Bildegalleri

Næringsseksjon midt i Nesbyen sentrum i tilknytning til Nesbyen Kjøpesenter

Prisantydning3 500 000 kr
Totalpris
3 501 090 kr
Omkostninger
1 090 kr

Nøkkelinfo

Eieform
Eier (Selveier)
Areal
284 m²
Byggeår
1990
Tomteareal
500 m² (eiet)

Type lokale

Butikk/Handel

Fasiliteter

Garasje/P-plass
Kjøreport

Visning

Ta kontakt for å avtale visning.Visningspåmelding

Areal

Totalt BRA 284 kvm


UNDERETASJE:

Gulvareal i underetasje er BRA -151 m2 hvor ca 18 m2 disponeres for adkomst og boder for leilighetene i andre etasje.=

netto areal for lager er 133 m2.

Inndelt med trappegang, rom for ventilasjonsanlegg, lager, bad/toalettrom med klosett og servant og rom for v.v.bereder. (18

m2 gang og boder)

Takhøyde i underetasje er 293 cm.


FØRSTE ETASJE:

Gulvareal i første etasje er BRA -151 m2. Takhøyde i første etasje er 350 cm.

Inndelt med gang med trapp ned i underetasje. Utstillingslokale - bilbutikk.


Nøkkelinformasjon

Oppdragsnummer

96251159


Betegnelse

Matrikkel gnr. 76, bnr. 41, snr. 1 i Nesbyen kommune


Oppdragsansvarlig

PrivatMegleren Hallingdal (Privatmegleren Hallingdal AS) / June Merete Langeland


Eier

Big Sky AS


Eiendomstype

Forretningslokale


Eierform

Eierseksjon


Etasje

Byggeår

1990


Tomtetype / areal

Tomtetype eiet / 500,00 kvm


Forretningsfører

Forretningsfører for sameiet


Presentasjon / Beliggenhet

Næringsseksjonen er beliggende midt i Nesbyen sentrum. Lokalene ligger inntil Nesbyen kjøpesenter og har tidligere vært en del av dette og kan enkelt innlemmes som del av kjøpesenteret igjen.

Nesbyen sentrum liger med kort avstand til Rv 7 som er hovedfartsåren mellom Oslo og Bergen, i tillegg til god kollektivdekning i form av buss og tog fra Nesbyen stasjon ca. 1,5 km fra eiendommen.

Nesbyen har 3 400 innbyggere og er en helårs turistkommune.

Sentrum består av nærings- og kombinasjonsbebyggelse (bolig/næring), med bebyggelse i 1-3 etasjer.

I Nesbyen sentrum finner du kjøpesenter, restauranter, kafeer, kino/kulturhus, frisører, assorterte butikker, bank, post, vinmonopol, hotell, treningssenter, kommuneadministrasjon, idrettsarena, barnehage, barneskole og ungdomsskole m.m.


Avstand til Oslo er 15 mil og Bergen  31 mil. Både Bergensbanen og  flere ekspressbusser har stopp på Nesbyen.



Bebyggelse

Byggemåte

Fundamenter/grunnmur og kjellergulv på grunn i armert betong. Etasjeskillere i betong. Yttervegger i betong. Vinduer i tre med 2 lags isolerglass. Ytterdører i tre med 2 lags isolerglass.


Innhold

Seksjonen består av 1.etasje og kjeller.

1. etasje består av forretningslokale og trappeløp ned til kjelleren.

Kjelleren inneholder forretningslokale/lager, wc/dusjrom, trappegang /teknisk

rom.


Parkering / Garasje

Parkering på egen tomt.


Oppvarming / Teknisk

Oppvarming av lokalene er med elektrisk,


Tilstandsgrader (TG2 og TG3) hentet fra tilstandsrapporten

Sammendrag av tilstandsrapport

Det foreligger ikke tilstandsrapport på Næringsseksjonen.

Alle innvendige og utvendige arealangivelser er hentet fra Arealrapport med enkel bekrivelse fra Takstmann Martin Ingar Sælid i

Takstkontoret Valdres AS.



Tinglyste rettigheter og forpliktelser

Servitutter/rettigheter

Kommunen har legalpant som sikkerhet for betaling av kommunale avgifter. Legalpant er pant som følger av loven, og som ikke tinglyses. Legalpant følger derfor eiendommen ved salg. På eiendommen kan det være tinglyst erklæringer som f eks rett for kommunentil å vedlikeholde rørsystemer for vann- og kloakk. Disse erklæringene vil følge eiendommen ved salg. Kontakt megler for nærmere informasjon. Øvrige sameiere har panterett i seksjonen for krav mot sameieren som følge av sameieforholdet, jf. eierseksjonsloven § 31. Pantekravet kan ikke overstige 2G (Folketrygdens grunnbeløp). Sameiet kan vedtektsfeste ytterligere panterett for sameiet. Vedtektsfestet pant tinglyses i seksjonene.


