Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Audi 80
Quattro 4WS 2,2 turbo 20v
1983
86 000 km
Manuell
Bensin
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Da bilen ble bygd ble den syreduppet og er derfor helt fri for rust. Karosseriet er grunnet med 2k epoxy, kittet opp i skjøtene, steinsprutbeskyttet i hjulhusene og lakkert under, innvendig og utvendig. Breddet med Golf 1 hjulbuer foran og bak.
Understellet er pulverlakkert og alle foringer, kuler, uniballs og ledd er byttet. Akselavstanden er økt med 60 mm totalt, 40mm foran og 20 mm bak. Det er brukt 4 stk 5-bolt S2 forhjulsspindler for å få store drivknuter også bak, dette fører til at styringen/spissingen må gjøres via fjærbenet og ikke via spindelen.
På sommeren er det brukt H&R justerbare fjærben mens på vinteren byttes det til originale S2 fjærer fra urq 20v og gule Koni. For å få bukt med den tunge fronten som er velkjent for Audi med femmer er det montert sving på alle fire hjul - med justerbart utslag på bakhjulene. Denne bilen lider ikke av understyring, hvis det merkes er det bare å svinge litt mer så hjelper bakhjulene med å få bakenden ut, dette er utrolig effektivt på vinterføre.
Motoren er en modifisert 20v turbo, bremset 400 hk og 625 nm på 98 oktan. CPC grenrør med K26/27, RS2 dyser, Aeromotive A1000 pumpe og trykkregulator, 8 mm elokserte bensinrør klare for E85 dersom det er ønskelig. Det er kun brukt XRP fittings for bensin og olje. Stor Setrab oljekjøler høyt oppe i front. Bunn og topp er overhalt med slipt og balansert veivparti. Standard råder, stempler og ventiler. Innvendig og utvendig justerbare kamhjul. Åndingen er modifisert med catchtank og retur til blokka. Rustfri 3" eksos med v-båndsklemme på turbo. Sparco brannslukker med 4 dyser i motor og 2 innenfor torpedoveggen.
Girkassen er en overhalt 6-trinns 01E, S2 bakdiff med pnaumatisk styrt sperre. 4 puck sinterlamell.
Bremsene foran er Porsche 993 turbo calipere med 332 mm skiver, bak er det urq20v calipere og 286mm skiver.
Interiøret er Recaro forseter, dørtrekk og baksete er trukket med originalt Recaro stoff. Det er skrudd aluminiums helbur fra Audi Sport - gamle gruppe A og firepunkts belter.
Det er med ett sett 9x17" sommerhjul og ett sett 16" med BF 7mm ispigg.
Bilen har for det meste gått på bane de siste årene og fremstår som meget pen og får mye oppmerksomhet på alle typer treff.
Se og lik Pondus Motorsport sin side:
https://www.facebook.com/pondusmotorsport?ref=aymt_homepage_panel
Skambud besvares ikke - kun seriøse henvendelser.
Søkeord:
Gatebil isbil banebil motorsport rally
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- Fritatt (avgifter)
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Audi
- Modell
- 80
- Modellår
- 1983
- Karosseri
- Sedan
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 400 hk
- Slagvolum
- 2,2 l
- Kilometerstand
- 86 000 km
- Girkasse
- Manuell
- Hjuldrift
- Firehjulsdrift
- Vekt
- 1 200 kg
- Seter
- 2
- Dører
- 4
- Farge
- Rød
- Fargebeskrivelse
- Tornadorød
- Bilen står i
- Norge
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- Firehjulstrekk
- Servostyring
- Sommerdekk på felg
- Takluke
- Vinterdekk på felg
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.