Bildegalleri

Investeringseiendom på Raglamyr til salgs
Investeringseiendom fullt utleid (enbrukerbygg) til salgs på Raglamyr
Nøkkelinfo
- Bruttoareal
- 1 658 m²
- Etasje
- 2.
- Eieform
- Selveier
- Areal
- 1 658 m²
- Tomteareal
- 3 711 m² (eiet)
Type lokale
Fasiliteter
Kort om eiendommen
Investeringseiendom Raglamyr:
-Enbrukerbygg som har leid siden bygget var nytt
-Solid leietaker
-Årlig leie (2026) NOK 2.298.000
-Pris: NOK 29 mill
-7,1 % yield
-1.658 m2 bygg
-3.711 m2 tomt opparbeidet og inngjerdet med to adkomster
-Beliggende i regionens mest ettertraktede område
Eiendomsselskap:
-Eiendomsselskapet Raglamyrveien 19 AS selges
-Saldoverdi 31.12.2025 (2 %) gml bygg: NOK 1.321.279
-Saldoverdi 31.12.2025 (2 %) nybygg: NOK 3.524.244
-Saldoverdi 31.12.2025 (10 %) teknisk installasjon gml bygg: NOK 196.334
-Saldoverdi 31.12.2025 (10 %) teknisk installasjon nybygg: NOK 407.718
Leietaker:
Ventistål er Norges ledende totalleverandør til ventilasjons- og blikkenslagermarkedet. Ca 350 ansatte fordelt på 25 avdelinger i Norge. Et landsdekkende distribusjonsnett og leverer til kunden med prinsippet fra et lager nær deg . Ventistål AS er en del av Saint Gobain. Sammen med søsterselskaper Optimera, Brødrene Dahl, Flisekompaniet og Hywer er de gruppert innen det som heter Saint Gobain Distribution Norway. Mer enn 161.000 ansatte på verdensbasis, 46,6 milliarder euro i omsetning i 2024, 1 000 produksjonssteder i 80 land.
Ventistål AS med datterselskaper har en årlig omsetning på ca. NOK 2 milliarder og en EBITDA på ca. mellom 120-180 million.
Avdelingen i Haugesund ble etablert på denne eiendommen i 2003. Haugesundsavdelingen er en av de mest lønnsomme avdelingene i Norge.
Beliggenhet
Eiendommen ligger i regionens mest ettertraktede næringsområde. Med beliggenheten på Raglamyr er det lett tilgjengelig med sin nærhet til T-forbindelsen, E39/E134 og Haugesund sentrum. Raglamyr består av handelseiendommer der de fleste kjeder er etablert, Alti Amanda Storsenter, lager, bilforretninger og produksjon.
Innhold
Eiendommen ble bebygd i 2003 og påbygd i 2015. Eiendommen består av:
-1. etasje 1.404 m2 med lager med 4 porter, ekspedisjon og kontor
-Mesanin 401 m2 med lager
-3.711 m2 tomt som er opparbeidet, asfaltert og inngjerdet. To porter for praktisk inn- og utkjøring. Store utearealer for parkering/manøvrering og lagring.
Stor takhøyde i lagerhaller. 4 industriporter gjør bygget praktisk og kan deles opp i flere leietakere. Eiendommen har god gjenbruksverdi.
Tomt
Tomten er i hovedsak opparbeidet, asfaltert og inngjerdet.
Standard
Interessenter oppfordres til å ta med fagfolk for vurdering av eiendommens tilstand.
Oppvarming
Elektrisk
Energimerking
I henhold til energimerkeforskriften skal det ved salg og utleie av fast eiendom legges frem en energiattest. Dette foreligger ikke pr. dags dato, og interessenter må da for sikkerhets skyld legge til grunn laveste karakter. Se mer informasjon: https://www.enova.no/energimerking/
Overtakelse
Overtakelse av eiendommen etter nærmere avtale mellom partene.
