Bildegalleri

Nydelig 3 soveroms bolig i Los Nietos.

PrisantydningEUR 219 000,–

Nøkkelinfo

Beliggenhet
Ved sjøen
Boligtype
Enebolig
Soverom
3
Grunnflate
88 m²
Boligareal
77 m²
Tomteareal
229 m²
P-plasser
1

Fasiliteter

Balkong/Terrasse
Bilvei frem
Garasje/P-plass
Offentlig vann/kloakk
Peis/Ildsted
Utsikt
Innlagt strøm
Innlagt vann

Visning

Ta kontakt for å avtale visning.

Om eiendommen

Beliggenhet

La Manga har mye  felles med Key West i Florida: Strand på begge sider av en landtunge som strekker seg 19 kilometer ut i havet med krystallklart saltLa vann på begge sider. Palmer, hvite strender, hundrevis av store og små restauranter og strandbarer.  Mange nordmenn har allerede funnet sitt paradis her – 3,5 times flytur fra nesten alle store flyplasser i Norge, direkte til Alicante Flyplass. Derfra en time med bil til din egen bolig ved Middelhavet. 

Her er alt lagt til rette for at både pensjonister, ungdom og barnefamilier skal trives. Gode helsetjenester og et omfattende underholdnings- og aktivitetstilbud, særlig til vanns men også til lands. En stille aftenstund på en uterestaurant helt i strandkanten mens du beundrer solnedgangen over Europas største saltvannsinnsjø, Mar Menor - bedre kan ikke et menneske ha det.

La Manga bør være et av de tryggeste områder å investere i dersom du ønsker en bolig i Spania. Etter en voldsom utbygging fra 70-tallet og fram til i dag, er det nå nesten ingen ledige tomter igjen å bygge på. Her vil ikke din investering konkurrere med nye prosjekter i framtiden. 

Denne boligen ligger ca. 5 minutter før du kommer til La Manga,  i Los Nietos, Cartagena.

Generelt

Boligen har 3 soverom og 2 bad/toaletter. Åpen  kjøkkenløsning og en flott stue med peis. AC på 2 av soverommene. Innglasset terrasse i første etg., og en fin terrasse i 1 etage med flott utsikt mot fjellene i Los Belones. Det er egen parkering på tomten, og det er også laget til et par boder utenfor boligen. Boligen selges fullt møblert så her er det bare å flytte rett inn og nyte tilværelsen fra dag en.
Kort vei til stranden i Mar Menor. Ca 30 min. til flyplassen i Murcia, 75 minutter til Alicante og 10 min. til Cabo de Palo. Cartagena ligger 10 minutter unna. Til sentrum av Los Nietos og båthavnen kun 5 minutter.

Standard

Hvem er Legal?

Boligen selges gjennom Legal La Manga SL. Dette er et norskeid og norskdrevet fullservice meglerselskap som holder til i sentrum av La Manga. Vi har vært til stede som meglere på halvøya i siden 1998 og kjenner markedet svært godt. For tiden har vi over 200 boliger for salg. Se vår hjemmeside for nærmere opplysninger og andre tilbud. Blant våre ansatte har vi norske eiendomsmeglere. Vi sørger for at alle regler blir fulgt, slik at dette blir en trygg investering - og slik at du kan nyte oppholdet i området med flest soltimer i Europa. Velkommen!

 

I tillegg til salg av boliger driver vi med utstrakt utleievirksomhet (sjekk www.lamangabooking.com,) salg av dagens norske aviser og ukeblad, tolketjenester, formidling av bilutleie og låneopptak, transport til/fra flyplasser, gartner- og vaktmestertjenester, samt at vi bistår med alle andre store og små problemer som måtte oppstå under din ferie her.

Finansiering

Rentene er enda lavere i Spania enn i Norge. Legal er behjelpelig med finansieringsbistand. Det er mulig å låne inntil 70 % av kjøpesummen gjennom Spansk Bank. En lengre, avdragsfri periode er også mulig å oppnå. Minste lånesum er imidlertid 100 000 euro. For ordens skyld gjøres oppmerksom på at disse opplysningene kan endres av bankene – snakk med oss om finansiering for å få vite nøyaktig hvilke tilbud, vilkår og betingelser som er mulig å oppnå.

Skulle du ønske å leie ut en bolig når du ikke bruker den selv, kan man i mange tilfelle nesten få leieinntekter tilsvarende forrentningen av lånet ditt gjennom utleieselskapet vårt www.lamangabooking.com. På denne siden kan du også få en del nærmere informasjon om La Manga – samt melde deg på våre nyhetsbrev.

I forbindelse med overskjøting av eiendommer i Spania påkommer det omkostninger til den spanske stat på ca. 11 % av kjøpesummen. 

Ta kontakt med selger for komplett informasjon

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode452667396
Sist endret25. feb. 2026 13:29
Referanse1471

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.