Bildegalleri

Solgt
ATRÅ / GJØYSTDAL

Sjarmerende eiendom /​ småbruk med låve, velholdt våningshus, landlig beliggenhet og tomt på 8,8 mål.

Prisantydning2 200 000 kr
Totalpris
2 268 070 kr
Omkostninger
68 070 kr
Kommunale avg.
6 333 kr per år

Nøkkelinfo

Boligtype
Enebolig
Eieform
Selveier
Soverom
3
Primærrom
120 m²
Bruksareal
126 m²
Byggeår
1924
Tomteareal
8 814 m² (eiet)
Bruttoareal
126 m²

Les mer om bruksareal her

Fasiliteter

Turterreng
Utvidelsesmuligheter
Hage
Sentralt
Peis/Ildsted
Garasje/P-plass
Barnevennlig

Velkommen til eiendommen Flatin i Atrå i Tinn Kommune.
Eiendommen er en del av en koselig husklynge med tre husmannsplasser, 1,3 km fra Atrå sentrum.
På tunet er det våningshus med 3 soverom, låve med garasjedel og et eldhus med 2 vedskjul.
Tunet har stort potensiale og går over flere nivåer med gressplen, frukthage med epletrær og bærbusker og en koselig bekk som renner gjennom eiendommen i utkanten av hagen.

Dette stedet må oppleves - Velkommen til visning!

Beliggenhet

Her bor man landlig og usjenert, nær fjellet og Tinnsjøen, men samtidig sentralt med gangavstand til bussholdeplass, butikk, skole, barnehage og idrettsanlegg. Det er flere fine turområder i umiddelbar nærhet og en lysløype et par kilometer unna. Med bil tar det ca. 25 minutter til Rjukan, ca. 30 minutter til Gaustablikk skisenter, og ca.1,5 time til Kongsberg og Notodden.

Annet

Jeg har valgt å selge boligen selv, slik at du får mulighet til å møte meg som har tatt vare på eiendommen siden 1993 og spørre spørsmål.
Alt med kontrakt og oppgjør osv. blir ivaretatt av profesjonelle aktører gjennom selskapet Propr.
Jeg har tegnet boligselgerforsikring.

Hvis du har spørsmål om boligen eller ønsker privatvisning, er det bare å ta kontakt.

Om boligen

Eiendommen som tidligere har vært småbruk, er totalt på 8,8 mål hvorav 3,2 mål er dyrka mark. Tunet består av våningshus, romslig låve med garasje-del og et eldhus med to vedskjul.

Våningshuset: 1. etasjen av våningshuset er opprinnelig det gamle skolehuset i Gjøystdal fra 1883. Det ble flyttet til nåværende plass ca. 1916, og ferdigstilt med 2.etasje og tilbygg i 1924. Tidligere fungerte huset som generasjonsbolig og har 2 kjøkken.
Huset går over to plan i tillegg til kjeller. Hovedetasjen består bla. av kjøkken, stue, bad og spiskammer, 2. etasje med bod, et lite kjøkken og tre soverom. Kjelleren er en "jordkjeller" med steinmur og jordgulv. Ideell til oppbevaring av f.eks. poteter og syltetøy.
Huset fremstår som godt vedlikeholdt, lunt og hyggelig med innvendige tømmervegger og peisovner. Det oppleves lett å holde varmt vinterstid da tømmerveggene holder på varmen og det er isolert i gulv og loft, samt vegger i tilbygg.

Våningshuset er oppusset og oppgradert over tid, dog må det påregnes noe løpende vedlikehold.

Låven: Tot. BRA 103 kvm, er fra 1933. og går over 2 plan med tømret fjøs-del. Den rommer mange muligheter, både for oppbevaring, dyrehold, verksted etc.

Garasje-delen til låven og eldhuset m. vedskjul er i bruk i dag, men pga. tilstand omfattes ikke disse av taksten.

Mer om beliggenhet

Småbruket ligger inntil Gjøystdalvegen i Gjøystdal i gangavstand til bussholdeplass, Atrå barne- og ungdomsskole, barnehage og dagligvarebutikk. Det er gang- og sykkelsti på deler av strekningen.
Eiendommer ligger landlig til i naturskjønne områder med fjellet og vakre Tinnsjøen i nærheten, men likevel sentralt.

Det bor ca. 650 mennesker i Atrå og dalførene rundt. I Atrå sentrum finner du Atrå handelslag som har dagligvarer, jern og byggevarer, garn og gaveavdeling, frisør og post i butikk. I Atrå finner du også barne- og ungdomsskole, barnehage, håndverksenter, idrettshall med fotballbane, lysløype og Sandven friluftsområde som strekker seg helt ned til Tinnsjøen.
I elva 1 km oppover dalen ligger Røyslandsbergo badeplass, som byr på blankskurte berg med naturlige sklier i berget og jettegryter. Dette er et populært badested for lokale.
I Austbygde, kun 7,5 km unna, finner du også bank, konditori og campingplass med badeplass, minigolf og kafé.
Det er en 1/2 times kjøretur til fantastiske Gaustablikk med alpinbakker og skiløyper.
Fra Atrå er det bussforbindelse til Rjukan, Rauland, Åmot, Notodden, Skien, Kongsberg og Oslo.

