Bildegalleri

FAGERBORG SENTRAL
Byggingen er i gang – sikre deg en av de 18 siste leilighetene når vi nå lanserer salgstrinn 2!
Prosjektets status
Planlegging
2023 - 2025
Salgsstart
Q3 2025
Byggestart
Q1 2025
Overtakelse
Q2 2026
Nøkkelinfo
- Pris
- Pris kommer
- Boligtype
- Leilighet
- Soverom
- 1 - 3
- Eieform
- Andel
Beskrivelse
Interessen for Fagerborg Sentral har vært enorm! Etter at de første 21 leilighetene ble solgt i første runde, er byggingen nå i full sving på Fagerborg. Nå gjør vi oss klare til å lansere Salgstrinn 2, som omfatter de siste 18 boligene i dette populære prosjektet.
Fagerborg Sentral er tegnet av R21 Arkitekter. Historiske linjer og moderne kvaliteter i fin harmoni. Et unikt prosjekt med særpreg og tydelig identitet.
Fagerborg Sentral finner du på grensen mellom Majorstuen og Fagerborg i hyggelige Åsaveien – en gate mellom Schultz’ gate og Industrigata. Åsaveien fremstår som trafikkstille og rolig, og består av vakker og tidstypisk kvartalsbebyggelse. Sammen med R21 Arkitekter gjennomfører vi nå en total ombygging av bygget fra telesentral til 39 urbane leiligheter med unike kvaliteter.
Bygget vil romme 2-, 3- og 4-roms leiligheter med bruksareal fra 40 til 120 m². Vi skal videreføre og rendyrke byggets særpreg - også innvendig i leilighetene. De aller fleste leilighetene vil få svært raus innvendig takhøyde og helt unike kvaliteter.
I tillegg til flotte private uteplasser vil Fagerborg Sentral få en frodig og hyggelig bakgård, og en fin felles takterrasse. Denne vil både være solrik og ha en fantastisk utsikt mot vest, over nærområdet, og opp mot Holmenkollen.
Det er kort vei til Majorstuens mylder av butikker og trivelige fortauscafeer, og et knutepunkt for offentlig kommunikasjon. Det er kort vei til Bislet og den frodige Stensbergparken med vassebasseng, uteservering og utsiktspunkt ligger like ved.
- Prosjektet vil ha utstrakt bruk av kvalitetsmaterialer på eksteriør med blant annet tegl, granitt og stål.
- Det er gjennomgående høy standard innvendig i leilighetene med bruk av velkjente kvalitetsleverandører. Smakfulle farge- og materialvalg.
- Flere av leilighetene vil få romslige balkonger mot vest og den frodige bakgården. Noen leiligheter vil ha private takterrasser.
- Stor, felles takterrasse mot vest. Her kan man nyte så vel sol som fantastisk utsikt. Her har solen fritt spillerom store deler av dagen til solnedgang i nordvest.
- Bygget er over 5 etasjeplan med heisadkomst.
- Alle leiligheter for gode bodarealer i kjeller, samt felles sports- og sykkelboder.
Snart åpner Salgstrinn 2 – Din sjanse!
Dette er muligheten til å kapre en av de kun 18 gjenværende leilighetene i etterspurte Fagerborg Sentral.
Vær først i køen! Registrer deg i dag for å motta:
- Oppdatert informasjon før alle andre.
- Tilgang til priser og salgsmateriell så snart det er klart.
- Invitasjon til selve salgsstarten.
Fagerborg Sentral – Grip sjansen til å bo nytt og sentralt i et av Oslos beste nabolag! Salgstrinn 2 kommer snart.
Nyttige lenker
Nærområdet
Fredensborg Bolig AS - Åsaveien 2 AS
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.













