Bildegalleri

Dette bildet er generert av KI
Attraktive og sentrale kontorlokaler på Grünerløkka
Nøkkelinfo
- Areal
- 185 m²
- Bruksareal
- 161 m²
- Etasje
- 2.
- Kontorplasser
- 12
- Byggeår
- 1890
- Renovert år
- 2011
- Energimerking
- E
- Overtakelse
- Etter avtale
Type lokale
Fasiliteter
Om eiendommen
Attraktive, sentrale kontorlokaler i populære Thorvald Meyers gate på Grunerløkka. Hjørnelokale i 2.etasje med store moderne vinduer som vender både mot Thorvald Meyers gate og Korsgata.
Lokalene er effektivt utnyttet med:
- Åpent kontorlandskap
- Møterom
- Bad/toalett
- Fellesområde/kjøkken med spiseplass
- Ca 10-15 kontorplasser.
- Lokalet kan tilpasses leietakers ønsker.
- Alle vinduene i lokalet har solfilm som reduserer varme fra solstråler med 90%.
- Inngang både fra bakgård og fra Thorvald Meyers gate.
- Enkel tilgang med heis som stopper foran inngangsdør til lokalet.
- Sykkelparkering i bakgård.
- Lokalet har ventilasjon med både kjøling og varmegjenvinning.
Vi tilbyr kontorlokale på 185 kvm BTA i 2. etasje. Lokalene fremstår som moderne, lyse og effektive og kan i tillegg tilpasses ytterligere etter leietakers behov og ønsker.
Området rundt eiendommen er i dag kjent for sitt pulserende sentrumsliv, med alle tenkelige fasiliteter innen kort rekkevidde.
Det er mulig å leie parkeringsplasser i P-hus i Storgata 55 ved Anker Hotel.
I eiendommen er også Bolia.com, Uff Vintage, Dominos Pizza og EVO fitness senter, i tillegg til leiligheter.
Beliggenhet
Thorvald Meyers gate 72 ligger foran det populære Schous-kvartalet på Grünerløkka, som har gitt stor kundetilstrømning til området. I Schous-kvartalet har Staten og Oslo Kommune etablert Schous Kulturbryggeri, som igjen har øvingshotell og opplevelsessenter. I tillegg er Bydel Grünerløkka, Oslo mest folkerike bydel med et innbyggertall på over 60.000. Det er et mangfoldig og spennende sted å bo og ferdes i, med et rikt kulturliv, mange kafeer, restauranter, barer, butikker og gallerier.
Eiendommen ligger sentralt plassert på Grünerløkka med kort avstand til bl.a. Oslo Sentralbanestasjon.
Gåavstand også til postkontor, vinmonopol, kafeer, restauranter, dagligvare og andre spesialbutikker på populære Grünerløkka.
Andre næringsleietakere i eiendommen er: Bolia.com, Feed, Dominos, EVO Fitness og UFF Vintage.
Adkomst
Enkel adkomst med offentlig transport. Det er også enkel adkomst med sykkel og det er mulig å parkere sykkel i bakgården.
Trikkelinjene 11, 12, 13 og bussrutene 30 og 31 har alle holdeplass rett ved eiendommen. Nærmeste holdeplass er Schous plass.
Standard
Lokalene er ferdig ventilert, og heis med enkel tilgang er etablert. Callinganlegg med døråpner fra Thorvald Meyers gate.
Lokalene er moderne med blant annet nyere vinduer
Innhold
Eiendommen består av næringsarealer fra underetasje til 2.etasje. I øvrige etasjer er det leiligheter.
Utleier:
Spabo er en solid og profesjonell utleier med lang erfaring innen både bolig- og næringsutleie i Oslo og Ålesund. Selskapet forvalter og leier ut egne eiendommer, og tilbyr leiligheter, butikk og serveringslokaler samt kontorer med sentral beliggenhet i byens mest attraktive områder.
Som en del av Spabogruppen, har Spabo en sterk posisjon i markedet og forvalter rundt 350 leiligheter og over 130 næringsarealer.
Spabo legger vekt på kvalitet, service og bærekraftig drift, og arbeider etter prinsipper som sikrer gode bomiljøer og profesjonell oppfølging av alle leietakere.
Matrikkelinformasjon
Visning
SPABO NÆRING AS
Nærområdet
Annonseinformasjon
| FINN-kode | 446889547 |
|---|---|
| Sist endret | 02. feb. 2026 14:48 |
| Referanse | Thorvald Meyersgate, lite kontor |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.













