Bildegalleri

Fasade

Sarpsborg - Storbyen. Ledige legekontorer til leie!

Nøkkelinfo

Areal
192 m²
Bruttoareal
192 m²
Tomt
Eiet

Les mer om bruksareal her

Type lokale

Kontor

| Kort om eiendommen

Kontorarealer med attraktiv beliggenhet, midt i sentrum.
Godt egnet for helserelaterte virksomheter med behandlingsrom.

| Bebyggelse

Storbyen kjøpesenter har beliggenhet ved Sarpsborg torg og huser i tillegg til kjøpesenterdelen, flere helserelaterte virksomheter som leger og tannleger, flere spisesteder som Egon, hotell og Sarpsborg bussterminal.

| Innhold

Resepsjon og venterom, skiftestue, laboratorium, 2 legekontorer, spiserom, garderobe mv. Fullt ut tilpasset virksomheten til 2 eller 3 leger, fysioterapeuter eller andre behandlere.

| Beliggenhet

Storbyen kjøpesenter har beliggenhet i enden av byens gågate ved torget. Meget sentral plassering i bykjernen. Kort gangavstand til alle
sentrumsfasiliteter, jernbanestasjon og bussterminal som finnes i samme bygning som Storbyen kjøpesenter.

| Adkomst

Se kartskisse

| Parkering

Storbyen er tilknyttet to parkeringshus.
Parkeringshus på vestsiden av senteret og Torget P hus under torget.
Det er mulig å leie p-plasser under torget.

| Diverse

Dette er et fremleieoppdrag og nåværende leiekontrakt utløper 31.07.2031

| Standard

Arealet/lokalet holder normalt god standard.

| Beskrivelse av tomt

Storbyen kjøpesenter ligger inntil byens nye torg og har to innganger direkte fra torget. Deler av kontorarealet som er ledig har utsyn til torget.

| Ventilasjon

Balansert mekanisk ventilasjon med varmegjenvinning.

| Lovanvendelse

Ved utleie vil meglers leiekontrakt bli benyttet. Husleielovens vil bare i begrenset utstrekning kunne påberopes av Leietaker. Kontakt vårt kontor for nærmere opplysninger og gjennomlesing av avtalen.
Utleier forbeholder seg her bl.a. retten til å kunne registrere utleievirksomheten i merverdiregisteret.
Eml. §§ 4-4, 6-2, 6-7, 6-10, 7-1 og 8-8 fravikes ved dette oppdraget.
Lov om hvitvasking
Eiendomsmeglere er underlagt lov om hvitvasking. Dette innebærer at oppdragsansvarlig har plikt til å melde fra til Økokrim om eventuelle mistenkelige transaksjoner.

| Hvitvaskingsloven

Hvitvaskingsregelverk
I henhold til Lov av 6. mars 2009 nr. 11 om tiltak mot hvitvasking og terrorfinansiering (Hvitvaskingsloven) er megler pliktig å gjennomføre kundetiltak av både oppdragsgiver og kjøper.
Dette innebærer blant annet plikt for meglerforetaket til å bekrefte identiteten til kjøper på grunnlag av gyldig legitimasjon. Samt plikt til å foreta kontroll av eventuelle reelle rettighetshavere. Der kjøper opptrer i henhold til fullmakt må også fullmaktsgivers identitet bekreftes på grunnlag av gyldig legitimasjon. Kundetiltak av kjøper, skal senest skje på kontraktsmøtet.
Dersom budgiver opptrer i henhold til fullmakt, må fullmakten fremlegges samtidig som bud inngis. Dersom kjøper er en juridisk person, plikter kjøper å fylle ut og returnere egne kundekontrollskjemaer før kontraktsmøtet. Firmaattest eller fullmakt må fremlegges samtidig som det inngis bud.

Dersom kundetiltak ikke kan gjennomføres kan ikke meglerforetaket bistå med gjennomføring av handelen, herunder ikke foreta oppgjør. Meglerforetaket er videre forpliktet til å rapportere mistenkelige transaksjoner til Økokrim. Med mistenkelig transaksjon menes transaksjon som mistenkes å involvere utbytte fra straffbar handling eller som skjer som ledd i terrorfinansiering. Manglende mulighet for kundetiltak kan også være et forhold som gjør transaksjonen mistenkelig. Det kan ikke gjøres ansvar gjeldende motmeglerforetaket som følge av at meglerforetaket overholder sine plikter etter Hvitvaskingsloven.

Matrikkelinformasjon

Kommunenr: 3105
Gårdsnr: 1
Bruksnr: 247
Seksjonsnr: 2

Visning

Ta kontakt for å avtale visning.

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode461105760
Sist endret20. mai 2026 05:38
ReferanseMTRA2.2636

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.