Bildegalleri

01Fasade
Selveiertomter i naturskjønne, åpne omgivelser. Planlagt småbåthavn. Flytt til Aremark og få redusert studielånet!
Nøkkelinfo
Visning
Om eiendommen
Kort om eiendommen
Velkommen til Flatebygrenda i Aremark.
- 12 eneboligtomter i varierende størrelse.
- Tomtene er uten byggeklausul.
- Ligger ved Aremarksjøen, skog og mark.
- Gangavstand til skoler og fritidsaktiviteter.
- Kort vei til butikk, helsestasjon og legekontor.
Her kan du skape ditt eget drømmehus, omgitt av vakre skoger, innsjøer og elver. Her vil du oppleve fred og ro midt i en vakker natur, samtidig som du har tilgang til alt du trenger i hverdagen.
Med tomt på Flatebygrenda bor du tett på sjøen med kort vei til fisking, bading og hyggelige båtturer også. Det er flere turløyper i området - supert for deg som vil utforske naturen og kanskje få litt mosjon i tillegg. Med et mangfold av stier og løyper å velge mellom, kan du oppleve alt fra rolige turer til mer utfordrende event
Beliggenhet
Velkommen til Flatebygrenda i Aremark. Her kan du skape ditt eget drømmehus, omgitt av vakre skoger, innsjøer og elver. Her vil du oppleve fred og ro midt i en vakker natur, samtidig som du har tilgang til alt du trenger i hverdagen.
Aremark er en liten kommune som ligger sørøst i Østfold, omgitt av vakre skoger, innsjøer og elver. Her kan du dyrke en rolig livsstil med nærhet til naturen og friluftslivet. Aremark grenser til Marker i nord, til Rakkestad og Halden i vest og i hele sin lengde til Sverige. Kommunen har ca. 1150 innbyggere. Kommunens administrasjon er lokalisert i sentrum ved Fossby.
Aremark tilbyr et trygt og vennlig samfunn for barn og unge med en god skole (1.-10. trinn), en aktiv barnehage, idrettshall, svømmebasseng og en rekke andre aktiviteter. Dette er med på å gi kommunens barn og unge en trygg, aktiv, god og morsom hverdag.
Aremark skole er en 1-10-skole med SFO. Skolen har nylig blitt totalrenovert og fremstår som moderne og tiltalende. Skolen har fine uteområder med ballbinge og mange lekemuligheter. I tillegg er det gode muligheter for gode utendørsaktiviteter i nærområdet, med friluftsområder som kan brukes til turer og andre aktiviteter. Skolen har en dedikert og engasjert lærerstab som jobber for å gi elevene en god læringsopplevelse.
Fra Flatebygrenda kan barna sykle eller gå til barnehage, skole, kulturskole og andre hyggelige fritidsaktiviteter. Det er kort vei til butikk, helsestasjon og legekontor.
I kommunen legges det vekt på at barn og ungdom skal ha mulighet til å delta i organisert fritidsaktiviteter med sine venner. Aremark Idrettsforening er det største idrettslaget i Aremark, der den viktigste aktiviteten i dag er fotball.
Aremark kulturscene som ligger vegg i vegg med biblioteket og er et populært samlingssted som brukes til en rekke arrangementer; som konserter, teaterforestillinger og filmvisninger.
Kommunen er kjent for å ha et trygt, godt og inkluderende lokalsamfunn der det er lett å bli en del av fellesskapet, og tilbyr også tilrettelagte tjenester og aktiviteter for de eldre.
Aremark er et fantastisk sted å bo for de som ønsker å oppleve en roligere livsstil og nyte naturen. Er variert og vakkert landskap som er perfekt for deg som vil være aktiv i naturen, enten du liker å sykle eller gå tur.
Med tomt på Flatebygrenda bor du tett på sjøen med kort vei til fisking, bading og hyggelige båtturer også. Det er flere turløyper i området - supert for deg som vil utforske naturen og kanskje få litt mosjon i tillegg. Med et mangfold av stier og løyper å velge mellom, kan du oppleve alt fra rolige turer til mer utfordrende eventyr. Med Haldenvassdraget og Villmarksveien, er Aremark et eldorado for kanopadlere, fiskeentusiaster og andre friluftselskere.
Beskrivelse av tomt
FS1: 1 055 kvm.
FS2: 1 002 kvm.
FS3: 1 032 kvm.
FS4: 1 080 kvm.
FS5: 1 064 kvm.
FS6: 1 029 kvm.
FS7: 1 040 kvm.
FS8: 1 023 kvm.
FS9: 1 023 kvm.
FS10: 1 023 kvm.
