Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/BMW/3-serie
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre BMW 3-serie

Bildegalleri

(1/14)
SOLGT

E36 320i coupe

Modellår

1994

Kilometerstand

300 000 km

Girkasse

Manuell

Drivstoff

Bensin

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på AR72594Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Flott BMW E36 coupe selges. Motoren som sitter i er en 2 liter rekkesekser, type M50B20, på 150 hk. Denne motor sammen med litt grovere eksos gir en herlig sekser lyd. Motoren bruker verken vann eller olje.

Bilen har svart skinninteriør og soltak. Soltaket er elektrisk og har to innstillinger, helt åpent eller bare åpent i bakkant. Interiøret er helt og pent, ingen hull.

Karosseriet skal være omlakkert i 2008 og er antageligvis den eneste E36 i Norge/verden med denne lakk fargen, så bilen skiller seg ut. Bilen er originalt lakkert i en mørkere blåfarge. Innsteglister og dørene er lakkert også, så man ser ingen stygge skiller når man åpner døren. Lakken fremstår som bra og er godt tatt vare på ved polering og voksing.

Bilen er senket og er godkjent senket i vognkortet. Annen eksos er også godkjent i vognkortet. Det sitter 17" Contour II felger på bilen nå, disse som er på bildene. Dem er noe kantkjørt og ikke helt strøkne.

Frontruten ble byttet nå nettopp på grunn av en steinsprut. Samtidig ble da vindusviskerne byttet til Bosch viskere. De to bakre rutene og bakruten er profesjonelt sotet.

Venstre framskjerm har en lakkboble på størrelse med en femmer. Skjermene har blitt valset tidligere og det er nå antydning til rust. Dette er ikke stygt enda og bilen kan fint kjøre slik den er. Ønsker man en strøken bil må det gnukkes litt.

På disse bilene med rekkesekser, så er batteriet i bagasjerommet. Dette er en fordel hvis man ønsker stereo med basskasse og ekstern forsterker. Alle kabler ligger koblet og klart til dette, f.eks. tre RCA kabler fra CD spiller og høyttaler kabler til fremre høyttalere.

Speedometeret har gått langt, men bilen oppleves som tight og fin. Motoren er byttet ut til en motor med lavere kilometerstand, da den forrige motoren hadde ødelagt toppakning. Disse motorene har registerkjede, så registerreim bytte er ikke nødvendig å tenke på.

Jeg har hatt stor glede av bilen og den får en del oppmerksomhet. Folk i alle alder snur seg etter bilen. Bilen selges helst til en som ønsker å ta vare på den og ikke kjøre den i stykker på vinteren. Bilen er nylig EU godkjent. Bildene er tatt i høst som var og bilen er nesten ikke brukt etter det, ikke brukt i vinter.

Sist EU godkjent april i år.

Kontakt meg helst skriftlig for mer informasjon, da jeg jobber til varierende tider. Husk at bilen ikke er strøken og trenger litt kjærlighet for å bli en showbil.

Spesifikasjoner

Omregistrering
1 538 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
55 000 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
BMW
Modell
3-serie
Modellår
1994
Karosseri
Coupe
Drivstoff
Bensin
Effekt
150 hk
Slagvolum
2 l
Kilometerstand
300 000 km
Girkasse
Manuell
Hjuldrift
Bakhjulsdrift
Vekt
1 315 kg
Seter
5
Dører
2
Farge
Blå
Interiørfarge
Svart skinn
Bilen står i
Norge
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
AR72594
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • ABS-bremser
  • AUX-inngang
  • CD-spiller
  • El.vinduer
  • Elektriske speil
  • Farget glass
  • Lettmetallfelger
  • Metallic lakk
  • Radio/CD
  • Sentrallås
  • Servostyring
  • Seter i helskinn
  • Skinninteriør
  • Sommerdekk på aluminiumsfelg
  • Sommerdekk på felg
  • Takluke
  • Vinterdekk på aluminiumsfelg
  • Vinterdekk på felg

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

2837 Biristrand
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

77304152

Sist oppdatert

20. juni 2016, 23:53

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

BMW
BMW 3-serie