Bildegalleri

8B8A6569.jpg
FULLT UTLEID TIL BARNE-UNGDOMS- OG FAMILIEDIREKTORATET!
Nøkkelinfo
- Bruttoareal
- 273 m²
- Eieform
- Eier (Selveier)
- Areal
- 273 m²
- Byggeår
- 1953
- Renovert år
- 2023
- Tomteareal
- 2 060 m² (eiet)
Type lokale
Kort om eiendommen
Leiekontrakten har en kontraktslengde på 10 år frem til 31.12.33 (uten oppsigelse) + 5 år på samme vilkår.
Beliggenhet
Boligen ligger i solrike og landlige omgivelser på Ra rett ved Åsgårdstrand og Bakkenteigen. Eiendommen grenser mot jorder på 2 sider og har utsikt mot omgivelsene. Ned til Åsgårdstrand er det bare 4-5 min kjøring. Her finner du Paletten kjøpesenter, kafeer, gallerier, badestrand og småbåthavn. Bort til Høyskolen på Bakkenteigen er det ca. 5-10 min med sykkel. Ca. 10 min. kjøring til Skoppum stasjon, Borre golfbane og Horten sentrum. Ca. 15 min. kjøring til Tønsberg og 30 min. til Torp flyplass. Kort vei også opp til E-18 via ny vei på Skoppum.
Innhold
Tidligere enebolig som ombygget og tilpasset BUFDIR sitt bruk som barneverninstitusjon eller annen beslektet virksomhet.
1. etasje: 3 soverom, 2 stuer, kjøkken, bad, gang/trappegang, kontor.
2. etasje: Gang/trappegang, 3 soverom, kontor, bad/wc og bad.
Kjeller: Gang, vaskeromr med dusj, garderober for herrer og damer, bod, kjølerom og ett kjellerrom med utgang til haven. Krypkjeller.
Frittliggende uthus med to boder og garasje. Eldre dukkestue.
ÅRLIG LEIE KR.704 609,- + ÅRLIG KPI 100 %.
Tomt
Tomten er opparbeidet med flere parkeringsplasser med el-billadere.
Bebyggelse
Oppført i tre på mur.
Standard
Alt er pusset opp: Opparbeidelse av uteområde og asfalt er gjort av Pauli Asfalt & Maskin as. Totalrenovering av alle overflater inkl. fire nye komplette bad, nytt kjøkken. Nye dører og vinduer. Ny garasje. Alt utført JP Entreprenør as. Alt er nytt av innvendig rørsystem utført av Steiner VVS as, utvendig i 2015. Nytt hovedinntak og sikringsskap. Alt det elektriske innvendig er nytt bortsett fra noe var utført i 2023. Utført av Haneseth El-Installasjon as. Gulvbelegg og avretning er utført av C. Kristoffersen & Sønn as.
Oppvarming
Elektrisk og vedfyring
Adkomst
Fra Horten kjører man sydover mot Borre. Fortsett forbi Borre kirke og Høyskolen på Bakkenteigen. Ved Shell stasjonen/Ra pizza tar man ned Solerødveien til høyre. Eiendommen ligger da på høyre side av veien etter ca. 600 meter og blir merket med "Til salgs skilt". Kommer man fra Tønsberg kjører man Hortensveien nordover. Forsett forbi avkjøringen/rundkjøringen til Åsgårdstrand og ta Solerødveien til venstre v/Shell stasjonen/Ra pizza.
Parkering
Garasje og asfalterte parkeringsplasser.
Offentlig kommunikasjon
Offentlig kommunikasjon innenfor gangavstand
Overtakelse
Etter nærmere avtale med selger. Vær vennlig å angi ønsket overtagelsesdato i vedlagte budskjema.
Sentrale lover
Oppdraget reguleres i henhold til Lov om eiendomsmegling av 29.06.2007 nr. 73. Fravikeligheten som framgår av lovens § 1-3 og forskriftens § 1-2 er anvendt for dette oppdraget.