Følgende tinglyste servitutter følger eiendommen ved overskjøting til ny hjemmelshaver:


Dagboknummer 16002, tinglyst 08.01.2015 - Seksjonering

SNR: 1
Formål: Næring
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 277 / 403


Dagboknummer 2514, tinglyst 22.08.1968 - Erklæring/avtale

Bestemmelse om veg
GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE


Dagboknummer 5780, tinglyst 04.12.1989 - Erklæring/avtale

Makeskifte i forbindelse med gjennomføring av bygging på
de respektive ed.
GJELDER DENNE REGISTERENHETEN MED FLERE


Dagboknummer 1303174, tinglyst 01.01.2020 - Omnummerering ved kommuneendring

Omnummerering ved kommuneendring


Dagboknummer 300343, tinglyst 01.01.2024 - Omnummerering ved kommuneendring

Omnummerering ved kommuneendring


Utskrift av heftelser kan fås ved henvendelse til megler. Kjøpers bank vil få prioritet etter disse. For servitutter eldre enn fradelingsdato og eventuelle arealoppføringer som kan ha betydning for denne matrikkelenhet henvises det til avgivereiendommen. Ta kontakt med megler for mer informasjon.


Offentlige forhold

Vei / Vann / Avløp

Eiendommen er tilknyttet offentlig vann og avløp. Eiendommen ligger til offentlig veg.


Ferdigattest eller midl. brukstillatelse

Tilbygg til forretningsbygg er byggemeldt 29.03.1990 Tillatelse er gitt den 17.04.1990 i sak 30/90


Det foreligger ikke Ferdigattest eller Midlertidig brukstillatelse.


Ferdigattest utstedes ikke lenger for tiltak det er søkt om før 01.01.1998, jf. plan og bygningsloven § 21-10 femte ledd.


Reguleringsforhold

Reguleringsforhold: Gbnr 76/41 snr. 1 (Alfarvegen 116 A) er regulert av detaljreguleringsplan for Del av Nesbyen sentrum med planid 01200904. Aktuelle eiendom er avsatt til kombinert formål bolig/forretning/ kontor med områdenavn BFK 1 med tilhørende reguleringsbestemmelser. Det er ikke pågående reguleringsarbeid som berører eiendommen.


Energimerking

Det er ikke utført energiattest på Næringssekjonen.


Energiforbruk og strømkostnad

Estimert årlig strømforbruk  24 000  kWh kr. 26 675  pr år (2024).

Oppgitt strømforbruk avhenger av forbruk og bruken av eiendommen.


Andre løpende kostnader

Fellesutgifter kr. 2 750,- pr. år.

Fellesutgiftene inkluderer:  utvendig vedlikehold.


Andre faste utgifter:

- Kommunale avgifter kr. 11 853,- pr. år. Beløpet gjelder for  år 2025 hvorav kr. 3 038,- utgjør eiendomsskatt.

- Felles bygningsforsikring. Forsikring gjennom Gjensidige kr. 9 191,- pr år.

-Brøting kr. 3 870,- pr år (2024)


Øvrige kostnader, som f.eks. innboforsikring, internett, alarm og TV, kommer i tillegg.

Forsikringskostnad vil variere ut fra valg av leverandør og avtaletype.




Øvrige kjøpsforhold

Boligkjøperforsikring

I produktark om boligkjøperforsikring bak i salgsoppgaven, finner du informasjon samt priser på produktene.


Overtagelse

Etter nærmere avtale. Angi ønsket overtagelse i forbindelse med budgivning. 


Boligselgerforsikring

Selger er et AS og kan ikke tegne boligselger forsikring, og interessenter oppfordres til å sette seg inn i selgers egenerklæring før det inngis bud på eiendommen.


Forsikring

Frem til overtagelse vil eiendommen være forsikret av selger. Det er kjøpers ansvar å påse at eiendommen er fullverdiforsikret etter overtagelse. 


Budgiving

Alle bud/kjøpetilbud på eiendommen skal være skriftlig og sendes meglerforetaket pr. fax, mail, sms eller via vår "gi bud"-knapp på våre nettsider. Knappen finner du også på Privatmeglerens hjemmeside for prosjektet, se på den enkelte bolig. Bud/kjøpetilbud må ikke ha kortere akseptfrist enn til kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. Lørdag regnes ikke som virkedag. Bud/kjøpetilbud med kortere frist enn dette kan ikke formidles av megler. Nærmere info om budgiving finner du på egen side sammen med kjøpetilbud/budskjema. Som budgiver hos Privatmegleren kan du kreve budjournal fremlagt så snart handel er gjennomført. Innhold i budjournal er lovregulert, og innebærer at budgivere må aksepte


Lovanvendelse

Eiendommen selges etter reglene i avhendingsloven. Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene. Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. 


Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være en mangel. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut i fra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at feil opplysninger ikke ble rettet i tide på en tydelig måte. En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel. Boligen kan ha en mangel dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.


Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel). Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen som den er , og selgers ansvar er da begrenset jf. avhl. § 3-9, 1. ledd 2. pktm. Avhendingsloven § 3-3 (2) fravikes, og hvorvidt en innendørs arealsvikt karakteriseres som en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere. Med forbrukerkjøp menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.



Meglers vederlag og utlegg


Provisjon 2,000 % av salgssummen eks. mva


Innhenting kommunale opplysninger: 6 875,00

Markedspakke: 25 000,00

Oppgjørskostnad: 10 000,00

Overtagelse: 3 625,00

Tilrettelegging: 15 000,00

Visninger: 1 250,00


Dersom eiendommen ikke blir solgt skal selger betale et rimelig honorar stort

kr 19 000 + dokumenterte utlegg og tillegg med til sammen kr 67 125,-.
Alle beløpene er inkl. mva.


Beskrivelse

Eierform

Eierseksjon

eiet


Om oppdraget

Oppdragsnummer

96251159


Ansvarlig megler

June Merete Langeland


Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode425483947
Sist endret21. okt. 2025 14:34
Referanse96251159

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.