Bildegalleri

Peter Jebsens veg 27 presenteres av EIE eiendomsmegling ved Helene Mathiesen. (Foto: Mood foto)
Ytre Arna | Næringslokale med god plassering | Oppgraderingsbehov
Nøkkelinfo
- Bruksareal
- 66 m²
- Eieform
- Eier (Selveier)
- Areal
- 66 m²
- Byggeår
- 1900
- Tomt
- Eiet
Type lokale
Fasiliteter
Informasjon om eiendommen
Standard
For den utfyllende tekniske standard for øvrig, henvises det til vedlagte tilstandsrapport.
Areal
BTA:
BRA: 66,0
Tomt
eiet kvm
Elektrisk anlegg
Det gjøres oppmerksom på at en tilstandsrapport kun inneholder en forenklet kontroll av det elektriske anlegget.
Energimerking
Energiattest med energimerke:
Eiendom og eierform
Peter Jebsens veg 27, 5265 YTRE ARNA, Etasje:0
Eierseksjon
Diverse
Uautorisert kopiering eller gjenbruk av all tekst og alle bilder i denne annonse/salgsoppgave er ikke tillatt.
Økonomi/drift
Eiendomskatt
Eiendomsskatt er beregnet til:
Kommunale avgifter
5 977
Det gjøres oppmerksom på at det kan forekomme variasjoner i avgiftene som følge av forbruk og eventuelle endringer i gebyrer/avgifter.
Felleskostnader
Fellesutgifter: kr per ......
Offentlige forhold
Forpliktelser, rettigheter og servitutter
Eiendommens servitutter følger av dens grunnboksblad. For servitutter eldre enn fradelingsdato og eventuelle arealoppføringer som kan ha betydning for denne matrikkelenhet henvises det til hovedbruket / avgivereiendommen. For festenummer gjelder henvisningen servitutter eldre enn festekontrakten. Ta kontakt med megler for mer informasjon.
Kjøpsvilkår
Prisantydning, omkostninger og evt. fellesgjeld
Prisantydning kr 690 000,-
Omkostninger:
kr 17 250,00,- (Dokumentavgift)
kr 9 000,00,- (Gebyr utlysing forkjøpsrett (kjøper))
kr 200,00,- (Pantattest kjøper)
kr 545,00,- (Tingl.gebyr pantedokument)
kr 545,00,- (Tingl.gebyr skjøte)
kr 19 900,00,- (Boligkjøperpakken Gjensidige)
--------------------------------------------
kr 737 440,- (Omkostninger totalt ved prisantydning)
--------------------------------------------
kr 737 440,- (Totalpris inkl. omkostninger)
Overtagelse
Overtagelse etter avtale med selger.
Betalingsbetingelser
Fullstendig kjøpesum samt evt omkostninger skal være disponibelt på meglers klientkonto innen dato for overtagelse. Kjøpesummen skal innbetales fra norsk finansinstitusjon og/eller kjøpers konto i norsk finansinstitusjon. Eventuell egenkapital skal innbetales i én samlet betaling fra kjøpers egen konto i norsk finansinstitusjon.
Lovanvendelse
Generelle bestemmelser
Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til megler, tilstandsrapport, opplysninger innhentet fra kommunen, Kartverket og andre tilgjengelige kilder. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene, og slike forhold kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper
som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at interessenter rådfører seg med
eiendomsmegler eller egne rådgivere før det legges inn bud. En eiendom/et lokale som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Bruksslitasje og at det kan avdekkes forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer, må kjøper forvente. Kjøper og selgers rettigheter og plikter reguleres av avtalen mellom partene, samt informasjonen som har vært tilgjengelig for kjøperen i forbindelse med handelen. Avtalen utfylles av avhendingsloven. Salget forutsettes gjennomført mellom profesjonelle parter. Der kjøper er en juridisk person, eller en fysisk person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet, er kjøpet ikke å anse som et forbrukerkjøp.
