Bildegalleri

Fasaden fra dammen
Asker Panorama - Presentable kontorer fra 1.100-4.300 kvm til leie
Nøkkelinfo
- Areal
- 1 100 - 4 300 m²
- Byggeår
- 2013
- Renovert år
- 2022
- Energimerking
- B - Mørkegrønn
- Overtakelse
- 2025/2026/2027
Type lokale
Fasiliteter
Om eiendommen
Asker Panorama er et av Askers landemerker og selve inngangsporten fra vest når du kommer kjørende på E18 fra Drammen.
Bygget er på 32.000 kvm fordelt på to bygg og huser 900 mennesker. Eiendommen har en harmonisk blanding av åpne miljøer og cellekontorer, møteplasser og møterom, godt med lys og fokus på trivsel. Asker Panorama er et fullservicebygg med kombinert kaffebar/resepsjon, spiseri, felles møterom, takterrasse, hyggelige uteområder, treningsfasiliteter, shuttlebuss og egen driftsavdeling.
Beliggenhet
Standard
Vi, Oxer Eiendom, er miljøfyrtårnsertifisert. Vi har stort fokus på bærekraft i forbindelse med utvikling, rehabilitering og forvaltning av våre eiendommer.
Asker Panorama var blant landets første næringsbygg i Norge med miljøsertifiseringen Breeam Nor kategori Excellent. Asker Panorama har egen energisentral. Energisentralen har 100% ren og fornybar energi. Varme og kjølebehov hentes fra grunnen via energibrønner. All produksjon av energi er behovsstyrt. Sentralen gir oss 4 ganger besparelse i forhold til strøm som energikilde. Vi har også installert, med økonomisk støtte fra Enova, Entro Ecopilot. Dette er et intelligent program som optimaliserer våre tekniske anlegg avhengig av byggets bruk, i tillegg til å ta hensyn til vær og vind. Resultatet har gitt oss et mer bærekraftig bygg med økonomisk besparelse for våre leietakere.
Eiendommen har parkering i garasje og gjesteplasser i nærheten av hovedinngangen.
Innhold
Vi har ledig deler av 3. etasjen på ca. 1.100 kvm BTA kontor. Lokalet har åpent landskap, stillerom og eksklusive møterom. Arealene kan tilpasses leietakers ønsker og behov.
Fra Q1-2027 får vi ledig ca. 3.200 kvm fordelt på 4. og 5. etasje. 4. og 5. etasje har ny flott interntrapp. Lokalene har åpent landskap, stillerom og eksklusive møterom. Lokalene er nylig oppgradert.
Asker Panorama har presentable fellesareal med resepsjon kombinert med kaféBARk, Spiseri med nytt matkonsept, møterom med plass til 14-85 stk. personer, treningsrom, sykkelparkering inkl. vaskeplass og hyggelige utearealer. Uteområdene kan fint benyttes til trening og rekreasjon, i og utenfor arbeidstiden. Blant våre hyggelige utearealer har vi også utplassert 2 stk. bikuber. Bikubene gir oss ca. 20 kg nydelig honning hvert år.
Ta kontakt med Anniken Haug for mer informasjon og visning. Hun treffes på mobil +47 970 33 777, eller mail ah@oxer.no
Ta gjerne en titt på byggets hjemmesider: Asker Panorama | Askers nye signalbygg
Matrikkelinformasjon
Visning
Ta kontakt for å avtale visning.DRENGSRUDBEKKEN EIENDOM AS
Nærområdet
Annonseinformasjon
| FINN-kode | 417710133 |
|---|---|
| Sist endret | 28. okt. 2025 14:55 |
| Referanse | Asker Panorama |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.






























