Bildegalleri

Moderne rorbuer på Leka vurderes solgt
- Omkostninger
- 83 530 kr
- Totalpris
- 2 583 530 kr
Nøkkelinfo
- Beliggenhet
- Ved sjøen
- Boligtype
- Hytte
- Eieform
- Eier (Selveier)
- P-plasser
- 2
- Bruksareal
- 75 m²
- Byggeår
- 2021
- Soverom
- 3
- Energimerking
- C - Lysegrønn
Fasiliteter
Visning
Ta kontakt for å avtale visning.Om eiendommen
Beliggenhet
Rorbuene ligger på øya Leka, i Nord Trøndelag.
Avstander til fergeleiet i Gutvik:
Fra Namsos: ca 145 km
Rørvik: ca 75 km
Brønnøysund: ca 96 km
Fra Steinkjer: ca 197 km
Fra Trondheim: ca 317 km
Hva har Leka å tilby?
Opplevelser i unik natur – Over 40 merkede turstier
Sjø- og båtliv – kajakk, fiske, vannsport, mv
Stillhet og ro – her kan batteriene lades
Restaurantbesøk på anerkjente Anker Mat – eller du kan lage dine egen med dagens fangst
Jaktmuligheter – rådyrjakt og gås-jakt er populært på øya
Strandliv på en av Trøndelags flotteste sandstrender – Årdalsanden
Besøke Ørnerovet, Solsemhula eller Skeisnesset
Generelt
Moderne rorbuer på Leka vurderes solgt
Leka Brygge AS avslutter sin reiselivsvirksomhet. Selskapet vurderer derfor å selge ut 6 stk. moderne rorbuer, i sjøkanten.
Rorbuene kan kanskje være et supert alternativ til egen hytte eller hus på Leka? Høres det fint ut med minimalt med vedlikehold og en enkel feriebolig? Lite vedlikehold de første årene.
Vi legger derfor ut denne teaser-annonsen for å sjekke om det kan være interesse for å kjøpe byggene på det åpne markedet.
Rorbuene var Leka Brygges nye prosjekt som ble ferdigstilt sommeren/senhøsten 2021. Totalt 6 stk. rorbuer i moderne, nordisk stil med unik beliggenhet.
Byggene ligger flott plassert i sjøkanten, sørvendt og med god soltilgang. Fronten er med heldekkende glasspartier for å skape en helt spesiell opplevelse av nærhet til havet. De private terrassene med glassrekkverk henger over strandkanten. Vårt mål var at disse byggene ville gi våre gjester et unikt og uforglemmelig opphold. Rorbuene har vært meget populære leieobjekter for tilreisende. Utleie i høysesong har ligget på ca kr 3000,- (døgnpris).
Her kan du tusle ned til strandkanten for et friskt morgenbad. Eller kanskje du kan hente dagens middag med fiskestanga fra egen brygge?
Adkomst/Tomteforhold
Alle tomtene har enkel adkomst, og bilveg helt til hytteveggen. Alle tomter (p.t. under fradeling) vil bli eiendomstomter. Størrelsen på tomtene er ikke endelig avklart da oppmåling/matrikulering ikke er gjennomført. Det tas derfor forbehold om tomtenes endelige størrelse.
Øvrige opplysninger
Priser:
Rorbuene selges etter prinsippet førstemann til mølla og til høystbydende.
Priser fra kr 2,5 mill (inkludert møbler/inventar) + omk.
Selges as is ihht Avhendingslova. Kjøper anmodes om å selv engasjere bygningskyndig person for grundig besiktigelse/gjennomgang av bygningene. Selger har selv aldri bebodd bygningene og har derfor begrenset kjennskap til bruk/tilstand.
Visning: Etter nærmere avtale.
Overtagelse:
Etter nærmere avtale, våren/sommeren 2026 (avhengig av tidspunkt for oppmåling/kartforretning tomter).
Bygge kostpris i dag (eksklusive tomteverdi) ligger fra 3,6– til over 4 mill ihht byggekostindeks.
Omkostninger:
2,5% dok. avgift til staten. Oppmålingsgebyrer tomt, tinglysningsgebyrer skjøte og pantobligasjoner.
Rorbuene vil få tinglyste rettigheter med adkomst/ tilgang til brygge, strand og parkarealer inkl. muligheter for ytterligere gjesteparkering på Leka Brygges arealer/tomt.
Det er 2 parkeringsplasser for bil på egen tomt.
Det vil også være muligheter for å kjøpe seg båtplass/medlemskap i småbåtbrygge/kaianlegg. Det tas forbehold om antall plasser, båtstørrelse, mv. Kontakt selger for opplysninger.
Innhold
Fakta:
Byggeår: 2021
Areal: BRA ca 75 kvm
Innhold:
Utvendig bod (ca 5 kvm), gang, 3 soverom, bad/wc, kjøkken og stue med utgang til romslig veranda/terrasse.
Rorbuene selges fullt møblert med sofagruppe, lenestoler, kjøkkenbord, stoler, senger (dyner, puter, mv kan medfølge om ønskelig), kjøkkenutstyr, hvitevarer, mv. Antall sengeplasser pr rorbu kan variere ut fra hvordan soverom er møblert. Fra 6–9 sengeplasser.
Standard
Standard:
Overflater:
Gulv: Vinylstav-parkett (meget slitesterkt), våtromsbelegg på bad. Varmekabler i gulv på gang, bad og kjøkken/stue.
Vegger/himling: Finerplater som er pigmentert med ca 5% hvit lakk (motvirker mørkning grunnet sol/lys). Bad har baderomsplater på vegger. Innredning på bad er vaskeservant i mørk utførelse med skap og skuffer.
Skyve-hevedør fra stue og ut til veranda/terrasse.
Kjøkken med til dels integrerte hvitevarer: Oppvaskmaskin, platetopp, komfyr og kjøl/frys. Avtrekk fra kjøkkenventilator på yttervegg. Det er 3 stk. rorbuer med grønne kjøkken og 3 stk. rorbuer med hvite kjøkken (IKEA).
Alle bygningene har utstedt ferdigattest.
Omramminger, vinduer og dører, samt stikkontakter er i moderne grå-sort utførelse.
Belysning:
LED spotter i himling (også LED spotter utenfor inngang og på terrasse)
Avløp:
Privat vann/avløp. Renovasjon (kommunalt).
Oppvarming:
Alle rorbuer har luft til luft varmepumpe, varmekabler i gulv.
Ta kontakt med megler for komplett informasjon
Nyttige lenker
Nærområdet
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.














































