Bildegalleri

Lokalet sett fra Jernbanealleen

Sandefjord sentrum - Næringsseksjon til salgs

Prisantydning2 990 000 kr

Nøkkelinfo

Bruksareal
240 m²
Etasje
2.
Eieform
Selveier
Areal
240 m²
Byggeår
1989
Tomteareal
3 505 m² (eiet)

Type lokale

Butikk/Handel

Visning

Ta kontakt for å avtale visning.Visningspåmelding

Kort om eiendommen

Eiendommen ligger sentralt til i Sandefjord sentrum og består av næringslokale tilrettelagt for serveringsvirksomhet. Lokalet har en funksjonell planløsning med gode eksponeringsmuligheter mot gate og enkel adkomst for kunder. Eiendommen fremstår som godt egnet for gatekjøkkendrift med høy kundegjennomstrømning.

Dagens eier har nylig forlenget leiekontrakt med dagens driver. Detaljer om leiekontrakt etter nærmere dialog med megler.

Inneholder

Lokalet er funksjonelt og tilpasset dagens drift, med en effektiv planløsning som gir gode arbeidsforhold og flyt i produksjonen.

- Serveringsdisk med god kundetilgang
- Velutstyrt produksjonskjøkken
- Praktisk lagerplass
- Personalrom / bakarealer
- God utnyttelse av arealet

Lokalet egner seg svært godt for takeaway, men har også kapasitet for enkel servering.

Beliggenhet

Eiendommen har en svært attraktiv plassering i sentrum av Sandefjord, med god eksponering mot gate og høy gjennomgangstrafikk. Området er et etablert handels- og serviceområde med en kombinasjon av butikker, kontorer og boligbebyggelse, noe som sikrer jevn kundetilstrømning gjennom hele dagen.

Beliggenheten gir et solid kundegrunnlag bestående av både lokale beboere, arbeidstakere og besøkende. Kort avstand til kollektivtransport og sentrumsfunksjoner.

Adkomst

Eiendommen har enkel og god adkomst fra offentlig gate i sentrum av Sandefjord. Lokalet ligger lett tilgjengelig fra Jernbanegata, som er en sentral ferdselsåre med både gående og kjørende trafikk.

Det er kort gangavstand til kollektivknutepunkt, inkludert buss- og togforbindelser, noe som gir god tilgjengelighet for både kunder og ansatte. Området har også gode parkeringsmuligheter i nærliggende gater og parkeringsanlegg.

Standard

1. etasje: Består av inngangsparti til spisested med bord og stoler. Det er etablert et kjøkken til høyre
for inngang med skranke mot inngang. Bakerst i lokalet er det delt av et lite lager med en
enkel vegg og dør. Dette lageret er avdelt med skillevegg som kun er platebeslått en side av
vegg mot rom for bespisning.

2. etasje: Består av rom for bespisning, pauserom, toalett og vask/dusjrom. Det er også delt av et
lager med enkel skillevegg kun er platebeslått på en side av vegg mot rom for bespisning.

Lokalet bærer preg av noe etterslep på vedlikehold. Det henvises til ekstern tilstandrapport utarbeidet i Mars 2026

Bebyggelse

Bygget er oppført i 1989

1 etasje består av inngangsparti, restaurantlokale, skranke/disk og innredet
kjøkken. Det er etablert en mindre bod i bakkant av lokalet. Det er trapp til 2.etasje.

2 etasje består av bespisningslokale, et rom brukt til pauserom, et rom brukt
til lager samt toalettrom og vaskerom/dusjrom.

Området rundt eiendommen er preget av variert sentrumsbebyggelse med en kombinasjon av handels-, service- og næringsvirksomhet, samt boligbebyggelse. Nærområdet består av butikker, serveringssteder, kontorlokaler og øvrige servicetilbud, noe som bidrar til høy aktivitet og god kundetilstrømning gjennom hele dagen.

Tomten

Felles tomt med øvrige næringseksjoner

Personopplysningsloven

I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter kan bli registrert for videre oppfølgning.

Hvitvaskingsreglene

Eiendomsmeglere er underlagt Lov om tiltak mot hvitvasking og terrorfinansiering (hvitvaskingsloven) - L01.06.2018 nr. 23. Det følger av loven at megler bl.a. har plikt til å gjennomføre kundekontroll. I de tilfeller hvor kunden er juridisk person skal megler også kartlegge hvem som er reelle rettighetshavere. Med reelle rettighetshavere menes fysiske personer som eier eller kontrollerer mer enn 25% av eierandelene i selskapet. Partene må bidra til at kundekontrollen lar seg gjennomføre på en hensiktsmessig måte. Megler plikter å rapportere mistenkelige transaksjoner til Økokrim. Ved slik rapportering vil ikke partene blir varslet.

Ansvarlig megler

Bjørnar Møller

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode460244501
Sist endret27. aug. 2026 16:54
ReferanseGAR55.267

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.