Bildegalleri

Velkommen til Bentsebrugata 31B
Lys og gjennomgående 2-roms med sydvestvendt balkong | Arkitekttegnende løsninger | Oppvarming og v.vann inkl.
Nøkkelinfo
- Boligtype
- Leilighet
- Eieform
- Andel
- Soverom
- 1
- Internt bruksareal
- 37 m² (BRA-i)
- Bruksareal
- 52 m²
- Eksternt bruksareal
- 15 m² (BRA-e)
- Etasje
- 3
- Byggeår
- 1939
- Tomteareal
- 1 517 m² (eiet)
Fasiliteter
Om boligen
Velkommen til en lys og moderne 2-romsleilighet med sørvestvendt balkong på Sagene!
Leiligheten er gjennomgående og ligger i 3. etasje i et veletablert borettslag. Den ble pusset opp i 2018 og holder gjennomgående god standard. Planløsningen består av entré, bad, stue med åpen kjøkkenløsning og soverom.
Boligen har god takhøyde, store vinduer og smarte oppbevaringsløsninger. Fra stue og kjøkken er det utgang til en sørvestvendt balkong med gode solforhold, hvor du kan nyte ettermiddagssolen. I tillegg har du tilgang til en hyggelig opparbeidet bakgård med sittebenker.
Bygget ligger i et hyggelig nabolag med kort vei til kollektivtransport, butikker, kaféer og parker.
Entré – plassbygget garderobeløsning med skap, oppheng og hyller over inngangsdør.
Kjøkken og stue – kjøkken fra 2018 med fronter laget av møbelsnekker, finér på vegg og benkeplate i heltre. Integrerte hvitevarer som kjøleskap, fryser, stekeovn og oppvaskmaskin. God benkeplass og rikelig med oppbevaring. Åpen løsning med plass til både spisebord og sofagruppe. Utgang til balkong.
Soverom – plass til dobbeltseng og 2,5 meter med garderobeskap. Skapdører i finér laget av møbelsnekker. Vindu ut mot rolig bakgård.
Bad – bad fra 2003, oppgradert med ny servant og blandebatteri i 2020. Innredet med praktisk benkeplate og opplegg for vaskemaskin (medfølger).
Balkong – sørvestvendt med sol fra ca. kl. 13 til 21 sommerstid. Ca. 3 kvadratmeter og plass til liten sittegruppe.
Bod – andelen disponerer en kjellerbod på ca. 15 kvm, innredet med hyller og garderobeskap.
Fellesarealer – opparbeidet bakgård med sitteplasser. Tilgang til fellesvaskeri og sykkelbod.
Oppvarming – vannbåren varme via radiatorer, samt elektrisk gulvvarme på badet.
Parkering – området er omfattet av ordningen for beboerparkering. Prisene finnes på Oslo kommune sine nettsider.
Felleskostnader inkluderer blant annet oppvarming, bredbånd, drift og nedbetaling av felleslån. Ved deltakelse på dugnad refunderes kr 500. TV-avtale kan tegnes som tillegg.
Beliggenhet
Leiligheten ligger ved Advokat Dehlis plass, med kort gangavstand til det meste. På gateplan finner du både frisør, legesenter, takeaway-pizza og en hyggelig restaurant med uteservering. I området finnes det også et godt utvalg av matbutikker, bakerier og spesialforretninger på Bjølsen, Sagene og Torshov.
I nærområdet er det flere parker, hvor Bjølsenparken er den nærmeste. Det er gode turmuligheter langs Akerselva, samt bademuligheter når du beveger deg opp mot Nydalen. På Voldsløkka finner du flere idrettsanlegg og gode treningsmuligheter.
Busslinjene 37, 54 og 20 stopper i nærheten og tar deg enkelt til alle deler av byen.
Annet
Borettslaget
Det er ingen forkjøpsrett på boligen. Informasjon om borettslaget finnes på https://bentsebrugata.no og https://vibbo.no/bentsebrugt-2931/om.
Byggemetoden
Boligen er trolig fundamentert med grunnmur til faste masser/fjell. Hovedbærekonstruksjon i murverk/betong. Fasader forblendet med pussede overflater/teglstein. Saltakskonstruksjon. Felles trappegang uten heis.
Overtakelse
Etter nærmere avtale.
Visning
Om du ikke har mulighet til å komme på visning, holdes gjerne privatvisning. Ta kontakt, så finner vi en tid.
Omkostninger
4 600 000 kr (Prisantydning)
254 981 kr (Andel av fellesgjeld)
---
4 854 981 kr (Pris inkl. fellesgjeld)
Omkostninger
8 600 kr (HELP boligkjøperforsikring (valgfritt))
545 kr (Tinglysing av pantedokument)
545 kr (Tinglysing av skjøte)
---
9 690 kr (Omkostninger totalt)
---
4 864 671 kr (Totalpris inkl. omkostninger)
NB: Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses én låneobligasjon og at eiendommen selges til prisantydning.
Det tas forbehold om endringer i offentlige og private gebyrer.
Selger er selv ansvarlig for følgende gebyr:
6 725 kr (Eierskiftegebyr)
545 kr (Panterett med urådighet)
Salgsoppgaven beskriver vesentlig og lovpålagt informasjon om eiendommen
Se komplett salgsoppgaveNyttige lenker
Nærområdet