Sentrale lover
Informasjonen i dette prospektet er mottatt fra selger og forutsettes gjennomgått i detalj før bindende bud inngis. Eiendommene forutsettes besiktiget, og det anbefales at kjøper selv får gjennomgått eiendommenes tekniske tilstand ved bruk av egne fagfolk, samt at man gjennomgår leiekontrakter, prospekt, reguleringsbestemmelser og liknende vedrørende eiendommen. Det gjøres særskilt oppmerksom på at arealangivelser er basert på opplysninger fra takstmann, og partene er enige om at eventuelle uriktige angivelser av eiendommens arealer (utvendige og innvendige) ikke under noen omstendighet skal kunne gi grunnlag for mangelskrav. Aksjene, Eiendommen og dens tilbehør overtas slik at Kjøper fraskriver seg så langt gjeldende rett tillater det, enhver rett til å gjøre krav gjeldende mot Selger som følge av at salgsobjektet ikke er som det skal være, i medhold av kjøpsloven § 19 (1) bokstav a, b og c, avhendingsloven § 3-7, 3-8 og 3-9, andre regler om ansvar for uriktige og manglende opplysninger og ethvert annet lovfestet eller ulovfestet grunnlag utenfor det som fremgår av kjøpekontrakten. Kjøper kan da kun gjøre gjeldende at det foreligger en mangel dersom selger har forsømt sin opplysningsplikt, jfr. reguleringen i kjøpsloven § 19 (1) bokstav b. eller dersom opplysninger vedrørende omstendigheter ved Selskapet og Eiendommen som Kjøper har mottatt fra Selgers side før signering av denne avtalen, ikke er riktige. Risikoen for eventuelle skjulte feil, tilligger etter dette kjøper. Selger avgir samtidig i kjøpekontrakten markedsmessige garantier for Eiendommen og Selskapet. Avhendingsloven § 4-19 (2) fravikes også, slik at den endelige reklamasjonsfristen settes til 18 mnd etter overtakelse, og den relative reklamasjonsfristen settes til 1 mnd. Selger kjenner ikke til at det er forurensning i tomtegrunnen m.v. Kjøper skal, dersom forurensning i ettertid skulle bli oppdaget, bære det fulle ansvar for all forurensning som eksisterer på eiendommen. Det gjøres oppmerksom på regler om avskrivning av faste tekniske installasjoner i avskrivbare bygninger samt justerings-forpliktelser ifm. MVA. Partene har selv ansvaret for å sette seg inn i regelverket og konsekvensene av dette. Megler er uten ansvar for konsekvenser reglene påfører partene.
Kjøpekontrakt:
Som kjøpekontraktsstandard benyttes siste mal fra Forum for Næringsmeglere. Kjøper oppfordres til å sette seg inn i denne før budgivning. Avvik fra denne skal særskilt fremkomme i bud.
Hvitvaskingsregelverk
Det følger av Hvitvaskingsloven at meglerforetaket er forpliktet til å foreta kundekontroll av begge parter i handelen. Kontrollen skjer løpende, og vil blant annet gjennomføres ved oppdragsinngåelse, budgivning, gjennomføring av oppgjør og ved eventuell forsterket mistanke.
Dersom slik kundekontroll ikke kan gjennomføres, er meglerforetaket pålagt å avstå fra gjennomføring av oppgjøret. Partene er selv ansvarlig for eventuelle merkostnader og ansvar dette kan medføre, uten at det kan anføres et kontraktsrettslig ansvar ovenfor meglerforetaket.
Meglerforetaket er forpliktet til å rapportere mistenkelige transaksjoner til Økokrim.
Budgivning
Transaksjon:
Transaksjonen vil bli gjennomført som et salg av 100% av aksjene i Raglamyrveien 19 AS.
Endelig kjøpesum settes til eiendomsverdi, korrigert for relevant aktiva og passiva som ligger i selskapet på tidspunkt for overtagelse. Bud skal skal således inngis til brutto eiendomsverdi. Endelig salg forutsetter styregodkjennelse.
Latent skatt:
Evt fradrag for latent skatt eller tillegg for evt fremførbart underskudd skal hensyntas i bud. Tomteverdi som legges til grunn er NOK 9.200.000.
Finansiering:
Kjøper må før inngivelse av bud avklare med bank ift finansiering, samt avklare med bank hvordan finansiering kan skje ihht aksjelov §8-10.
Selskapets gjeld vil bli innfridd ifm salg. Evt §8-10 redegjørelse utføres og bekostes av kjøper.
Forbehold:
Kjøpekontraktsstandard benyttes siste mal fra Forum for Næringsmeglere. Avvik fra standard skal særskilt fremkomme i bud. Selger tar forbehold om endelig godkjenning av kjøpekontrakt.
Vedlegg til salgsoppgaven
1. Kommunale opplysninger
2. Leieavtale
3. Årsregnskap/Skattemelding 2025
Regulering
Nærområdet
Meglerhuset Rele Haugesund AS
Annonseinformasjon
| FINN-kode | 460907826 |
|---|---|
| Sist endret | 22. apr. 2026 11:33 |
| Referanse | 1-0144/25 |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.






























