Solgt

Enebolig, Maristien 2, Oppegård -Solgt kr. 2.500.000,-

KartMaristien 2, 1415 Oppegård
Prisantydning1 900 000 kr
Verditakst
1 900 000 kr

Nøkkelinfo

Boligtype
Enebolig
Eieform
Eier (Selveier)
Soverom
3
Etasje
2
Byggeår
1950
Tomteareal
1 095 m² (eiet)
Grunnflate
76 m²
Bruttoareal
183 m²

Les mer om bruksareal her

Fasiliteter

Balkong/Terrasse
Garasje/P-plass
Peis/Ildsted
Kabel-TV
Turterreng
Barnevennlig

Beliggenhet

Enebolig med suveren beliggenhet ved Greverud i Oppegård kommune. Sentralt med gangavstand til golfbane, barnehage, skole og kjøpesenter. 10 min. gange til Greverud stasjon med togforbindelse Oslo (20min.)


Eiendommen ble fremvist i helgen og det var meget stor interesse.  Etter en budrunde e er høyeste bud stort kr. 2.500.000 akseptert av selger.  En takker for interessen. hilsen Thomas Nortvedt

Beskrivelse

Enebolig - opprinnelig oppført som 2 mannsbolig i 1950.  Solid bygget på fjelltomt av byggmester Bratsberg for Agnes og Kaare Melsom Larsen. 


Full kjelleretg. delvis over terreng med takhøyde 2,2m.- inneholder gang/trapp, kjellerstue, bad med dusj/wc og 2 boder. Direkte utgang fra  kjellerstuen.


1.etg. inneholder vindfang, entre/gang, trapp, kjøkken og stor stue. Det er videre 2 utvendige boder.


2.etg. inneholder gang, 3 soverom. 


Elektrisk anlegg trenger noe oppgradering.


Nytt tak med rød Bender taksten i 1997.         


Huset har doble innsatsvinduer og trenger oppgradering med oppussing av innvendige flater. Det er også behov for nytt bad og nytt kjøkken.  Huset er imidlertid  helt og fint og trenger ingen større reparasjoner. Egner  seg godt for egeninnsats. 


Fin mulighet til å kjøpe en solid villa  med en meget attraktiv beliggenhet i dette området.  Trenger imidlertid som beskrevet ovenfor oppgradering.


 


Kommunale avgifter utgjør f.t. ca kr. 9200  pr.år i Oppegård(vann,avløp,renovasjon).


 


 


 

Adkomst

Se kart nederst på siden.  Huset har direkte adkomst fra hjørnet Østliveien/Maristien.


Eiendommen kan overtas straks. 


 

Beskaffenhet

Hjørnetomt med fint utsyn og utsikt mot syd-syd/vest.  Solrik og høytliggende tomt. Huset er bygget på fjell med full kjeller delvis over terreng og oppført i 2 etg.


Eiertomt stor 1095 kvadratmeter.  Naturtomt med plen og beplantning.

Ta kontakt med megler for komplett informasjon

Nærområdet

KartMaristien 2, 1415 Oppegård

Annonseinformasjon

FINN-kode5121879
Sist endret08. mars 2005 13:30

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.