Bildegalleri

Front - Fasade
FULLT UTLEID KOMBINASJONSEIENDOM MED UTVIKLINGSMULIGHETER - RÅHOLT
Nøkkelinfo
- Bruttoareal
- 1 020 m²
- Etasje
- 3.
- Eieform
- Eier (Selveier)
- Areal
- 1 020 m²
- Byggeår
- 1957
- Tomteareal
- 1 516 m² (eiet)
Type lokale
Kort om eiendommen
Eiendommen er en velutviklet kombinasjonseiendom som tilbyr funksjonelle næringsarealer og attraktive boliger. Kjellerveggene er oppført i betong og betongblokker, og hovedbæresystemet består av en solid konstruksjon i stål, betong og tre, supplert med bindingsverk. Fasaden er kledd med stående og liggende malt panel, kombinert med enkelte pussede og malte flater som gir et variert og helhetlig uttrykk. Taket er et saltak tekket med takstein, og etasjeskillerne består av hulldekke, betong og trebjelkelag.
Eiendommen er tilknyttet Mistberget biovarme, som leverer vannbåren varme til bygget. Ventilasjonsanlegget er tilpasset kravene på oppføringstidspunktet, og det elektriske anlegget består av en kombinasjon av skjulte og åpne installasjoner.
Inneholder
Totalt bygningsareal utgjør ca. 1 020 m² BTA, fordelt på 8 utleieleiligheter og ca. 200 m² næringslokaler. Hele eiendommen er fullt utleid med brutto leieinntekter i 2025 på NOK 1 750 311 og vil i år 2026 være ca kr 1 850 0000.
Leiekontrakt næring har utløp 1.1.2028. Bolig med 3 måneders gjensidig oppsigelsetid.
Beliggenhet
Eiendommen har en svært sentral og attraktiv beliggenhet på Råholt, med kort avstand til både Råholt sentrum og Eidsvoll Verk stasjon.
Området er etablert, men samtidig i sterk utvikling, med en rekke nye boligprosjekter, handelskonsepter og servicetilbud. Det er gangavstand til dagligvare, butikker, caféer, restauranter, skole og barnehage, samt gode kollektivforbindelser både mot Oslo, Gardermoen og Eidsvoll. Toget bruker kun ca. 30 minutter til Oslo S og under 10 minutter til Gardermoen, noe som gjør området svært attraktivt både for pendlere og virksomheter med behov for enkel kommunikasjon.
Eiendommen har meget god eksponering mot Trondheimsveien, og enkel adkomst via hovedinnfartsårene. Kombinasjonen av nærhet til handel, kollektivtilbud og hovedvei gir eiendommen en optimal plassering for både bolig- og næringsformål.
Adkomst
Eiendommen har direkte adkomst fra Trondheimsveien og Gladbakkgutua
Standard
Attraktiv kombinasjonseiendom på Råholt med både nærings- og boligarealer. Opprinnelig bygg fra 1957, og betydelig påbygd i år 2000. Solid konstruksjon i betong, stål og tre, fasader med malt panel og pussede flater. Saltak tekket med takstein. Vannbåren varme via Mistberget biovarme. Ventilasjon og elektrisk anlegg tilpasset krav på oppføringstidspunktet. Eiendommen har fleksible arealer og egner seg for flere typer virksomheter.
Bebyggelse
Kombinert mur- og trebebyggelse
Byggemåte
Opprinnelig bygning fra 1957 som har blitt tilbygget med et stort areal og ombygget i store deler i 2000.
Kjellervegger i betong og murte blokker, bæresystem i stålverk, betong og trekonstruksjon, utfyllende bindingsverk, stående og liggende malt panel på utsiden, samt noen pussede og malte overflater.
Tomten
Areal:
Tomten er pent opparbeidet med noe asfalt og gruset bakgård, parkeringsplasser utenfor og på baksiden
Parkering
Rikelig med biloppstillinger på tomten
Energibruk/kostnader
Selger har ikke oppgitt strømforbruk
Offentlig kommunikasjon
Tog- og bussforbindelse i umiddelbar nærhet
Oppvarming
Varmeanlegg på koblet varmeanlegget til Mistberget biovarme.
Ansvarlig megler
Bjørnar Møller
Nærområdet
PROPEX NÆRINGSMEGLING AS
Annonseinformasjon
| FINN-kode | 439271866 |
|---|---|
| Sist endret | 02. des. 2025 12:42 |
| Referanse | GAR55.253 |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.










