Bildegalleri

Solgt

"Tøllemo barnehage" - Næringseiendom med flere bruksmuligheter

Prisantydning1 000 000 kr
Totalpris
1 026 400 kr
Omkostninger
26 400 kr

Nøkkelinfo

Eieform
Selveier
Tomteareal
1 438 m² (eiet)
Overtakelse
Etter nærmere avtale med selger. Vær vennlig å angi ønsket overtagelsesdato i vedlagte budskjema.

Type lokale

Kombinasjonslokaler
Kontor
Lager/Logistikk
Butikk/Handel
Undervisning/Arrangement
Andre
Verksted
Garasje/Parkering

Kort om eiendommen

Eiendommen har tidligere vært brukt til barnehage, og er bebygget med Moelven brakker av god standard og virker til å være godt vedlikeholdt.

Det er 4 brakker med et ekstra tilbygg som er bygget sammen i tillegg til ulike tilbygg for bod og lagringsplass.
Hver brakke har en størrelse på ca. 7,5 x 2,5 og tilbygget er på ca. 20 m2 - se tegninger i prospekt for detaljer.

Innvendig finnes sanitær installasjoner med handicap toalett, wc og vask og det er innredet kjøkken.

Det er bygget platting på fremsiden av brakkene.

De første to brakkene ble satt opp i 1982, de to neste i 1993 og tilbygget er satt opp i 2009.

Ute på tomta er det bygget to skur for lagring.
Tomten er inngjerdet med en bil-port og gang-port.

Vennligst last ned salgsoppgave for fullstendig informasjon om eiendommen.

Beliggenhet

Eiendommen ligger i et rolig boligfelt med enkel adkomst og kort veg til sentrum.

Nesbyen er et koselig sentrum med en miks av nyere og eldre bygninger, ulike butikker og tjenestetilbud.

Nesbyen kommune med omlag 3 266 innbyggere pr. 01.06.2021 (ssb) er en aktivitetsfylt kommune, som er kjent for sine varme sommerdager.

Da 70 % av arealet til Nesbyen kommune består av fjellområder, gir dette en god mulighet for alle friluftsmennesker til å ta seg en fredelig tur ut i skog og mark.
Fjellområdene er varierte fra eldre stølsområder med spredt hyttebebyggelse til nyere hyttefelt med fartsfylte aktiviteter.

For mer informasjon gå til:
www.visitnesbyen.no
www.nesfjellet.no

Tomt

Tomten er flat og er å anse som naturtomt med noe vegetasjon.

Bebyggelse

Byggene som er plassert på eiendommen er av typen Moelvenbrakker, med isolert bunnramme, bygget på Lecablokker på sandgrunn.
Utvendig kledd med stående panel.
Tak er saltak av sperrer med selvbærende lekter, tekket med profilerte stålplater.

Brakkene er godt vedlikeholdt og har innlagt vann og strøm.

Adkomst

Fra RV 7 ta av til Nesbyen sentrum, deretter ta til høyre mot stasjonsvegen. Kjør over broen og ta første til høyre inn på Tøllemovegen. Kjør rett frem og ta til høyre igjen inn på Sandevja. Eiendommen ligger rett frem merket med til salgsplakat fra Eiendomsmegler 1 Fjellmegleren.

Boligselgerforsikring

Selger har ikke tegnet boligselgerforsikring, da slik forsikring ikke tilbys til profesjonelle selgere.

Overtakelse

Etter nærmere avtale med selger. Vær vennlig å angi ønsket overtagelsesdato i vedlagte budskjema.

Sentrale lover

Eiendommen selges etter reglene i Avhendingsloven. Selgers eventuelle mangelsansvar og kjøpers undersøkelsesplikt reguleres av bestemmelsene i Avhendingsloven kapittel 3.

Det er vedtatt endringer i avhendingsloven som trer i kraft 01.01.2022. Som følge av endringene vil det gjelde ulike regler, avhengig av når avtaleinngåelsen (bud aksepteres), og om kjøper er en forbrukerkjøper eller ikke. Dette er redegjort for nedenfor:Eiendommen selges etter reglene i Avhendingsloven. Selgers eventuelle mangelsansvar og kjøpers undersøkelsesplikt reguleres av bestemmelsene i avhendingsloven kapittel 3.

