Bildegalleri

Velkommen til ditt eget lagerlokale!

Påkostet lagerseksjon på 72 kvm + mesanin på 42 kvm - Toalett og dusj - Oljeutskiller

Prisantydning1 890 000 kr
Totalpris
1 938 340 kr
Omkostninger
48 340 kr

Nøkkelinfo

Eieform
Selveier
Areal
114 m²
Byggeår
2024
Tomteareal
22 189 m² (eiet)

Type lokale

Lager/Logistikk

Fasiliteter

Kjøreport

Visning

Ta kontakt for å avtale visning.Visningspåmelding

Areal

Totalt BTA  114 kvm

1.etg: 72 kvm

Mesanin: 42 kvm

Arealene er hentet fra utbyggers salgsoppgave og fra selger.

Nøkkelinformasjon

Oppdragsnummer

121260101

Betegnelse

Matrikkel gnr. 32, bnr. 125, snr. 58 i Nannestad kommune

Oppdragsansvarlig

PrivatMegleren Brustad & Partnere (BRUSTAD & PARTNERE AS) / Fredrick Jansen

Byggeår

2024

Tomtetype / areal

Tomtetype felles eiet / 22189,00 kvm

Forretningsfører

Bori BBL

Beliggenhet

Eiendommen ligger sentralt plassert i Gardermoen Vest Næringspark, kun 12 minutter fra Jessheim sentrum. Kort vei til E6.

Avstander med bil:

Oslo Lufthavn 7 min.

Dal 11 min

Kløfta 17 min

Skedsmokorset 20 min

Velkommen til Majorvegen 6D!

Grip sjansen til å sikre deg et moderne lagerlokale med høy standard og funksjonell planløsning - perfekt for både arbeidsoppgaver og oppbevaring.

- Romslig lagerseksjon på 72 kvm

- Mesanin på 42 kvm

- Kjøreport

- Det er montert toalett og dusj

- Oljeutskiller

- Utlagsvask

- Varmepumpe

- Moderne standard og smart planløsning

Kun 7 min til Oslo Lufthavn og 12 min til Jessheim. Kort vei til av-og påkjøring på E6.

Bebyggelse

Tomt / Parkering

Felles eiet tomt for sameiet på 22 189 kvm. Flat tomt, asfalterte uteområder.

Hver seksjonseier disponerer 5 meter foran egen port/seksjon til parkering når det er opphold/arbeid i seksjonen. 

Øvrig uteareal skal være disponibelt til felles areal.

Tilstandsgrader (TG2 og TG3) hentet fra tilstandsrapporten

Sammendrag av tilstandsrapport

Det foreligger ikke tilstandsrapport med arealoppmåling på bygget.

Tinglyste rettigheter og forpliktelser

Servitutter/rettigheter

Kommunen har legalpant som sikkerhet for betaling av kommunale avgifter. Legalpant er pant som følger av loven, og som ikke tinglyses. Legalpant følger derfor eiendommen ved salg. På eiendommen kan det være tinglyst erklæringer som f eks rett for kommunentil å vedlikeholde rørsystemer for vann- og kloakk. Disse erklæringene vil følge eiendommen ved salg. Kontakt megler for nærmere informasjon. Øvrige sameiere har panterett i seksjonen for krav mot sameieren som følge av sameieforholdet, jf. eierseksjonsloven § 31. Pantekravet kan ikke overstige 2G (Folketrygdens grunnbeløp). Sameiet kan vedtektsfeste ytterligere panterett for sameiet. Vedtektsfestet pant tinglyses i seksjonene.

Følgende tinglyste servitutter følger eiendommen ved overskjøting til ny hjemmelshaver:

Dagboknummer 998370, tinglyst 19.01.2024 - Seksjonering

SNR: 58
Formål: Næring
Sameiebrøk: 72 / 10656
Viser oppdeling av seksjoner og fellesarealer.

Dagboknummer 420181, tinglyst 08.02.2018 - Bestemmelse om veg

Rettigheten gjelder også fremtidig utskilte eiendommer fra gnr. 32 bnr. 89
GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE
Evigvarende og vederlagsfri rett til adkomst fra Fv 176 og bruk av vei for gnbr 32/89.

Utskrift av heftelser kan fås ved henvendelse til megler. Kjøpers bank vil få prioritet etter disse. For servitutter eldre enn fradelingsdato og eventuelle arealoppføringer som kan ha betydning for denne matrikkelenhet henvises det til avgivereiendommen. Ta kontakt med megler for mer informasjon.

Offentlige forhold

Ferdigattest / Vei / Vann / Avløp

Det foreligger ferdigattest, oppføring av næringsbygg, datert 03.11.25 (følger vedlagt).

Det foreligger godkjente byggetegninger datert 13.12.22, samt tegning av mesanin (følger vedlagt). Mesanin ble montert ved oppstart av lokalet.