Avtalevilkår
Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen. Eiendommen selges som den er , og selgers ansvar utover det konkret avtalte er da begrenset etter avhendingsloven § 3-9, første ledd andre setning. Avhendingsloven § 3-3 andre ledd fravikes, og eventuell uriktige angivelser av Eiendommenes arealer (utvendige og innvendige) kan ikke under noen omstendighet. Avhendingsloven § 4-19 (2) fravikes, slik at den endelige reklamasjonsfristen settes til 1 år etter overtakelse. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere. Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud, og er for eksempel ikke forpliktet til å akseptere høyeste bud.
Personvern
Som interessent, budgiver og kjøper vil dine personopplysninger bli registrert og lagret. Som eiendomsmeglingsforetak har vi plikt til å oppbevare kontrakter og dokumenter i minst 10 år, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 3-7 (3). Dette innebærer at mulighetene for å få slettet personopplysninger er begrenset. Du kan lese om vår behandling av personopplysninger i vår personvernerklæring på https://eie.no/eiendom/personvernerklaering
Hvitvasking
Eiendomsmegler er underlagt lov om hvitvasking og tilhørende forskrift. Hvitvaskingsloven pålegger megler å gjennomføre kundetiltak av både selger og kjøper. Dersom kjøper ikke bidrar til at megler får gjennomført kundetiltak, og dette medfører at transaksjonen ikke kan gjennomføres eller blir forsinket misligholder kjøper avtalen. Dette vil kunne gi selger rettigheter etter avhendingsloven, herunder rett til å heve kjøpet og gjennomføre dekningssalg for kjøpers regning dersom misligholdet er vesentlig. I tilfeller der det er selger som ikke bidrar til at megler får gjennomført løpende kundetiltak underveis i oppdraget må megler stanse gjennomføringen av transaksjonen. Selger vil i så fall ha misligholdt sine forpliktelser, og kjøper vil kunne ha krav mot selger etter avhendingslovens bestemmelser om mislighold og forsinkelse.
Dersom kundetiltak ikke lar seg gjennomføre vil EIE eiendomsmegling ikke kunne bistå med handelen eller foreta oppgjør.
Om oppdraget
Oppdragsnr: 37260103
Ansvarlig megler: Helene K. Mathiesen
EIE Bergen
Bergen Eiendomsmegling AS
NO 936 304 206 MVA
Produkter eller tjenester som tilbys partene i forbindelse med oppdraget
Meglerforetaket og EIE-kjeden har flere samarbeidspartnere som tilbyr produkter eller tjenester i forbindelse med gjennomføring av megleroppdraget.
Dette gjelder følgende:
- Gjensidige forsikring tilbyr boligselger- og boligkjøperforsikring samt forsikringsløsninger til selger og kjøper
- Overo leverer oppgjørsskjema og overtakelsesprotokoll for EIE. Kunder tilbys ulike leverandører for strøm, alarm og bredbånd avhengig av tilbydere i kundens nærområde
- EIE AS (morselskap for franchisegiver i EIE-kjeden) og enkelte meglerkontor i EIE-kjeden har indirekte eierinteresser i Bomega AS (Hjem.no) i ulike eierkonstellasjoner gjennom EIE Hjem AS.
- EIE eiendomsmegling samarbeider med ulike bankforbindelser om formidling av finansielle tjenester. Meglerforetaket kan motta godtgjørelse for dette.
- Finit Deleie tilbyr deleie på enkelte objekter
- Secundo er en markedsplass for salg av bruktgjenstander
Les mer om våre samarbeid og investeringer her: eie.no/eiendom/eie-investerer
Nyttige lenker
Nærområdet
EIE eiendomsmegling Bergen
Annonseinformasjon
| FINN-kode | 451636989 |
|---|---|
| Sist endret | 18. feb. 2026 11:21 |
| Referanse | 37260103 |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.











