Bildegalleri

Balkong
Sentral, romslig og påkostet 3-roms andelsleilighet, med ildsted
Nøkkelinfo
- Boligtype
- Leilighet
- Eieform
- Andel
- Soverom
- 2
- Internt bruksareal
- 67 m² (BRA-i)
- Bruksareal
- 69 m²
- Etasje
- 2
- Byggeår
- 1969
- Tomt
- Eiet
Fasiliteter
Om boligen
Leilighet på Kaja i Ås.
3-roms leilighet beliggende sentralt i Ås, i Kajajordet I borettslag, tilknyttet USBL. Borettslaget er oppført i 1963 og ligger i et stille og rolig boområde med kort avstand til Ås sentrum. Tog- og busstilknytning ligger i gangavstand, ca. 7–8 minutter. Det er også gangavstand til NMBU.
Leiligheten har et bruksareal på 67 kvm, og inneholder to romslige soverom, stue med spiseplass og kjøkken. Kjøkkenet ble renovert i 2011 med innredning fra IKEA, integrert kjøleskap, oppvaskmaskin og stekeovn. I stuen er det vedovn.
Leiligheten ble pusset opp i 2011 og fremstår med normal standard. Takene er malt i 2026. Boligen oppleves som lun og lys. Badet er av eldre dato og har behov for oppgradering.
Fra stuen er det utgang til veranda/balkong på ca. 14 kvm, uten innsyn.
Bygget ble utvendig oppgradert i 2010 -11 med etterisolering og nye vinduer.
Leiligheten disponerer tre boder. Det er felles vaskerom og tørkerom i borettslaget, samt mulighet for plassering av fryser i kjeller. Borettslaget har stor parkeringsplass og overbygd sykkelparkering.
Callinganlegg med dør åpner.
Borettslaget har et stort hageareal med gode muligheter for uteliv. Skog og turmuligheter ligger rett utenfor døren, med rikt dyreliv som rådyr, fugler og ekorn m.m.
Beliggenhet
Lyngveien i Ås er et etablert og rolig boligområde bestående hovedsakelig av eneboliger og rekkehus. Området oppleves som grønt og trivelig, med gode turområder og tilgjengelig natur i umiddelbar nærhet. Det er et barnevennlig nabolag med lekeplasser og kort avstand til skoler og barnehager.
Det er gode muligheter for friluftsliv og turer i nærområdet, samtidig som det er kort vei til Ås sentrum med et variert tilbud av butikker, kafeer og øvrige servicetilbud. Området har en gjennomgående rolig og hyggelig atmosfære og er populært blant både barnefamilier og personer som ønsker nærhet til natur.
Annet
Det foreligger forkjøpsrett for medlemmer av USBL. Ved like bud går forkjøpsretten til registrert medlem med lavest ansiennitetsnummer. Dersom flere har samme ansiennitet, avgjøres dette ved laveste medlemsnummer.
Privat visning gjennomføres etter nærmere avtale.
Omkostninger
3 940 000 kr (Prisantydning)
265 288 kr (Andel av fellesgjeld)
---
4 205 288 kr (Pris inkl. fellesgjeld)
Omkostninger
8 600 kr (HELP boligkjøperforsikring (valgfritt))
545 kr (Tinglysing av pantedokument)
545 kr (Tinglysing av skjøte)
---
9 690 kr (Omkostninger totalt)
---
4 214 978 kr (Totalpris inkl. omkostninger)
NB: Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses én låneobligasjon og at eiendommen selges til prisantydning.
Det tas forbehold om endringer i offentlige og private gebyrer.
Selger er selv ansvarlig for følgende gebyr:
545 kr (Panterett med urådighet)
6 725 kr (Eierskiftegebyr)
Salgsoppgaven beskriver vesentlig og lovpålagt informasjon om eiendommen
Se komplett salgsoppgaveNyttige lenker
Nærområdet