As is -klausul
Selskapets hovedaktivum Eiendommen og Selskapet for øvrig overtas som den/det er , jfr. avhendingsloven § 3-9 og kjøpsloven § 19. Dog fraviker selger seg herved så langt gjeldende rett tillater det, enhver rett til å gjøre krav gjeldende mot selger som følge av at salgsobjektet ikke er som det skal være, i medhold av kjøpsloven § 19 (1) bokstav a, b og c, avhendingsloven § 3-7, 3-8 og 3-9, andre regler om ansvar for uriktig og manglende opplysninger og ethvert annet lovfestet eller ulovfestet grunnlag, herunder regler om ansvar for uriktige og manglende opplysninger etter avtaleloven.
Avhendingsloven § 4-19 (2) fravikes også, slik at den endelige reklamasjonsfristen settes til 18 mnd. etter overtakelse.
Informasjonen i denne salgsoppgaven med vedlegg er mottatt fra selger / takstmann og forutsettes gjennomgått i detalj før bindende bud inngis. Eiendommene forutsettes besiktiget, og det anbefales at kjøper selv kontrollerer eiendommenes tekniske tilstand ved bruk av egne fagfolk, samt at man gjennomgår leiekontrakter og annen relevant informasjon om eiendommene.
Alle opplysninger i denne salgsoppgaven med vedlegg er tilrettelagt og bearbeidet av megleren etter beste skjønn, men megleren kan ikke ta ansvaret for at informasjonen er riktig eller fullstendig. Enhver som investerer i næringseiendom, må på egen hånd forsikre seg om at opplysningene er riktige og fullstendige. Megleren fraskriver seg ethvert ansvar for tap som følge av opplysninger som er misvisende, feilaktig eller ufullstendig, samt tap som på annen måte måtte oppstå som følge av investeringen.
Selger er ikke kjent med ufullstendigheter eller feil i rapporter e.l. som er utarbeidet av tredjemann.
Selger gir ingen garantier i forhold til praktiske eller økonomiske konsekvenser for Kjøper opp mot forurensing i grunn, forhold av arkeologisk interesse eller grunnforholdene på eiendommen i sin alminnelighet.
Det gjøres oppmerksom på regler om avskrivning av faste tekniske installasjoner i avskrivbare bygninger. Partene har selv ansvaret for å sette seg inn i regelverket og konsekvensene av dette. Megler er uten ansvar for konsekvenser reglene påfører partene.
Kjøpekontrakt utarbeidet av Forum for Næringsmeglere skal benyttes i denne transaksjonen. Med mindre den enkelte interessent i sitt kjøpstilbud tar spesielle forbehold eller angir konkrete endringer av ordlyden i denne kontrakt, vil man ved aksept av kjøpstilbud fra selger ha inngått avtale med utgangspunkt i denne kjøpekontrakt.
Interessenter og kjøper må godta at selger og megler bruker elektronisk kommunikasjon i salgsprosessen.
Kredittvurdering
Selger forbeholder seg retten til å foreta kredittvurdering av kjøpere.
Ansatte
Det er ingen ansatte eller lønns- og pensjonsforpliktelser i selskapet.
Ferdigattest / Brukstillatelse
Se vedlagt, godkjent i 1952.
Hvitvaskingsregelverk
I henhold til Lov av 6. mars 2009 nr. 11 om tiltak mot hvitvasking og terrorfinansiering (Hvitvaskingsloven) er megler pliktig å gjennomføre kundetiltak av både oppdragsgiver og kjøper.
Dette innebærer blant annet plikt for meglerforetaket til å bekrefte identiteten til kjøper på grunnlag av gyldig legitimasjon. Samt plikt til å foreta kontroll av eventuelle reelle rettighetshavere. Der kjøper opptrer i henhold til fullmakt må også fullmaktsgivers identitet bekreftes på grunnlag av gyldig leg. Kundetiltak av kjøper, skal senest skje på kontraktsmøtet.
