Bildegalleri

Stue

Lys og moderne 4-roms – oppusset i 2024 – sentralt ved Solli/​Vika – møblert

Månedsleie
36 000 kr
Depositum
72 000 kr
Inkluderer
Strøm, internett, oppvarming og varmtvann, møbler

Nøkkelinfo

Primærrom
68 m²
Boligtype
Leilighet
Soverom
3
Etasje
3.
Leieperiode
01.08.2026 - 31.07.2027

Beskrivelse

Ledig fra 01.08.2026
Visninger i mai/juni etter avtale

Beliggenhet

Attraktiv og sentral beliggenhet i Cort Adelers gate på Solli/Vika. Her bor du midt mellom Sommerro og VIA Village, med kort vei til noen av Oslos beste restauranter, caféer og servicetilbud.

Området gir umiddelbar nærhet til både Aker Brygge, Tjuvholmen og Frogner. Dette er et veletablert og attraktivt boligområde med alt du trenger i gangavstand.

For trening finnes flere sentre i nærheten, blant annet SATS Solli og EVO Fitness Solli. Offentlig transport er svært godt tilgjengelig med buss, tog og trikk rett i nærheten.

Om boligen

Velkommen til Cort Adelers gate 14 – en lys og gjennomgående 4-roms leilighet i 3. etasje med heis.

Leiligheten ble opprinnelig oppført i 2004 og er betydelig oppusset i 2024 med nytt kjøkken, nye gulv, nymalte overflater og oppgradert bad. Boligen holder en moderne og delikat standard.

Planløsningen er svært arealeffektiv med tre soverom vendt mot stille bakgård. Alle soverommene er møblert med dobbeltseng og garderobeløsning, noe som gjør leiligheten godt egnet for både 3 studenter, familie og par.

Stue og kjøkken har en halvveis åpen løsning som gir en romslig og sosial sone med gode lysforhold fra store vindusflater.

Leiligheten leies ut møblert – her kan du flytte rett inn. Dersom leietaker ønsker utskiftning av møbler eller egen seng er det fullt mulig.

Nøkkelinformasjon

  • Adresse: Cort Adelers gate 14

  • Areal: 68 kvm

  • Etasje: 3. etasje

  • Soverom: 3

  • Bod: ca. 3 kvm ekstern bod + innvendig bod

Kort fortalt

  • Betydelig oppusset i 2024

  • Møblert

  • 3 soverom vendt mot rolig bakgård

  • Lys og gjennomgående planløsning

  • Store vindusflater

  • Moderne kjøkken med hvitevarer

  • Flislagt bad med oppgradert innredning

  • 65 tommer Smart TV

  • Heis i bygget

  • God lagringsplass (bod + walk-in)

  • Svært sentral beliggenhet

Husleie:
Husleien er kr 36 000,- pr mnd. Inkl internett, oppvarming og strøm.

Leieperiode:
01.08.2026 – 31.07.2027. Langstidsleie ønskes, så en lengre leieperiode kan inngås etter avtale.

Depositum/Sikkerhetsstillelse:
Depositum: kr 72.000, - som plasseres på ordinær depositums konto i finansinstitusjon, jf. Husleieloven § 3-5.

Partenes oppsigelsesadgang:
Leieforholdet kan ikke sies opp de 9 første månedene. Etter utløpet av de første 9 månedene av leieperioden kan leietaker si opp leieavtalen med 3 måneders oppsigelsesfrist, med frist for leietaker til å fraflytte leieobjektet ved utløpet av den kalendermåned oppsigelsesfristen utløper i. Korteste leieperiode utgjør dermed 12 måneder (9 måneder uoppsigelig periode + 3 måneder oppsigelsesfrist).

Visning

Ta kontakt for å avtale visning.

Profilinfo

Vi anbefaler å skrive kontrakt ved leie av bolig

Her finner du Forbrukerrådets husleiekontrakt

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode462416054
Sist endret12. mai 2026 16:12

Rapporter annonse