varme svaberg, naturlige sklier og både dypt og grunt vann. Ypperlig for en dukkert etter en tur til Madonnaen.
Videre er det fine fiskevann i området. Her er det mulighet for å prøve fiskelykken ved kjøp av fiskekort.
Til Eggedal sentrum er det kun ca 10 km, hvor det bla finnes matvarebutikk, vinmonopol og jernvarehandel.
Er du glad i friluftsliv og er på jakt etter hytte, så er du kort sagt midt i smørøyet hvis du velger Eggedal som område.
Avstander (ca) med bil:
Hønefoss: 1 t 30 min.
Kongsberg: 1 t 30 min.
Drammen: 2 t.
Oslo: 2 t 20 min.
Lovanvendelse
Tilbehørsliste som er utarbeidet av meglerbransjen i fellesskap er inntatt i salgsoppgaven, og gjelder dersom ikke annet er særskilt avtalt.
Generelle bestemmelser
Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til megler, den bygningssakyndiges tilstandsrapport, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Kartverket og andre tilgjengelige kilder. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene, og slike forhold kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen.
Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at interessenter rådfører seg med eiendomsmegler eller egne rådgivere før det legges inn bud.
En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.
Kjøper og selgers rettigheter og plikter reguleres av avtalen mellom partene, samt informasjonen som har vært tilgjengelig for kjøperen i forbindelse med handelen. Avtalen utfylles av avhendingsloven, og det gjelder ulike avtalevilkår avhengig av om kjøper er forbrukerkjøper eller ikke. Dette er nærmere beskrevet nedenfor.
På grunn av ulike avtalevilkår kan selger vurdere bud fra en som ikke er forbruker, ulikt fra en forbrukers bud. Dersom kjøper ikke er forbruker, er selger sitt mulige mangelsansvar begrenset fordi eiendommen selges "som den er". Selger kan ikke ta som den er forbehold ovenfor en forbrukerkjøper. Selv et lavere bud fra en som ikke er forbruker kan foretrekkes fordi begrensningen i mulig mangelsansvar kan ha egenverdi for selger. Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud, og er for eksempel ikke forpliktet til å akseptere høyeste bud.
Budgiver skal i budskjema avgi egenerklæring om budgiver er forbruker eller næringsdrivende/ person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet. Budgivere får informasjon dersom andre bud er inngitt av en som ikke er forbruker.
Forbrukerkjøp - definisjon
Med forbrukerkjøp menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.
Forbruker avtalevilkår
Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen, eller det foreligger brudd på bestemmelsene i avhendingsloven §§ 3-2 til 3-8. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være grunnlag for mangelskrav. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut ifra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at uriktige opplysninger ikke blir rettet i tide på en tydelig måte.
Boligen kan ha en mangel etter avhendingsloven § 3-3 dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk innvendig areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.
Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).
Ikke-forbruker (næringsdrivende) definisjon
Hvis kjøper er en juridisk person, eller en fysisk person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet, vil kjøpet ikke anses som et forbrukerkjøp.
Ikke-forbruker avtalevilkår
Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen. Eiendommen selges som den er , og selgers ansvar utover det konkret avtalte er da begrenset etter avhendingsloven § 3-9, første ledd andre setning.
Avhendingsloven § 3-3 andre ledd fravikes, og hvorvidt boligens arealsvikt utgjør en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8.
Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.
Adkomst
Det vil bli skiltet med visningsskilt fra DNB Eiendom under annonserte visninger.
Budgivning
Bud kan legges inn på nettannonsen via "gi bud"- lenken. Ved elektronisk budgivning kan bud legges inn trygt og enkelt med Bank-ID. Megler kan også kontaktes for tilsendelse av budskjema. Budskjema finnes også i salgsoppgaven.
All budgivning må foregå skriftlig. Kontakt megler dersom det er behov for bistand for å gi bud.
Tomt
Rosmlig og selveiet tomt med gode solforhold. Kupert naturtomt.
Areal iht informasjon hentet fra matrikkelen. Dette er ikke en sikker kilde og avvik kan forekomme.
Diverse
Alle kostnader til søknadsprosess med kommune tilfaller kjøper. Det er en råtomt som selges.
Omkostninger
Mange kjøpere har anledning til å tegne boligkjøperforsikring. Vedlagt i salgsoppgaven følger informasjon om Boligkjøperforsikring fra HELP Forsikring AS. Boligkjøperforsikring er en rettshjelpsforsikring som gir trygghet og profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler ved boligen de neste fem årene. Les mer om Boligkjøperforsikring i vedlagte materiell eller på help.no. Det gjøres oppmerksom på at meglerforetaket mottar kr 4 700,- / 5 200,- / 6 800,- i kostnadsgodtgjørelse for Boligkjøperforsikring (avhengig av boligtype).
Ansvarlig megler
Ann-Kristin Salvesen
Regulering
Nyttige lenker
Nærområdet
Annonseinformasjon
| FINN-kode | 407497327 |
|---|---|
| Sist endret | 25. nov. 2025 09:10 |
| Referanse | 513250067 |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.