Det er vedtatt endringer i avhendingsloven som trer i kraft 01.01.2022. Som følge av endringene vil det gjelde utlike regler, avhengig av når avtaleinngåelsen (bud aksepteres), og om kjøper er en forbrukerkjøper eller ikke. Dette er redegjort for nedenfor:

DERSOM AVTALE OM SALG (AKSEPT AV BUD) INNGÅS FØR 01.01.2022 GJELDER FØLGENDE:
Eiendommen selges i den stand og stilling som den er ved visning, jfr. lov om avhending av fast eiendom (avhendingsloven) § 3-9. Kjøper kan derfor ikke påberope seg noen andre av bestemmelsene i lovens kap. 3 enn de som er ufravikelige ved forbrukerkjøp iht. lovens § 1-2(2). Selgers ansvar etter avhendingsloven blir med dette redusert for eventuelle mindre vesentlige skjulte feil og mangler. Ved salg til profesjonelle kjøpere gjelder ikke Avhendingslovens kap. 3 med unntak av §§ 3-7 og 3-8.

Har kjøperen før avtalen ble inngått undersøkt eiendommen eller uten rimelig grunn latt være å følge en oppfordring fra selger/megler om å undersøke eiendommen, kan kjøperen etter avhendingsloven ikke gjøre gjeldende som mangel, noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen, jf. § 3-10. Dette betyr at kjøper ikke kan reklamere på forhold som han kunne ha oppdaget dersom kjøper hadde besiktiget eiendommen før bindende avtale ble inngått.

I tillegg til å sette seg grundig inn i salgsdokumentene, oppfordres interessenter til å undersøke eiendommen nøye.

DERSOM AVTALE OM SALG (AKSEPT AV BUD) INNGÅS ETTER DEN 31.12.2021 GJELDER FØLGENDE VED SALG TIL FORBRUKERKJØPER*:
For å få et best mulig beslutningsgrunnlag er det viktig å lese salgsdokumentene grundig før visning, og uansett før budgivning. Salgsoppgaven inneholder sentrale opplysninger fra eiendomsmegler, tilstandsrapport fra bygningssakkyndig, opplysninger og egenerklæring fra selger og andre dokumenter med relevant innhold. Uavhengig av om det er lest eller ikke, regnes Kjøper for å kjenne til det som går tydelig fram av salgsdokumentene.
I tillegg til å sette seg grundig inn i dokumentene, oppfordres interessenter til å undersøke eiendommen nøye.

Eiendommen kan ha en mangel dersom den ikke samsvarer med kravene til kvalitet, utrustning og annet som følger av avtalen, jf. avhendingsloven § 3-1. videre vil eiendommen ha mangel dersom det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen som har virket inn på avtalen, jf. avhendingsloven §§ 3-7 og 3-8.

Ved salg til forbrukerkjøper er det ikke anledning til å ta forbehold om at eiendommen selges "som den er" eller med lignende generelle forbehold. Forbehold om eiendommens tilstand som er spesifisert nok til å kunne innvirke på kjøpsvurderingen, anses likevel som en del av avtalen, og vil derfor ikke kunne påberopes som mangel jf. avhendingsloven § 3-9 (2) andre setning.

Hvis det ikke er avtalt noe særskilt, gjelder bestemmelseen i avhendingsloven §§ 3-2 til 3-6 om generelle krav til eiendommen , arealavvik og tilbehoør. Disse bestemmelsene supplerer altså det som følger av avtalen.

Boligens alder, type og synlige tilstand har betydning for hvilken kvalitet og stand som kan forventes. For eksempel kan det ikke forventes at en eldre bolig har samme tilstand som en ny eller nyere bolig. Eldre boliger er vanligvis bygget etter andre krav og med andre materialer, og vil i tillegg ha varierende grad av slitasje og skader som følge av blant annet bruk, værpåkjenninger og annen aldersforringelse. Skader og forringelse som er naturlige følger av dette vil normalt ikke bli ansett som kjøpsrettslige mangler.

Kjøper kan ikke gjøre gjeldende som en mangel noe som kjøperen kjente eller måtte kjenne til da avtalen ble inngått. Dersom kjøperen før avtaleinngåelsen har undersøkt eiendommen, eller uten rimelig grunn unnlatt å følge oppfordringen om undersøkelse, kan kjøperen ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen.

Det gjøres oppmerksom på at selv om det skulle være mangel ved eiendommen, må kjøperen selv dekke tap og kostnader opp til et beløp kr 10 000 kroner (kjøpers "egenandel"/"egenrisiko"), om ikke annet er sagt i loven.

Kjøpers egenrisiko har ikke betydning for spørsmålet om det foreligger en mangel. Beløpet kommer imidlertid til fradrag i en evnentuell utmåling av prisavslag eller erstatning dersom det er en mangel ved eiendommen som selger er ansvarlig for.

*Med forbrukerkjøper menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsaklig handler som ledd i næringsvirksomhet.

