Bildegalleri

Sentrale forretningslokaler til leie i Hammondgården
Nøkkelinfo
- Areal
- 75 - 195 m²
- Overtakelse
- 01.01.2026
Type lokale
Om eiendommen
Fra 1. januar åpner det seg en unik mulighet til å leie attraktive lokaler i 1. etasje av Hammondgården med sentral beliggenhet i Porsgrunn sentrum. Lokalene er på henholdsvis 75 kvm og 120 kvm, og kan enten leies hver for seg eller slås sammen til ett større lokale på hele 195 kvm.
Beliggenhet
Hammondgården har en svært sentral plassering i Porsgrunn med optimal eksponering mot Storgata som er en av byens mest trafikkerte gater. Beliggenheten gir høy synlighet både for gående og kjørende. Eiendommen har god tilgjengelighet, med kort vei til kollektivtransport. Porsgrunn jernbanestasjon nås på rundt 7 minutters gange, og like ved finner du en av sentrumskjernens største offentlige parkeringsplasser.
Innhold
Lokalene er i dag benyttet som klesbutikk og strikkebutikk/strikkecafé, og egner seg derfor godt til butikk, showroom, studio, klinikk eller annen virksomhet med behov for god synlighet og direkte inngang fra gateplan. De åpne planløsningene gir stor fleksibilitet og gjør det enkelt å tilpasse lokalene etter behov
I første etasje finner du etablerte aktører som Rock Frisør, Synsam, Hygea helse & bandasje og BeautyBar. Forøvrig består senteret av flere helserelaterte bedrifter som Telemark Spesialistsenter og Din Helseterapi, samt Hammond Blomster og Salar Frisør.
Dette er en sjelden mulighet for deg som ønsker å etablere deg i et synlig og attraktivt område av Porsgrunn sentrum.
Visning
Ta kontakt for å avtale visning.Schanke Eiendom AS
Nærområdet
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.









