Bildegalleri

Fra entre og inn mot gang og stue
Sentralt beliggende endeleilighet på bakkeplan, skjermet terrasse og garasje med El-lader.
Nøkkelinfo
- Boligtype
- Leilighet
- Eieform
- Andel
- Soverom
- 3
- Primærrom
- 79 m²
- Bruksareal
- 79 m²
- Etasje
- 1
- Byggeår
- 2006
- Tomteareal
- 7 456 m² (eiet)
- Bruttoareal
- 79 m²
Fasiliteter
Om boligen
Lettstelt og romslig leilighet med tre soverom. I entreen er det fliser og varmekabler, en fin peis gir god varme i stuen på kalde dager. Badet har fliser og varmekabler og er av god størrelse. I garasjen er det el-lader og god plass til lagring av ved, dekk og diverse. Terrassen er stor, solfylt og skjermet for innsyn, og markisen har elektrisk styring. Fellesarealet er pent opparbeidet med gressplen. Det er lett å leve og lett å trives i denne leiligheten.
Utvendig er det utført betydelig oppgraderinger de siste årene. Det er god økonomi i borettslaget, og vedlikeholdsbehovet utvendig blir godt ivaretatt av styret.
Beliggenhet
Boligen ligger i et hyggelig og rolig nabolag ca 1 km vest for Spydeberg sentrum. Det er gåavstand på trygg gangvei både til kollektivtransport, matbutikker, kafeer, offentlige kontor, barnehage og skole. Jernbanen tar deg til Oslo på 45 minutter, for deg som vil jobb sentralt og bo landlig og rimelig. Det er rikelig med turmuligheter og stier i skogen rett ved.
Annet
Hva går felleskostnadene til? For januar fordelte den seg seg slik:
Felleskostnader drift 3 962,00
Felleskostnader renter 4 387,00
Felleskostnader avdrag 1 687,00
Sum felleskostnader 10 036,00
(siste renteoppgang 14. des trådte i kraft 23. januar, derav økte rentene med 162,- siden desember, for de av dere som har fulgt annonsen en stund og sett prisutviklingen. Rentetoppen er nådd, nå kan det bare gå nedover :)
Borettslaget er tilknyttet USBL, med forkjøpsrett for medlemmer. https://www.usbl.no/medlemskap/forkjopsretten
Om du ikke har anledning til å komme på planlagte visninger holder jeg gjerne privatvisning. Ta kontakt så finner vi et tidspunkt.
Omkostninger
2 100 000 kr (Prisantydning)
986 424 kr (Andel av fellesgjeld)
---
3 086 424 kr (Pris inkl. fellesgjeld)
Omkostninger
300 kr (Innmelding i USBL)
7 900 kr (HELP boligkjøperforsikring (valgfritt))
500 kr (Tinglysing av pantedokument)
500 kr (Tinglysing av skjøte)
---
9 200 kr (Omkostninger totalt)
---
3 095 624 kr (Totalpris inkl. omkostninger)
NB: Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses en låneobligasjon og at eiendommen selges til prisantydning.
Det tas forbehold om endringer i offentlige og private gebyrer.
Selger er selv ansvarlig for følgende gebyr:
500 kr (Panterett med urådighet)
6 215 kr (Eierskiftegebyr)
Salgsoppgaven beskriver vesentlig og lovpålagt informasjon om eiendommen
Se komplett salgsoppgaveNyttige lenker
Nærområdet
Propr.no