Bildegalleri
Volkswagen Boble (gml. type)
1969
122 000 km
Manuell
Bensin
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for Aj13404
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
1969-modell Volkswagen Boble med 1300-motor. Bilen ble EU-godkjent uten anmerkninger denne uka for 2 nye år, og er i daglig bruk.
Dette er ikke en strøken utstillingsbil, men en bil med mye karakter, patina og sjel. Den får mye oppmerksomhet på veien og skaper smil hvor enn den dukker opp.
Det siste året er det blant annet byttet:
* Dynamo
* Bremser
* Coil
* Stifter
* Forgasser
Det er også montert stereoanlegg.
Bilen har dropspindler montert. Disse er ikke innført i vognkort men gikk fint på eu-kontrollen.
Det finnes rust her og der, noen mindre hull i gulvet, tidligere etterlakkering og generelt brukspreg. Det kommer også inn litt vann ved regnvær. Jeg har ikke undersøkt hvor dette kommer fra.
Teknisk fremstår bilen som god og den gikk gjennom EU-kontroll uten feil. Motoren går som en klassisk Boble skal, ikke perfekt, men med den sjarmen disse bilene er kjent for.
En tøff og ærlig veteranbil som vekker oppsikt og gir mye kjøreglede for pengene.
Pris: 49 000 kr
Send melding ved interesse eller spørsmål.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- Fritatt (avgifter)
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Volkswagen
- Modell
- Boble (gml. type)
- Modellår
- 1969
- Karosseri
- Annet
- Drivstoff
- Bensin
- Slagvolum
- 1,3 L
- Kilometerstand
- 122 000 km
- Girkasse
- Manuell
- Maksimal tilhengervekt
- 650 kg
- Hjuldrift
- Bakhjulsdrift
- Vekt
- 815 kg
- Seter
- 5
- Farge
- Blå
- Bilen står i
- Norge
- Sist EU-godkjent
- 08.06.2026
- Neste frist for EU-kontroll
- 08.06.2028
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- AJ13404
- Chassis nr. (VIN)
- 119754570000
- 1. gang registrert
- 20.04.1969
- Eiere
- 3
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Selgers kjennskap til bilen
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Ja.
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.