Bildegalleri

Aktiv Eiendomsmegling v/ Jørn Tage Hereide har gleden av presentere to flotte boligtomter på Tettaneset/Stanghelle.
TETTANESET / STANGHELLE | To regulerte boligtomter med flott beliggenhet | Prisantydning; 850 000 og 600 000.
- Totalpris
- 888 292 kr
- Omkostninger
- 38 292 kr
Nøkkelinfo
Om eiendommen
Beliggenhet
Tomtene har en flott beliggenhet på Stanghelle. Tettaneset ligger skjermet og fint til og er ett område under utvikling/bebyggelse. Området ligger nær sjø med gode solforhold og fantastik utsikt. Nydelig badeplass på Tettaneset hvor store og små virkelig kan trives. Det er gangavstand til både skole, barnehage, buss og tog. Kort kjøretur unna ligger Dale sentrum med det meste av servicetilbud. Vaksdal er også en kort kjøreavstand unna.
Fra Stanghelle stasjon kan man ta toget til Voss på ca. 34 minutter, til Arna på ca. 25 minutter og til Bergen sentrum på ca. 35 minutter.
I Arna finner man Øyrane torg med et godt servicetilbud - med spisesteder, butikker, vinmonopol m.m. Om man har behov for et bredere servicetilbud kan man reise videre til Bergen sentrum eller Åsane. For hverdagshandelen er det naturlig å benytte seg av Coop Marked Stanghelle som ligger i gangavstand fra tomtene.
I Voss sentrum finner man butikker, hoteller, restauranter og mange flotte aktiviteter for store og små. Av populære aktiviteter i området kan vi trekke frem Voss Paintball, Voss klatrepark, Fotballgolf og Voss rafting m.m. Voss er også omkranset av flotte turmuligheter, både på vinter- og sommerhalvåret.
Adkomst
Se kartskisse. Enkel adkomst frem til tomtene. Begge tomtene ligger på Tettaneset som er over broen på Stanghelle og ned til venstre.
Omkostninger
Parsell 1:
850 000 (Prisantydning)
Omkostninger
12 900 (Boligkjøperforsikring HELP (valgfritt))
2 800 (Boligkjøperforsikring Pluss (valgfritt tillegg))
172 (Pantattest kjøper - lagt ut av megler)
585 (Tingl.gebyr pantedokument)
585 (Tingl.gebyr skjøte)
21 250 (Dokumentavgift (forutsatt salgssum: 850 000))
38 292 (Omkostninger totalt)
888 292 (Totalpris inkl. omkostninger)
Parsell 2:
600 000 (Prisantydning)
Omkostninger
12 900 (Boligkjøperforsikring HELP (valgfritt))
2 800 (Boligkjøperforsikring Pluss (valgfritt tillegg))
172 (Pantattest kjøper - lagt ut av megler)
585 (Tingl.gebyr pantedokument)
585 (Tingl.gebyr skjøte)
15 000 (Dokumentavgift (forutsatt salgssum: 600 000))
32 042 (Omkostninger totalt)
632 042 (Totalpris inkl. omkostninger)
Kort om eiendommen
Aktiv Eiendomsmegling v/ Jørn Tage Hereide har gleden av presentere to flotte og regulerte boligtomter på Tettaneset/Stanghelle.
Det selges to separate parseller. Tomtestørrelsene er circa da de ikke er registrerte/tinglyste enda.
Parsell 1 er ca. 519m2 med prisantydning kr. 850 000,-.
Parsell 2 er ca. 568m2 med prisantydning kr. 600 000,-.
Parsell 1 ligger fantastisk til like ved sjø og har en enorm sjøutsikt. Flat og fin tomt med vei frem. Tomten er regulert for boligformål og offentlig vann og kloakk tilrettelagt i området.
På parsell 2 står det en hytte på tomten. Denne tomten er også regulert til boligformål og har kjørevei frem. Kort vei for tilkoblingspunkt for offentlig vann og kloakk.
Overtakelse
Snarlig overtagelse kan påregnes. Overtagelse kan først skje etter at parsellene er ferdig registrert og tinglyst med eget bnr.
Beskrivelse av tomt
Parsell 1 er ca. 519m2 og får bnr. 557
Parsell 2 er ca. 568m2 og får bnr. 558
Tomtestørrelsene er circa da de ikke er registrerte/tinglyste enda. Rett over påske blir grenselinjene merket slik at en ser hvor grenselinjene på tomten går. Evt. endring i tomtestørrelse vil ikke påvirke kjøpesum.
Tomtene er forholdsvis flate, har lett adkomst og vurderes til å være greie å bygge på.
Parsell 1 ligger fantastisk til like ved sjø og har en enorm sjøutsikt. Flat og fin tomt med vei frem. Tomten er regulert for boligformål og offentlig vann og kloakk tilrettelagt i området. Flat naturtomt.