Bildegalleri

Attraktiv kombinasjonseiendom med stabil leietaker og utviklingspotensial

Prisantydning16 000 000 kr

Nøkkelinfo

Areal
980 - 1 060 m²
Byggeår
1964
Energimerking
F
Renovert år
2004
Tomteareal
1 478 m²

Type lokale

Produksjon/Industri
Lager/Logistikk
Kombinasjonslokaler
Verksted

Visning

Etter nærmere avtale

Om eiendommen

Attraktiv kombinasjonseiendom med stabil leietaker og utviklingspotensial 

  • Attraktiv næringseiendom med stabil leietaker. Fullt utleid til 31.12.2030
  • Årlig leie for 2026 - MNOK 1,1
  • Direkte adkomst til E39
  • Sentralt og etablert næringsområde
  • Regulert utviklingspotensial (inntil 2 500 kvm BRA)
  • God løpende kontantstrøm og fremtidig verdipotensial
  • Smedvig Eiendom er største besitter i området og er aktive ift. utvikling- og transformasjonsprosjekter i nærområdet



Eiendommen:

Haugåsstubben 5 er et funksjonelt kombinasjonsbygg som består av kontor-, produksjons- og lagerlokaler fordelt på tre plan:

  • 1. etasje (ca. 845 kvm): Produksjon, verksted, lager og kontorer
  • 2. etasje (ca. 117 kvm): Kontorer, møterom, spiserom og kjøkken
  • Underetasje: Lager/arkiv, tilfluktsrom og tekniske rom
Bygget ble oppført i 1963/64 og oppgradert i 2001-2004. Standard er enkel, men eiendommen fremstår som velholdt og effektiv for dagens bruk.

Utleiesituasjon:

Eiendommen er fullt utleid til Rogaland Industri Automasjon AS gjennom en ny 5-årig leieavtale som løper fra 01.01.2026 til 31.12.2030.

  • Årlig leie 2026: kr 1 100 000,-
  • 100% KPI

Dette gir eiendommen stabil kontantstrøm og løpende avkastning.


Utviklingspotensial:

Eiendommen omfattes av reguleringsplan 2619, hvor formålet er kombinert bebyggelse (KB3) med tillatt utnyttelse på inntil 2 500 kvm BRA. 
Dette gir et betydelig utviklingspotensial for ny eller utvidet næringsbebyggelse over tid. Området er i aktiv transformasjon, og med Smedvig Eiendom som en av de største og mest fremtredende utviklerne i nærområdet, ligger det godt til rette for verdiskaping både på kort og lang sikt.



Nøkkel informasjon:

Adresse: Haugåsstubben 5, 4016 Stavanger
Eiendomstype: Kombinasjonsbygg – kontor / lager / produksjon
Bruttoareal: Ca. 1 060 kvm
Tomteareal: 1 478 kvm
Overdragelsesform: Salg av 100 % av aksjene i Haugåsstubben 5 AS
Prisantydning: Ta kontakt for nærmere avklaring

Beliggenhet

Beliggenhet:

Eiendommen har en svært attraktiv beliggenhet på Åsen, et sentralt og etablert næringsområde i Stavanger. Området ligger med direkte adkomst til E39, og har kort vei til Stavanger sentrum, Forus og Risavika.
Åsen er et område i endring, preget av solid næringsvirksomhet og spennende utviklingsprosjekter – hvor Smedvig Eiendom er en av de mest aktive og fremtredende aktørene. Dette bidrar til økt attraktivitet og positiv utvikling av området som helhet.

Adkomst

Direkte adkomst fra E39.

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode441160557
Sist endret10. des. 2025 10:31
ReferanseHaugåsstubben 5 AS

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.