Bildegalleri

Velkommen til denne lekre leiligheten i Mathiesens gate 11C!

LILLEHAMMER / Mathiesens gate

Innbydende og arealeffektiv andelsleilighet - Sentralt i Lillehammer!

Prisantydning1 690 000 kr
Totalpris
1 727 579 kr
Omkostninger
9 690 kr
Fellesgjeld
27 889 kr
Felleskost/mnd.
2 959 kr
Fellesformue
6 801 kr

Nøkkelinfo

Boligtype
Leilighet
Eieform
Andel
Soverom
0
Internt bruksareal
25 m² (BRA-i)
Bruksareal
26 m²
Eksternt bruksareal
1 m² (BRA-e)
Etasje
2
Byggeår
1961
Tomteareal
2 409 m² (eiet)

Visning

onsdag, 13. mai
18:30 – 20:00
Dersom du ønsker privatvisning er det bare å ta kontakt.
Visningspåmelding

Om boligen

Leter du etter den perfekte inngangen til boligmarkedet er dette muligheten din! Denne delikate leiligheten er faktisk rimeligere å eie enn å leie. I tillegg til å komme deg inn på boligmarkedet, blir du boende sentralt i Lillehammer, med kort avstand til alt man måtte ønske, deriblant Søndre park og skysstasjonen.

Leiligheten ligger i 2. etasje og har en åpen stue/kjøkken løsning, for å sikre så mye luft som mulig. Fra stuen er det utgang til balkongen, hvor man kan nyte en deilig kopp kaffe om morgenen. Boligen har sovealkove, bad, og et stort funksjonelt kjøkken med benkeplate av heltre eik. Søndre park, skysstasjonen og butikker i umiddelbar nærhet, gjør leiligheten svært praktisk med tanke på beliggenhet.

Høydepunkter:
- Moderne kjøkken med benkeplate i heltre eik
- Nettopp overflateoppusset
- Vinduer og balkongdør fra 2015
- Delikat baderom med opplegg for vaskemaskin
- Mye lagringsmuligheter
- Ekstern bod i kjeller
- Meget sentral beliggenhet
- Gangavstand til Lillehammer stasjon

Velkommen til visning!

Beliggenhet

Denne attraktive leiligheten med sentral beliggenhet i Lillehammer, rett sør for vakre Søndre park kan bli din. Her får du det beste av to verdener – en rolig og tilbaketrukket beliggenhet kombinert med umiddelbar nærhet til byens varierte tilbud.

Leiligheten ligger i gangavstand til barnehager og skoler for alle alderstrinn, noe som gjør hverdagen enkel og praktisk for både familier, enslige og studenter. Dagligvarehandelen er lett tilgjengelig med blant annet Joker Kuben og Kiwi Storgata i nærområdet, samt flere kjøpesentre med et bredt utvalg av butikker, kaféer og spisesteder.

Boligen har en særdeles sentral plassering rett sør for Lillehammers gågate, med kort vei til servicetilbud, butikker og byliv. Samtidig byr nærområdet på flotte naturopplevelser med Søndre park, Mjøsa og den populære Strandpromenaden like i nærheten – perfekt for rolige spaserturer og rekreasjon.

For den aktive finnes det gode tur- og treningsmuligheter med lysløyper, turstier og sykkeltraseer opp mot Maihaugen og videre innover i marka, ideelt for både hverdagstrim og helgeturer.

Området har en interessant historie og særpreg, og bebyggelsen rundt Søndre park er blant de eldste i Lillehammer. Her bor du i et etablert og attraktivt byområde med sjel og karakter.

Det er kort gangavstand til bussholdeplass ved Søndre Park, med gode kollektive forbindelser. Lillehammer togstasjon ligger også i nærheten med hyppige avganger til Oslo, og Oslo Lufthavn Gardermoen nås på ca. 1,5 time med bil.

Dette er en sjelden god mulighet til å eie både billig og sentralt i Lillehammer, med kort vei til både byliv, kollektivtransport og flotte naturopplevelser.

Standard

Leiligheten tar sikte på å utnytte plassen så godt som mulig, der kjøkken og stue har fått maksimalt med prioritet. Overflateoppusset med nymalte vegger, og helt nytt gulv.

Stue:
Stuen er i en åpen løsning med kjøkkenet, noe som skaper et sosialt og funksjonelt allrom. Rommet har vinylgulv, og er utformet slik at det er godt med plass til møblement. Praktisk utformet med mulighet for naturlig plassering av TV mellom utgang til balkong og dør til sovealkove.

Kjøkken:
Kjøkkeninnredningen har glatte fronter og en benkeplate av eik med nedfelt kum. Alle hvitevarer er integrerte: komfyr, platetopp, oppvaskmaskin og kombiskap med kjøl og frys. Kjøkkenventilator med kullfilter er montert over platetoppen. Leiligheten sitt høydepunkt er uten tvil den lekre kjøkkenøya i heltre eik, med tilhørende vitrineskap over. Her kombinerer man stil og funksjonalitet!

