Bildegalleri

Tempelseter

Hedda visningshytte - Nytt liv på fjellet.

Prisantydning6 625 000 kr
Omkostninger
60 000 kr
Totalpris
6 685 000 kr

Nøkkelinfo

Beliggenhet
På fjellet
Boligtype
Hytte
P-plasser
2
Bruksareal
100 m²
Tomteareal
1 100 m²
Bruttoareal
117 m²
Soverom
4
Meter over havet
920

Les mer om bruksareal her

Fasiliteter

Balkong/Terrasse
Offentlig vann/kloakk
Peis/Ildsted
Utsikt
Fiskemulighet
Innlagt strøm
Innlagt vann

Visning

Ta kontakt for å avtale visning.

Om eiendommen

Beliggenhet

I ytterkanten av Tempelseter, øverst i dalsiden ovenfor Eggedal, finner du Rupemyr hytteområde. Tomtene ligger solrikt til med panoramautsikt, med Gaustatoppen og Knuten på Kongsberg i det fjerne.
Flotte turstier og velpreparerte skiløyper i umiddelbar nærhet, for de gode natur og turopplevelsene. Kort kjøretid fra Oslo og omegn, gir mer tid på hytta.

Rupemyr er et godt utgangspunkt for den friluftinteresserte med umiddelbar nærhet til fantastisk turterreng. Det er en rekke flotte toppturer man kan gå ved å følge flere av stiene i området, Høgevarde, Gråfjell og Drotninggsgutunatten. Skiløypene ved hyttefeltet strekker seg mot Norefjell, Høgevarde og Haglebu, en stopp for gode vafler på Fiskeløysingen midt inne i fjellet er også et turmål for mange. Eller en fisketur i de krystallklare fjellvannene, er man riktig heldig kan man støte på en flokk villrein.

Alpinsentrene på Norefjell og Haglebu er begge litt over 30 minuters kjøretur unna, i tillegg er det et mindre skitrekk på Tempelseter, her finner man også kafe.

Generelt

Når vi flytter visningshytta fra Hellerudsletta til Rupemyr, handler det om mer enn bare å bygge en hytte. Ved å gjenbruke en eksisterende hytte reduseres både materialforbruk, transport og klimaavtrykk – samtidig som hytta får et nytt liv i naturskjønne omgivelser på fjellet. Prosjektet er et godt eksempel på hvordan bærekraftige valg og kvalitet kan gå hånd i hånd.

Hytta selges ferdig monter av våre dyktige håndtverkere, fullt møblert med nytt kjøkken og noen endringer. Valg som kjøkken, bad og fliser kan kundetilpasses. Ta kontakt for mer informasjon.
Ferdigstilles til påske 2027.

Opplev hytta på Hellerudsletta

Hytta står utstilt på Norsk Hyttesenter på Hellerudsletta. Her har du en unik mulighet til å oppleve hytta før du kjøper den. 2 bad og 4 soverom. 

Tomt, grunnarbeid og fundamentering:
 

Hytta settes opp på tomt 1. Tomta har helårsvei, strøm, kommunalt vann og avløp, parkeringsplass for 2 biler. Hytta er fundamentert på støpt plate.

Adkomst/Tomteforhold

Innhold

Standard

Ta kontakt med megler for komplett informasjon

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode418552547
Sist endret15. juni 2026 06:04

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.