Bildegalleri

Solgt

Økohus - bolig/​fritidseiendom - Strandvik i Fusa. Bud ønskes!

Prisantydning1 990 000 kr
Verditakst
2 800 000 kr

Nøkkelinfo

Boligtype
Enebolig
Eieform
Eier (Selveier)
Soverom
2
Primærrom
113 m²
Bruksareal
120 m²
Byggeår
2010
Rom
3
Tomteareal
1 000 m² (eiet)

Les mer om bruksareal her

Beliggenhet

En særegen øko-solhusbolig med en flott beliggenhet i et nytt byggefelt på Kletten i Strandvik.
Her kan man nyte en nydelig sjøutsikt over Bjørnafjorden mot blant annet Tysnes og Austevoll.
Eiendommen har også meget gode solforhold.

Beskrivelse av nærområdet / fasiliteter

I nærområdet finner man det meste av servicetilbud, skoler/barnehager samt frtidstilbud.
Gangavstand til Strandvik der man blant annet finner barneskole, barneahage, dagligvarebutikk, pub/restaurant, ridehall og tennisbane.
Flotte tur- og fritidsmuligheter i området samt gode fiskeplasser ved sjøen.
En liten kjøretur unna finner man en koselig resturant med nydelig sandstrand i front samt kommunesenteret Eikelandsosen med ungdomsskole, videregående skole samt handlesenter og flere servicetilbud.

Bygninger

Området består av boligbebyggelse og fritidseiendommer.

Byggemåte

Fundamentert på antatt faste masser av sprengstein på fjell.
Støpt plate på mark.
Oppforet trebjelke som er isolert med cellulose.
Se vedlagt takst for ytterligere opplysninger.

Arealer og fordeling per etasje

Primær-rom: 113 kvm, Bruttoareal: 120 kvm

1.Etasje: 113/120 kvm

Innhold

Boligen går over ett plan og inneholder:
vinterhage, stue med åpen kjøkkenløsning, vaskerom, 2 soverom og bad.

Boligen har også en bod/garderobe på 7 kvm.

Standard

Meget spennende og unik bolig med en særegen arkitektur.

Innvendige overflater:
Malte vegger, forutenom bad hvor det er fliser.
Korkbelegg på gulv, ellers fliser på bad/vaskerom.

Kjøkken:
Hvite fronter med laminat benkeplate med nedfelt stålvask. Fliser mellom benk og overskap.
Integrert stekeovn med keramisk topp. Opplegg til oppvaskmakin.

Bad:
Helfliset bad med vegghengt wc, dusj, badekar og servant.

Vaskerom:
Keramiske fliser samt sluk i gulv. Opplegg for vaskemaskin.

Oppvarming

Vannbåren varme med varmeslynger i yttervegger, basert på soloppvarming med absorbsjonsrør på loftet.

Parkering / Garasje

Parkering på eiendommen med plass til flere biler.

Adkomst

Ifra ferjen på Vanjaneset kjør retning Strandvik (inn til høyre ved bensinstasjon/dagligvarebutikk).
Før man kommer til Sandvik sentrum tar man til høyre opp til Kletten like før en rød løe.

Beskrivelse av tomt/hage

Tomten er lett skrående ned mot vest. Opparbeidet med støttemur av naturstein.
Singelbelagt foran inngangsparti, ellers naturlig vegetasjon.

Tilliggende fasiliteter

I enden av Revsfjøra ligger en flott marina med sandstrand og bademuligheter. Her kan det være mulighet for kjøp av båtplass. Båtplassen koster kr. 125.000,- eller kr. 145.000,- avhengig av størrelse.

Vei / Vann / Avløp

Tilknyttet privat vann, vei og avløp ifølge opplysninger ifra Fusa kommune.

Servitutter / Rettigheter

Grunndata:
Erklæring tinglyst 10.05.2010 med dagboknr: 336827 vedrørende registrering av grunn.

Reguleringsforhold

Eiendommen ligger i et område regulert til boligformål.
Kopi av reguleringsbestemmelsene kan fås ved henvendelse til megler.

Finansiering

Hvis du ønsker en rask avklaring på finansielle forhold, ta kontakt med PRIVATmegleren som har agentavtale med Nordea på finansielle tjenester og mottar godtgjørelse for dette.

Ligningsverdi

Ligningsverdien er beregnet til kr 513 116,- ifølge beregninger på skatteetatens beregningskalkulator.

Diverse

Alle innvendige og utvendige arealangivelser er hentet fra vedlagte takstdokumenter.
Ettersom det er dødsboet som står som selger har de liten/ingen kjennskap til eiendommen og dens forfatning. Det påhviler derfor en større undersøkelsesplikt fra kjøper her en ved et vanlig forbrukersalg. Boet har ingen kjennsap om eiendommen.
Det gjøres oppmerksom på at megler ikke har innhentet særskilte opplysninger om det finnes pålegg fra E.Verk eller brann/feiervesen på eiendommen.

Overtagelse

Etter nærmere avtale.

Eierskifteforsikring

Selger har ikke eierskifteforsikring.

Budgiving

Som budgiver hos PRIVATmegleren kan De kreve alle bud dokumentert og fremlagt. Dette betyr at De som budgiver må akseptere at deler av budet kan bli fremlagt for øvrige budgivere.

Megler har rett til å avvise bud gitt på SMS og E-post. Første bud på eiendommen skal være skriftlig og må ikke ha kortere akseptfrist enn til kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. Lørdag regnes ikke som virkedag. Bud med kortere frist enn dette kan ikke formidles av megler. Nærmere info på egen side.

Solgt 'som den er'

Eiendommen selges i den forfatning den er under visning, salget følger avhendingslovens § 3-9: "Enda eigedomen er "selt som han er", eller med liknande atterhald, har eigedomen likevel mangel der dette følger av §§ 3-7 eller 3-8. Eigedomen har også mangel dersom han er i vesentlig ringare stand enn kjøperen hadde grunn til å rekne med ut frå kjøpesum og tilhøva ellers". Kjøper kan derfor ikke påberope seg noen andre bestemmelser etter avhl. kapittel 3, enn de regler som er ufravikelige i forbrukerforhold, jfr. avhendingslovens § 3-9, jfr. § 1-2 (2). På bakgrunn av dette oppfordres alle interessenter til å sette seg inn i eventuell egenerklæring fra selger, samt til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis.

Ta kontakt med megler for komplett informasjon

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode35215947
Sist endret25. okt. 2012 09:28
Referanse11120117

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.