Dersom budgiver opptrer i henhold til fullmakt, må fullmakten fremlegges samtidig som bud inngis. Dersom kjøper er en juridisk person (AS mv.) plikter kjøper å fylle ut og returnere egne kundekontrollskjemaer før kontraktsmøtet. Firmaattest eller fullmakt må fremlegges samtidig som det inngis bud.
Dersom kundetiltak ikke kan gjennomføres kan ikke meglerforetaket bistå med gjennomføring av handelen, herunder ikke foreta oppgjør. Meglerforetaket er videre forpliktet til å rapportere mistenkelige transaksjoner til Økokrim. Med mistenkelig transaksjon menes transaksjon som mistenkes å involvere utbytte fra straffbar handling eller som skjer som ledd i terrorfinansiering. Manglende mulighet for kundetiltak kan også være et forhold som gjør transaksjonen mistenkelig. Det kan ikke gjøres ansvar gjeldende motmeglerforetaket som følge av at meglerforetaket overholder sine plikter etter Hvitvaskingsloven.
Budgivning
Det forventes at salgsoppgaven med vedlegg gjennomgås grundig. Avvik fra vilkår og betingelser i dette prospektet skal tydelig fremkomme av ethvert bud.
Bud må inngis skriftlig og minst inneholde budgivers navn og kontaktinformasjon, budets størrelse, frist for selger til å akseptere budet (akseptfrist), ønsket overtakelse samt eventuelle forbehold. Bud må inngis av korrekt person i henhold til firmaattest eller ved fullmakt.
Budet må beskrive finansieringen av transaksjonen og eventuelt indikere en ønsket tidslinje og plan for due diligence.
Det må angis den pris som bys for Eiendommen i form av brutto eiendomsverdi før justering for latent skatt , dvs. kostnaden ved redusert avskrivningsgrunnlag som følge av at Eiendommen erverves ved kjøp av Selskapet. Kjøper må selv beregne verdien av latent skatt før bud inngis. Dersom det ikke beregnes latent skatt forutsettes det at budet er netto eiendomsverdi.
Eventuelle forbehold må klart fremkomme av budet.
Det tas utgangspunkt i en åpen budrunde hvor selger står fritt til å akseptere eller forkaste ethvert bud uten nærmere begrunnelse, åpne for forhandlinger med en eller flere budgivere, tilrettelegge for flere budrunder, terminere salgsprosessen etc. Megler kan formidle avslag eller aksept på vegne av selger.
Lov om eiendomsmegling § 6-10 fravikes, herunder forskriftenes § 6-2, 6-3 og 6-4 som blant annet omfatter regler for budgiving og innsyn i opplysninger om bud og budgivere. Etter at handel har kommet i stand, kan Kjøper på forespørsel få kopi av budjournalen, men hvor budgiverne er anonymisert.
Vedlegg til salgsoppgaven
Leiekontrakt
Kommunale opplysninger med reguleringsbestemmelser mm.
Budskjema
Diverse
Strøm er ikke inkludert i leien. Leietaker må sørge for eget strømabonnement som står på leietaker og som blir fakturert direkte.
Partene er enige om at Utleier står for vaktmestertjenester som gressklipping, snømåking, beskjæring av hekk og trær mm.
For dette betaler Leietaker kr. 2 500,- pr. mnd.
Regulering
Kommuneplan/kommunedelplan Boligbebyggelse. Dagens leietaker har innhentet godkjennelse fra Horten kommune til sitt bruk.
Nyttige lenker
Nærområdet
EiendomsMegler 1 Næringsmegling
Annonseinformasjon
| FINN-kode | 445087457 |
|---|---|
| Sist endret | 14. jan. 2026 07:50 |
| Referanse | 2904250140 |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.















































