Bildegalleri

La Vila Joiosa /​ Villajoyosa

PrisantydningNOK 2 900 000,–

Nøkkelinfo

Beliggenhet
Ved sjøen
Boligtype
Rekkehus
Eieform
Eier (Selveier)
Soverom
2
Primærrom
56 m²
Bruttoareal
65 m²
Renovert år
2003
Sengeplasser
2

Fasiliteter

Balkong/Terrasse
Offentlig vann/kloakk
Utsikt
Innlagt strøm
Innlagt vann

Visning

Ta kontakt for å avtale visning.

Beskrivelse

Kun 2 minutters gåtur fra stranden ligger huset sentralt i gamlebyen av Villajoyosa. Huset er fra omkring år 1750 og består av 4 etasjer, hvorav denne delen innehar de 3 øverste etsasjene. Gamlebyen er på Unescos verdensarvliste og atmosfæren må oppleves!

Nydelig terrasse med havutsikt og markise. Det er god gjennomlufting med store dører og mye lysinnslipp. Huset oppleves som svalt på sommeren og fremstår pent og godt vedlikeholdt. Boligen har vært norskeid siden 2003 og gjennomgått totalrenovering.

I øverste etasje er det 2 romslige soverom og utgang til terrasse. I mellomste etasje er det stue (med sovesofa) og vaskerom og i nederst etasje finner man kjøkken og bad. Alle etasjer innehar franske balkonger mot nord.
Alt av inventar og møbler medfølger salget. Lave driftskostnader og mulighet for utleie (om ønskelig).

Alt i byen finner man i gangavstand, både matbutikker, apotek og en lang og nydelig strandpromenade med restauranter. Byen ligger kun 30 minutters kjøretur nord for Alicante. Tog og bussforbindelser både syd- og nordover.
Her kan man nyte ferien uten bil og gangsavstand til alt man trenger!

Det benyttes spansk- og engelsktalende megler som forestår salg.
Ta kontakt med selger (norsk) for mer info eller spørsmål og henvendelser kan bli videreformidlet til megler om man ønsker en visning.

Adkomst

Huset ligger i andre rekke fra stranden i Villajoyosa.

Beskaffenhet

Det påløper forsikring, i tillegg til vann og strøm for boligen basert på forbruk.
Det er skatt på bolig i Spania (ca 280€ per år), og det må utarbeides spansk selvangivelse (kan være behjelpelig med kontaktinfo).

Standard

Totalrenovert i 2003. Jevnlig vedlikeholdt både inn- og utvendig. Innstallert varmepumper (aircondition), men disse fungerer ikke per nå.
Huset har gjennomgått teknisk godkjennelse i 2023 ifm oppussing av 1.etg (annen eier som benytter etasjen til oppbevaring).

Ta kontakt med selger for komplett informasjon

Nærområdet

Profilinfo

Annonseinformasjon

FINN-kode442855089
Sist endret15. feb. 2026 16:18

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.