Bildegalleri

Solgt

Nøtterøy/​Nesbrygga - Flott eiendom med egen strandlinje på ca.30m, egen brygge, sjøbod og anneks Sol fra tidlig morgen t

Prisantydning25 000 000 kr
Kommunale avg.
13 908 kr per år

Nøkkelinfo

Boligtype
Enebolig
Eieform
Eier (Selveier)
Soverom
7
Primærrom
270 m²
Bruksareal
322 m²
Byggeår
1928
Energimerking
F - Rød
Rom
10
Tomteareal
1 374 m² (eiet)
Bruttoareal
340 m²

Les mer om bruksareal her

Fasiliteter

Garasje/P-plass

Kort om eiendommen:

Vakker eiendom beliggende idyllisk solrikt til på Nøtterøy. Eiendommen har egen brygge, sjøbod, strandlinje på ca. 30 meter og anneks. Sol fra tidlig morgen til ca. kl. 20:30 midt på sommeren.
Dette er sommeridyll på sitt aller beste!

Innhold:

BOLIG:
Innhold 1.etg.: Vindfang, vaskerom, wc, bad/wc, soverom, garderobe, kjøkken, tv-stue og stue.
Innhold 2.etg.: Gang/loftstue, bad, wc, garderobe og 4 soverom.

Krypkjeller med takhøyde på 1,8 meter utgjør 45 kvm.

Primærromareal 1 etg. 146 kvm: Vindfang, tv-stue, stue, kjøkken, vaskerom, bad/wc, wc og soverom.
Primærromareal 2.etg. 111 kvm: Gang/loftstue, bad, wc og 4 soverom.

ANNEKS M/GARASJE:
Modernisert/innredet i 2007 BRA: 37 kvm.
Innhold 1.etg.: Hall m/trapp, bad/wc, bod og garasjerom.
Innhold 2.etg.: 2 soverom, som ikke er måleverdig.

SJØBOD:
Byggeår 1950 BRA: 28 kvm.
Innredet oppholdsrom og bod.

Standard:

Tiltalende bolig som gjennomgående holder en meget bra standard.
Lys delikat stue med furugulv og lyse overflater. Utgang til solrik stor terrasse med nedfelt boblebad, som medfølger.
Stort flott kjøkken med peis, hvor det er fliser på gulv, malte vegger og malt panelt tak. Hvit kjøkkeninnredning med profilert front og Corian benkeplate. Integrert komfyr og oppvaskmaskin. Kjøleskap medfølger.
Flislagt bad i 1.etg. med varmekabler. Badet er utstyrt med wc, dusjhjørne og vask over innredning. Separat gjestetoalett. Eget vaskerom med fliser på gulv med varmekabler, veggflis i brystningshøyde og malt strie over samt malt tak panel.
Flislagt bad i 2.etg. fra 2015 med gulvvarme. Badet er utstyrt med vask over innredning og dusjhjørne. Separat wc.
Lyse luftige soverom med furugulv, malte overflater og malt panelt tak. Godt med garderobeskap.

Fyring/Oppvarming:

Boligen oppvarmes av ved og elektrisitet.
Varmepumpe i kjellertrapp.

Beliggenhet:

Eiendommen ligger i et særdeles attraktivt og stille villaområde ca. 6 km fra Tønsberg sentrum. Kort vei til butikker og bensinstasjon. Flotte tur- og rekreasjonsområder i lokalmiljøet. Fra enden av Nesbryggveien, er det opparbeidet sykkel og gangvei helt inn til Tønsberg sentrum. Ca. 3 km til Borgheim sentrum med ungdomsskole, videregående skole og 18 hulls golfbane. Oserød barneskole ligger i nærmiljøet. Ca. 4, 5 km til Teie Torv med forretninger og Vinmonopol m.m.

Fra eiendommen er det 180 grader utsikt utover sjøen. Fjærholmen med badesteder, sandstrand og et flott seilermiljø ligger rett over sundet.
Eiendommen ligger der skjærgården starter, og hvor man har tilgang til et mangfold av øyer og holmer i kanskje Norges flotteste skjærgårder.

Adkomst:

Fra Tønsberg kjører du over Kanalbroen og tar Smidsrødveien til venstre forbi Teie torg mot Torød. Ved Shell stasjonen på Hjemseng tar du til venstre inn Breidablikkveien. Ta så til venstre inn Nesbryggveien.

Se vedlagt kartskisse på høyre side i Finn.no annonsen. Ved å trykke på kartet får du enkelt tilgang til en spesifisert reiserute fra ønsket startdestinasjon (eventuelt din boligadresse) til den aktuelle visningsboligen. Det vil også bli skiltet med visningsskilter fra EiendomsMegler1 til annonserte visninger. Velkommen!

Parkering:

Rommelig carport, flere biloppstillingsplasser på egen tomt, mindre garasje med elektrisk leddport. Se også kommentar i egenerklærings punkt 17 om pågående grensejustering og eventuell mulighet for oppføring av ny garasje.

Overtakelse:

Etter avtale

Byggemåte:

Boligen er oppført med betonggulv og gruset grunn under tilbygg. Grunnmur av betong med prosentstein, og leca ringmur under tilbygg. Det er lett bindingsverksvegger fra 1995 og laftet plank fra 1928 med stående kledning ute og plater innvendig. Det er saltak med sperrer med bordtak og papp og teglstein.

Energimerking:

Energimerke F og oppvarmingskarakter RØD

Kjøpsbetingelser:

Avtale om kjøp skjer i henhold til de avtalebetingelser som fremgår av komplett salgsprospekt.

Utleie:

Det foreligger bare en bruksenhet i boligen.

Beskaffenhet:

Fantastisk flott eiertomt. Tomten er lett skrånende mot øst. Meget fint opparbeidet med plener og svaberg. Beplantet med prydbusker, trær og blomster bed. Belegningstein på gårdsplassen.

Eiendommen har egen strandlinje på ca. 30 meter og bryggeanlegg med båtplasser og sjøbod.
Solen har man fra tidlig morgen til ca. kl 20:30 midt på sommeren.
Brygga er ca. 22 meter lang og 2 meter bred. Brygga er opprinnelig fra 1930, men er rehabilitert i de senere år.
Koselig sjøbod med innredet rom med flott solrik terrasse hvor deler er skifterbelagt. Her kan man nyte sommerkveldene.

Regulering

Eiendommen ligger i område som i kommuneplanen/kommunedelplanen er avsatt til:<br>Boligbebyggelse - Nåværende. Kommuneplan vedtatt 17.06.2015<br><br>Byggegrense - kommuneplan vedtatt 17.06.2015<br><br>Arealplaner med tilhørende bestemmelser kan lastes ned fra kartløsningen på kommunens hjemmeside.<br>

Ta kontakt med megler for komplett informasjon

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode121877999
Sist endret28. juni 2018 07:57
Referanse21818116

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.