Eiendommen er tilknyttet offentlig vann og avløp.

Vannmåler er installert.

Eiendommen ligger til kommunal vei.

Reguleringsforhold

Eiendommen er i detaljregulering for Grasmogrenda Næringspark N1, N2, N3 og N5 regulert til følgende:

  • Delareal 16 099 kvm: Næringsbebyggelse (Feltnavn N3)
  • Delareal 6 090 kvm: Næringsbebyggelse (Feltnavn N4)
  • Delareal 576 Kvm: Hensynsonenavn H220
  • Delareal 21 613 kvm: HensynsonenavnH210
  • Delareal 3 592 kvm: Bestemmelsesområde: sikre verneverdier i bygninger, andre kulturminner og kulturmiljøer

Utdrag fra vedlagte reguleringsbestemmelser:

-Det tillates oppført bygninger og anlegg som omfatter lett industri, produksjons- og servicebedrifter, entreprenør- og anleggsbedrifter, og lager eller verksted- og håndverksbedrifter.

-Det tillates ikke:

  • forretninger eller parkeringsvirksomhet
  • næringsvirksomhet som er sjenerende ved lukt, røyk, støy eller annet
  • aktiviteter/anlegg for drift av hovedflyplass

-Tillatt utnyttelse for byggeområdet er BYA=50%.

-Planområde ligger innenfor beregnede støysoner for flystøy (H210 og H220).

Eiendommen er i kommuneplanen avsatt til:

  • Delareal 21 794 kvm: Næringsvirksomhet, Nåværende
  • Delareal 22 189 kvm: Hensynsonenavn H910 (Reguleringsplan skal fortsatt gjelde)
  • Delareal 21 668 kvm: Hensynsonenavn H210 (Støy, rød sone)
  • Delareal 521 kvm: Hensynsonenavn H220 (Støy, gul sone)
  • Delareal 395 kvm: Grønnstruktur (utgått), Nåværende

Kommuneplan 2018-2035 kan fås hos megler.

Kommuneplanens arealdel 2023-2040 er under arbeid.

Eiendommen er registrert med kulturminner (enkeltminner og lokaliteter).

Eiendommen ligger i område med restriksjonsplaner for Avinors lufthavner.

Eiendommen ligger i område med marin grense og middels mulighet for marin leire.

Energimerking

Ved salg av boliger og bygninger skal det legges frem en energiattest med et energimerke, jf. energimerkeforskriften. Megler har informert selger om selgers plikt til å energimerke boligen, men det foreligger per dato ingen energiattest og kjøper må dermed legge til grunn dårligste karakter, RØD G. Kjøper kan kreve å få utført energimerking for selgers regning.

Faste kostnader

Felleskostnader kr 705,- pr mnd.

Felleskostnader utgjør:

Felleskostnader kr 505,-

Oljeutskiller kr 200,-

Det tas forbehold om at felleskostnadene på kort varsel kan endres av styret.

Kommunale avgifter kommer inn til sameiet og blir viderefakturert til eiere.

Kommunale gebyrer for vann og avløp avregnes etter forbruk i den enkelte seksjon.

Forsikring i Gjensidige. Forsikring av bygget gjøres av sameiet og inngår i felleskostnadene. Eier må selv forsikre inventar o.l. i egen seksjon.

Øvrige kostnader, som f.eks. innboforsikring, internett, alarm og strøm kommer i tillegg.

Strømkostnad er estimert til kr 7 500,- pr år.

Formuesverdien på eiendommen er ikke fastsatt. Formuesverdien fastsettes med utgangspunkt i en kvadratmeterpris som beregnes av Statistisk Sentralbyrå (SSB). Kvadratmeterprisen skal gi uttrykk for en estimert markedsverdi pr. kvadratmeter og bygger på statistiske opplysninger om omsatte boliger (boligtype, areal, geografisk beliggenhet og alder). Ut fra kvadratmeterprisene til SSB fastsetter Skatteetaten årlige kvadratmetersatser.

Beskrivelse av sameiet

  • MOREPPEN SAMEIE (orgnr. 933583988)
  • Antall enheter: 127 seksjoner
  • Forretningsfører er: BORI
  • Styrets e-post moreppensameie@borimail.no
  • Styreleder Tommy Jensen (90858385)
  • Forsikring Gjensidige (Bygg og styreansvarforsikring) (Polise Bygg 94266461 Styreansvar 94236454)
  • Forkjøpsrett: Ingen
  • Styregodkjenning: Nei
  • Ingen fellesgjeld.
  • Årsregnskapet for 2025 viser et overskudd på kr 47 526,-

Utdrag fra vedlagte vedtekter:

  • Innvendig vedlikehold påhviler den enkelte seksjonseier.