Sovealkove:
Alkoven er laget for å utnytte leiligheten best mulig. Det er montert opp skap i overkant av enden, samt veldig mye lagringsplass under senga. Det presiseres at dette ikke er et godkjent soverom, grunnet dens størrelse, og at den derfor defineres som sovealkove.

Bad:
Badet har flislagt gulv, dusjhjørne med innfellbare glassdører, servant med underskap og speil med belysning. Det er opplegg for vaskemaskin, og rommet har mekanisk avtrekk.

Balkong:
Liten men koselig balkong der man kan nyte en deilig kaffekopp til morgensolen, ev. nyte varme kvelder ute. Her er planken på toppen av rekkverket nettopp blitt byttet, samt at resterende rekkverk er nymalt.

Felleskostnader

Totale felleskostnader er kr 2 959,- per måned.

Felleskostnadene inkluderer TV/bredbånd, kommunale avgifter og renovasjon, reparasjon og vedlikehold, forretningsførerhonorar, eiendomsskatt, felles bygningsforsikring, styrehonorar og andre kostander.

Felleskostnadene er fordelt slik:
- Felleskostnader: kr 2 628,-
- Avdrag felleslån: kr 201,-
- Renter felleslån: kr 130,-
Ettersom borettslagets lån har flytende rente, vil felleskostnadene kunne endres i takt med renteendringer.

Parkering

Parkering skjer på felles asfaltert gårdsplass uten oppmerkede plasser. Det er viktig å følge borettslagets regler for parkering på henviste plasser. Carportene tildeles etter ansiennitet i borettslaget. Det er 2 elbil ladere i borettslaget som beboerne kan bruke.

Utleie

Andelseier kan uten å søke godkjenning leie ut boligen i opptil 30 døgn i året.

Dersom andelseier har bodd i boligen i minst ett av de siste to årene, kan boligen leies ut i inntil tre år med styrets samtykke. Se brl. § 5-5.

Boligen kan også leies ut med styrets samtykke i en del spesielle tilfeller. Dette gjelder blant annet utleie til ektefelle, slektninger i rett opp? og nedadgående linje og fosterbarn. Det samme gjelder dersom andelseier av ulike årsaker har midlertidig fravær fra boligen. Godkjenning av slik utleie kan heller ikke nektes uten at det foreligger en saklig grunn. Se brl. § 5-6.

De siste tre årene har utleieinntektene ved langtidsutleie vært på henholdsvis 10.500 og 11.000 kr pr. måned, eksl. strøm. Ved korttidsutleie har inntektene vært omtrent 1100-1350 kr. natta.

Annet

Boligen er ikke bundet til avtale om Norgespris.

Forkjøpsrett:
Andelseierne i borettslaget og dernest de øvrige medlemmene i boligbyggelaget (Usbl) har forkjøpsrett. Ansiennitet i borettslaget regnes fra dato for overtakelse. Ved lik ansiennitet i borettslaget, går den med lengst ansiennitet i boligbyggelaget foran. Forkjøpsretten gjelder ikke ved overdragelse til nær familie eller husstandsmedlem. Fristen for å gjøre forkjøpsretten gjeldende er 20 dager etter at borettslaget mottar melding om eierskiftet.

Styregodkjennelse:
Kjøper skal godkjennes av styret i borettslaget. Dette kan ikke nektes uten saklig grunn. Kjøper er forpliktet til å gjennomføre handelen uavhengig av om kjøper på overtakelsestidspunktet er godkjent av borettslaget som ny andelseier. Risikoen for å bli godkjent som ny andelseier påhviler kjøper. Dersom kjøper på overtakelsestidspunktet ikke er godkjent som ny andelseier, har kjøper ikke rett til å ta eiendommen i bruk jf. borettslagsloven § 4-5 (2). Blir kjøper ikke godkjent som ny eier må kjøper besørge videresalg av andelen. Hjemmelen overføres til kjøper og oppgjør utbetales til selger.

Omkostninger

1 690 000 kr (Prisantydning)
27 889 kr (Andel av fellesgjeld)
---
1 717 889 kr (Pris inkl. fellesgjeld)

Omkostninger
8 600 kr (HELP boligkjøperforsikring (valgfritt))
545 kr (Tinglysing av pantedokument)
545 kr (Tinglysing av skjøte)

---

9 690 kr (Omkostninger totalt)

---

1 727 579 kr (Totalpris inkl. omkostninger)

NB: Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses én låneobligasjon og at eiendommen selges til prisantydning.

Det tas forbehold om endringer i offentlige og private gebyrer.

Selger er selv ansvarlig for følgende gebyr:

6 725 kr (Eierskiftegebyr)
545 kr (Panterett med urådighet)

Salgsoppgaven beskriver vesentlig og lovpålagt informasjon om eiendommen

Se komplett salgsoppgave

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode462579452
Sist endret06. mai 2026 18:33

Rapporter annonse