DERSOM AVTALE OM SALG (AKSEPT AV BUD) INNGÅS ETTER 31.12.2021 OG KJØPER IKKE ER FORBRUKERKJØPER:

Dersom kjøper ikke er forbrukerkjøper selges eiendommen "som den er": Eiendommen selges i den stand og stilling som den er ved visning, jfr. lov om avhending av fast eiendom (avhendingsloven) § 3-9. Kjøper kan derfor ikke påberope seg noen andre av bestemmelsene i lovens kap. 3 enn de som er ufravikelige ved forbrukerkjøp iht. lovens § 1-2(2). Selgers ansvar etter avhendingsloven blir med dette redusert for eventuelle mindre vesentlige skjulte feil og mangler. Ved salg til profesjonelle kjøpere gjelder ikke Avhendingslovens kap. 3 med unntak av §§ 3-7 og 3-8.

Informasjonen ovenfor om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordrnige om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.


Ved spørsmål, kontakt megler for informasjon.

En forutsetning for salget er at skjøtet på eiendommen tinglyses på kjøper ved overtagelse.

Kjøper aksepterer at EiendomsMegler1 kan offentliggjøre kjøpesum i egen markedsføring. Interessenter og kjøper må godta at selger og megler bruker elektronisk kommunikasjon i salgsprosessen.

Hvitvaskingsregelverk

I henhold til Hvitvaskingsloven har meglerforetaket plikt til å gjennomføre kundetiltak (ID kontroll, kontroll av reelle rettighetshavere, kontroll av opplysninger mv). Kundetiltak skjer løpende og vil bl. annet gjennomføres når handel inngås og ved gjennomføring av oppgjøret, samt dersom det foreligger mistanke om hvitvasking eller terrorfinansiering. Dersom kundetiltak ikke kan gjennomføres, skal meglerforetaket ikke etablere kundeforholdet eller gjennomføre transaksjonen med kjøper. Ved meglerforetakets avvikling av kundeforholdet etter at bud er akseptert som følge av at kjøper ikke bidrar med nødvendig dokumentasjon, vil avtalen mellom partene være bindende, men meglerforetaket kan ikke bidra i gjennomføringen av handelen. Det kan ikke gjøres ansvar gjeldende mot meglerforetaket som følge av at meglerforetaket overholder sine plikter etter Hvitvaskingsloven. Det godtas kun inn- og utbetalinger fra norsk finansieringsinstitusjon.

Budgivning

Eiendomsmeglere kan ikke formidle bud med kortere akseptfrist enn kl. 12:00 første virkedag etter siste annonserte visning hvor selger er forbruker, jfr. Informasjon om budgivning.

Alle bud og budforhøyelser med eventuelle forbehold, opplysning om finansiering og overtakelse skal sendes skriftlig til megler. Megler kan ikke formidle muntlige bud verken til selger, budgivere eller interessenter. Budgiver må legitimere seg med kopi av legitimasjon og underskrift. Megler skal sende skriftlig varsel om bud og budforhøyelser til budgiver, selger og interessenter. Aksept av bud skal sendes skriftlig til budgiver og selger. Budgiver kan benytte budskjema, elektronisk budgiving, skannet budskjema sendt på mail eller annen godkjent skriftlig kommunikasjonsform, f.eks. App er i forbindelse med budgivningen. Konferer med megler.

Megler har ikke ansvar for forsinkelser som skyldes teknisk feil. Under budrunden kan akseptfristene kortes inn ved mottakelse av nye bud. Akseptfristen er absolutt, det vil si at selger må akseptere og kjøper meddeles aksept innen utløpet av akseptfristen. Dersom du utsetter inngivelse av bud til tett opp mot akseptfristen er det en reell fare for at eiendommen kan bli solgt før ditt bud fremkommer til megler.

Husk alltid å ringe megler etter at du har sendt et bud eller budforhøyelse, for å forsikre deg om at budet er mottatt og kan formidles av megler.

Regulering

Eiendommen ligger i et uregulert område, men omfattes av kommunedelplanens arealdel tilliggende et friområde.
Eiendommen har arealformål "Offentlig eller privat tjenesteyting".

Den har ikke egne bestemmelser om utnyttelsesgrad. Det betyr f.eks. at man ikke kan igangsette ombygging til boliger eller andre endringer på eksisterende bygningsmasse uten at det lages en reguleringsplan, endrer overordnet plan eller gir dispensasjon.

Ta kontakt med Nesbyen kommune vedr. spørsmål rundt dette.

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode292157682
Sist endret23. juni 2023 19:04
Referanse1531210310

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.