Bildegalleri

Fasadebilder
Lyst og moderne lokale med fin eksponering gateplan, pt. ferdig innredet som frisørsalong
Nøkkelinfo
- Areal
- 92 m²
- Bruttoareal
- 92 m²
- Tomt
- Eiet
- Etasje
- 1.
Type lokale
Kort om eiendommen
Pent og funksjonelt næringslokale i Blichsgate 4, sentralt i Drammen sentrum. Lokalet ligger i første etasje med direkte adkomst fra fortauet og store vindusflater mot gateplan som gir god synlighet og et lyst innemiljø.
Lokalets plassering og utforming gjør det spesielt godt egnet for frisør, hudpleie, velvære, helserelaterte tjenester eller annen kundevendt virksomhet.
Lokalet er også tilgjengelig for kjøp kontakt megler for mer informasjon.
Beliggenhet
Blichs gate 4 har en svært sentral og synlig plassering i hjertet av Drammen sentrum. Området er preget av et variert næringsliv, med butikker, serveringssteder, apotek og helserelaterte virksomheter i umiddelbar nærhet.
Den sentrale plasseringen gir høy eksponering mot både fotgjengere og biltrafikk. Flere parkeringsmuligheter finnes i nærliggende parkeringshus og gateplan.
Dette er en beliggenhet som kombinerer god tilgjengelighet, høy synlighet og et levende bymiljø perfekt for virksomheter som ønsker å være der kundene er.
Innhold
Lokalet utgjør ca. 92 m² (BTA) og består av et hovedrom mot gate, kontor, back office/lager og HCWC. Den åpne planløsningen gir god romfølelse og fleksibilitet for tilpasning. Store vindusflater gir både naturlig lys og høy eksponering mot gaten.
Det har tidligere vært gitt tillatelse til serveringsvirksomhet, noe som åpner for bruk som kafé, kaffebar eller annen lett servering i tillegg til dagens typiske serviceformål.
Bebyggelse
Eiendommen er en del av Sameiet Elijaz, et godt vedlikeholdt bygg med både nærings- og boligseksjoner. Bygget har mur- og betongkonstruksjon med pusset fasade og store vindusflater i første etasje.
Eiendommen går over fire etasjer pluss kjeller, hvor næringslokalene ligger på gateplan og boligseksjoner i etasjene over.
Adkomst
Eiendommen har svært enkel adkomst både til fots, med kollektivtransport og bil. Det er bussholdeplass rett utenfor bygget, og Drammen togstasjon ligger kun noen få minutters gange unna, med hyppige togavganger mot Oslo, Vestfold og Kongsberg.
For de som kommer med bil, er adkomsten enkel fra E18 og fylkesveiene som leder inn mot sentrum.
Matrikkelinformasjon
Visning
Ta kontakt for å avtale visning.PROPTIMIZE AS
Nærområdet
Annonseinformasjon
| FINN-kode | 436825082 |
|---|---|
| Sist endret | 13. nov. 2025 14:43 |
| Referanse | PMZ1.2525 |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.