FS11: 1 023 kvm.
FS12: 1 136 kvm.
Arealene kan avvike noe.
Tomtene leveres slik de står men med opparbeidet vei/vann/avløp og El. til tomtegrensen.
Ta evt. kontakt for megler for ytterligere info.
Adkomst
Det vil bli skiltet med Proaktiv visningsskilt under annonserte visninger.
For at vår megler og selger skal kunne gi deg den beste oppfølgingen og kjøpsopplevelsen er det obligatorisk påmelding til alle våre visninger. Dersom ditt reserverte tidspunkt likevel ikke kan benyttes trenger vi beskjed så tidlig som mulig sånn at vi kan finne en alternativ løsning. Vi har alltid tid til deg. Visninger uten påmeldte deltagere avlyses.
Se forøvrig kartfunksjonen i boligannonsen eller på eiendommens hjemmeside for veibeskrivelse.
Overtakelse
Overtakelse etter avtale med selger. Interessenter oppfordres til å angi ønsket overtakelse i budskjema.
Skjøte sendes for tinglysing i forbindelse med oppgjøret. Oppgjør forutsetter at det er gjennomført overtagelse og at partene har signert en overtakelsesprotokoll og sendt denne til oppgjørsavdelingen slik som avtalt i kontrakt. Det forutsettes at skjøte tinglyses i kjøpers navn. Hvis interessenter mot formodning ikke ønsker tinglysing av skjøte må det tas forbehold om dette i kjøpetilbudet.
Lovanvendelse
Eiendommen selges etter reglene i avhendingsloven.
Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til megler, den bygningssakyndiges tilstandsrapport, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Kartverket og andre tilgjengelige kilder. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene, og slike forhold kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at interessenter rådfører seg med eiendomsmegler eller egne rådgivere før det legges inn bud.
En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel. Kjøper og selgers rettigheter og plikter reguleres av avtalen mellom partene, samt informasjonen som har vært tilgjengelig for kjøperen i forbindelse med handelen. Avtalen utfylles av avhendingsloven, og det gjelder ulike avtalevilkår avhengig av om kjøper er forbrukerkjøper eller ikke. Dette er nærmere beskrevet nedenfor.
På grunn av ulike avtalevilkår kan selger vurdere bud fra en som ikke er forbruker, ulikt fra en forbrukers bud. Dersom kjøper ikke er forbruker, er selger sitt mulige mangelsansvar begrenset fordi eiendommen selges som den er . Selger kan ikke ta som den er forbehold ovenfor en forbrukerkjøper. Selv et lavere bud fra en som ikke er forbruker kan foretrekkes fordi begrensningen i mulig mangelsansvar kan ha egenverdi for selger. Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud, og er for eksempel ikke forpliktet til å akseptere høyeste bud. Budgiver skal i budskjemaet avgi egenerklæring om budgiver er forbruker eller næringsdrivende/person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.
Forbrukerkjøp - definisjon: Med forbrukerkjøp menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.
Forbruker - avtalevilkår: Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen, eller det foreligger brudd på bestemmelsene i avhendingsloven §§ 3-2 til 3-8. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være grunnlag for mangelskrav. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut ifra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at feil uriktige opplysninger ikke blir rettet i tide på en tydelig måte. Boligen kan ha en mangel etter avhendingsloven § 3-3 dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk innvendig areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.
Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr. 10 000 (egenandel).
Ikke-forbruker (næringsdrivende) - definisjon: Hvis kjøper er en juridisk person, eller en fysisk person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet, vil kjøpet ikke anses som et forbrukerkjøp.
Ikke-forbruker - avtalevilkår: Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen. Eiendommen selges som den er , og selgers ansvar utover det konkret avtalte er da begrenset etter avhendingsloven § 3-9, første ledd andre setning. Avhendingsloven § 3-3 andre ledd fravikes, og hvorvidt boligens arealsvikt utgjør en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.
En forutsetning for salget er at skjøtet for eiendommen tinglyses på kjøper. Interessenter og kjøper må godta at selger og megler bruker elektronisk kommunikasjon i salgsprosessen.
Dersom kjøper er utenlandsk statsborger kreves det at vedkommende har et såkalt D-nummer til erstatning for norsk personnummer. Rekvirering av D-nummer må sendes Kartverket samtidig med innsending av skjøtet for tinglysing. Skjøtet blir liggende i Kartverket inntil kjøper har fått D-nummer av Skatteetaten. Når Kartverket har mottatt D-nummeret fra Skatteetaten, vil skjøtet bli tinglyst umiddelbart. Rekvisisjon av D-nummer i forbindelse med tinglysing av skjøte vil ofte medføre at oppgjør og utbetaling til selger blir forsinket med noen uker. Kjøper må i disse tilfellene enten ta forbehold i bud om forsinket utbetaling til selger, eller være forberedt på å dekke forsinkelsesrenter til selger. Kontakt ansvarlig megler for informasjon før budgivning.