Avstander:
Bussholdeplass 1.3 km
Barne- og ungdomsskole 1.3 km
Barnehage 1.5 km
Dagligvare 1.7 km
Rjukan 25 km
Gaustablikk 32 km
Notodden 72 km
Kongsberg 88 km

Innhold

Våningshus: Tot. BRA 126 kvm, P-rom 120 kvm
1. etasje: 63 kvm består av gang, kjøkken, stue, bad og bod/spiskammer
2. etasje: 63 kvm består av gang, kjøkken, 3 soverom og bod.
Kjeller: Jordkjeller på ca. 7 kvm (ikke innbefattet areal)

1. etasje har en gang med plass til oppheng av yttertøy, en bod/spiskammer. Gangen har furugulv, og panel i vegger og i himling. Videre er det adkomst til baderom, kjøkken, stue og 2.etasje.
Kjøkkenet har eldre innredning med glatte fronter, benkeplate av laminat og enkel oppvaskkum med blandebatteri. Det er frittstående kjøl/fryseskap, oppvaskmaskin og komfyr med ventilator over. Her er det også en koselig peisovn og plass til et stort spisebord, alternativt et mindre spisebord + sittegruppe.
Fra kjøkkenet er det adgang til en hyggelig stue med plass til en middels stor sofa og et par lenestoler. Her er det adkomst til kjeller fra en luke gulvet. Kjøkken og stue har furugulv, vegger av tømmer, og panel i himling.
Baderommet inneholder dusjkabinett, servant, WC og opplegg for vaskemaskin. Gulvet på badet har skiferfliser med varmekabel, vegger av panel og fliser, og panel i himling.

2. etasje har en gang med bod og adkomst til et lite kjøkken og 3 soverom. Kjøkkenet har enkel oppvaskkum og blandebatteri, benkeplate av laminat og eldre veggskap med glatt front. Videre er det 3 romslige soverom med plass til dobbeltsenger og klesoppbevaring, hvorav 2 av soverommene har vedovner. I 2. etasje er det gulv av furu og parkett, vegger av tømmer, panel og veggplater, og panel i himling.

Kjeller: Jordkjeller har jordgulv og steinvegger, og inneholder potetbinge, hyller for oppbevaring og tekniske installasjoner som varmtvannstank og vannpumpe.

Teknisk og oppvarming

Boligen er oppvarmet med vedovner, elektriske panelovner og varmekabel på bad.
Vannpumpe (fra 2021) og en varmtvannstank på ca. 140 liter er plassert i kjellerrom.

Tomt

Eiet tomt
Eiendommen består av to parseller har 2 bruksnummer
Flatin gnr 75/5 og Nedre Sletta gnr 75/15, men hele eiendommen er i dag registrert på Flatin.
Det fremgår av matrikkelen at Nedre Sletta ble kjøpt av daværende eier av Flatin, ant. som tilleggsjord. Det er mulig å undersøke om dette kan deles i de opprinnelige parsellene og få to tomter, hvis dette er av interesse.
Eiendommen er i følge NIBIO gårdskart, totalt på 8,9 daa, fordelt på 3,2 daa fulldyrka mark, 3,7 daa produktiv skog og 2 daa annet areal.
Jorda har i hovedsak vært benytta til beite, slått og til å dyrke grønnsaker til eget bruk.
Det har kun vært tatt ut trær for ved til eget bruk fra skogen. Det er både barskog (gran, furu) og løvskog.

Vei / vann / avløp

Eiendommen ligger tett ved Gjøystdalvegen som er offentlig vei og har adkomst via privat innkjørsel med biloppstillingsplass på tunet.
Vanntilførsel er fra privat brønn. Det vil bli tatt prøve av vannkvalitet i nær fremtid som vil foreligge før salg. Avløp går til septiktanker av glassfiber med overløp til grøft.

Piper / ildsteder

Huset har vedovn på kjøkkenet i 1 etg og i 2 av soverommene.
Siste skorsteinsfeiing: 22.06.2022
Siste tilsyn: Ukjent
Registrerte avvik på eiendommen:
- Skorstein er dårlig over tak
Kjøper overtar ansvar for dette.

Annet

Kommunen har ikke gjort kartlegginger av flom eller ras/skredfare i området.
Det er ingen kjente reguleringsplaner som berører eiendommen.

Regulert grustak på naboeiendom er godt skjermet av en voll og skog mellom eiendommene, men kan forårsake støy og støv ved knusing av masse.
Utdrag av regulering: "På lørdager, søndager og helligdager samt i tidsrommet kl. 17.00 - 07.00 på hverdager skal det ikke foregå knusing av masser. Det skal ikke knuses masse i perioden 01.05 .- 12.09. Maksimal periode for knusing av masser er 3 måneder pr. år. Perioden skal være sammenhengende i løpet av et driftsår."

Omkostninger

11 900 kr (HELP boligkjøperforsikring (valgfritt))
55 000 kr (Dokumentavgift)
585 kr (Tinglysing av pantedokument)
585 kr (Tinglysing av skjøte)

---

68 070 kr (Omkostninger totalt)

---

2 268 070 kr (Totalpris inkl. omkostninger)

NB: Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses en låneobligasjon og at eiendommen selges til prisantydning.

Det tas forbehold om endringer i offentlige og private gebyrer.

Selger er selv ansvarlig for følgende gebyr:

0 kr (Eierskiftegebyr)
540 kr (Panterett med urådighet)

Salgsoppgaven beskriver vesentlig og lovpålagt informasjon om eiendommen

Se komplett salgsoppgave

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode319435661
Sist endret28. sep. 2023 10:29

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.