Opplysningene i salgsoppgaven er godkjent av selger. Alle interessenter oppfordres imidlertid til grundig besiktigelse av eiendommen, gjerne sammen med fagmann før bud inngis.
Budgivning
Bud kan legges inn på nettannonsen på "gi bud" knappen eller via hjemmesiden. Ved elektronisk budgivning så kan bud legges inn trygt og enkelt med bank-ID. Megler kan også kontaktes for tilsendelse av budkjema og budskjema finnes også i salgsoppgaven.
All budgivning må foregå ved skriftlighet. Ikke nøl med å ta kontakt dersom det er behov for bistand for å gi bud.
Eiendomsmegler skal legge til rette for en forsvarlig avvikling av budrunden og kan ikke videreformidle bud med en kortere akseptfrist enn kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. Etter klokken 11:30 anbefaler vi akseptfrist på minimum 30 minutter.
Megler tar ikke noe ansvar for forsinkelser på el- eller telenettet. Under budrunden kan akseptfristene kortes inn ved mottakelse av nye bud. Akseptfristen fra kjøper er absolutt. Det betyr at dersom selger velger å akseptere budet, må kjøper meddeles aksept innen utløpet av akseptfristen. Dersom du utsetter inngivelse av bud til tett opp mot akseptfristen er det en reell fare for at eiendommen kan bli solgt før ditt bud fremkommer til megler.
Diverse
Tinglysing av hjemmel
Skjøte sendes for tinglysing i forbindelse med oppgjøret. Oppgjør forutsetter at det er gjennomført overtagelse og at partene har signert en overtakelsesprotokoll og sendt denne til oppgjørsavdelingen slik som avtalt i kontrakt. Det forutsettes at skjøte tinglyses i kjøpers navn. Hvis interessenter mot formodning ikke ønsker tinglysing av skjøte må det tas forbehold om dette i kjøpetilbudet.Personopplysninger
Som følge av meglerforetakets plikt til å oppbevare kontrakter og dokumenter i minst 10 år, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 3-7 (3), er mulighetene for å få slettet personlige opplysninger som er formidlet til megler, begrenset. Du kan lese mer om vår personvernpolicy på våre hjemmesider, www.proaktiv.no.
Kjøper er utenlandsk statsborger
Dersom kjøper er utenlandsk statsborger kreves det at vedkommende har et såkalt D-nummer til erstatning for norsk personnummer. Rekvirering av D-nummer må sendes Kartverket samtidig med innsending av skjøtet for tinglysing. Skjøtet blir liggende i Kartverket inntil kjøper har fått D-nummer av Skatteetaten. Når Kartverket har mottatt D-nummeret fra Skatteetaten, vil skjøtet bli tinglyst umiddelbart. Rekvisisjon av D-nummer i forbindelse med tinglysing av skjøte vil ofte medføre at oppgjør og utbetaling til selger blir forsinket med noen uker. Kjøper må i disse tilfellene enten ta forbehold i bud om forsinket utbetaling til selger, eller være forberedt på å dekke forsinkelsesrenter til selger. Kontakt ansvarlig megler for informasjon før budgivning.
Hvitvaskingsloven
Det følger av lov om tiltak mot hvitvasking og terrorfinansiering at meglerforetaket er forpliktet til å foreta kundetiltak av begge parter i handelen. For oppdragsgiver skjer dette i forbindelse med inngåelse av oppdraget, og for kjøper på tidspunkt for kontraktsinngåelse. Dersom slik kundekontroll ikke kan gjennomføres, er meglerforetaket pålagt å avstå fra gjennomføring av oppgjøret. Partene er selv ansvarlig for eventuelle kostnader og ansvar dette kan medføre uten at det kan anføres et kontraktsrettslig ansvar overfor meglerforetaket.
Vedlegg til Salgsoppgaven
Vedleggene er en del av den komplette salgsoppgaven. Det er viktig at interessenter setter seg godt inn i vedleggene og kontakter megler med eventuelle spørsmål før bud inngis.
Ansvarlig megler
Karianne Westby Jensen
Regulering
Proaktiv Eiendomsmegling Sarpsborg
Nærområdet
Annonseinformasjon
| FINN-kode | 304710273 |
|---|---|
| Sist endret | 10. feb. 2026 11:48 |
| Referanse | 1710260174 |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.






