Bildegalleri
Toyota Corolla
1,3 XLIS
1996
142 300 km
Manuell
Bensin
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for KT51537
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
HØYESTE BUD PR. 15.06:
5000,-
Toyota Corolla selges som delebil/reparasjonsobjekt. Er i daglig bruk og har fungert veldig fint til sitt formål frem til nå. Bilen ble overtatt i fjor sommer 2025 og ble tatt i bruk våren 2026.
Bilen ble veteranbil mars 2026 som betyr lavere forsikring og gratis omregistreringsavgift for ny kjøper.
Annonsen vil være aktiv frem til og med søndag 28.06. Bilen vrakes 01.07 dersom den ikke er blitt solgt innen denne datoen.
Bilen må EU-godkjennes innen 01.07.2026, men grunnet rustskader på kanaler begge sider (se bilder) vil bilen ikke gå gjennom kontrollen før dette er utbedret.
Følgende feil/mangler kjenner jeg til:
- Det finnes ingen dokumentasjon på at registerreim/vannpumpe er skiftet.
- Multireim/strammer hviner ved oppstart.
- Clutch tar forholdsvis langt ute og må påregnes byttes.
- Bremser bør gjennomgås. Lager lyd, men bilen bremser og stopper som normalt. Godt med belegg på klosser foran. Har ikke sjekket trommelbremser bak.
- Trolig slitt foring/ stabilisatorstag i bakstilling.
- Toppdekselpakning svetter olje. Se vedlagt bilde av motorrom.
- Noe rustflekker over venstre hjulbue.
- Setevarmer fungerer ikke.
- Motor går på noe høyt turtall på tomgang. Mulig tomgangsregulator samt tenning må justeres.
- Overflaterust i understell. Har ikke sett rusthull i bakre travers.
- Andre feil/mangler utover det ovennevnte kan forekomme.
Det ble kjøpt nytt startbatteri samt skiftet luftfilter og etterfylt olje i mars 2026 (gjort privat).
For rette vedkommende kan denne bilen være et veldig fint reparasjonsobjekt som fortsatt fortjener å holdes på veien. Veldig fin kilometerstand som vil øke noe da bilen som nevnt er i daglig bruk.
Bilen selges som den er og i den tilstand som forevist. Eventuell kjøper gjøres oppmerksom over foreliggende feil/mangler ved bilen og at andre feil/mangler utover de opplyste kan foreligge.
Ved spørsmål eller andre henvendelser er det bare å ta kontakt! Seriøse bud mottas.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- Fritatt (avgifter)
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Toyota
- Modell
- Corolla
- Modellår
- 1996
- Karosseri
- Kombi 3-dørs
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 75 hk
- Slagvolum
- 1,3 L
- Kilometerstand
- 142 300 km
- Girkasse
- Manuell
- Maksimal tilhengervekt
- 1 000 kg
- Hjuldrift
- Forhjulsdrift
- Vekt
- 1 010 kg
- Seter
- 5
- Dører
- 3
- Størrelse på bagasjerom
- 331 L
- Farge
- Grå
- Bilen står i
- Norge
- Neste frist for EU-kontroll
- 01.07.2026
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- KT51537
- Chassis nr. (VIN)
- JT152EEA100198539
- 1. gang registrert
- 14.03.1996
- Eiere
- 5
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- Airbag foran
- Antiskrens
- Antispinn
- AUX-inngang
- Delt baksete
- Justerbar korsryggstøtte
- Oppvarmede seter, foran
- Radio DAB+
- Sommerdekk på felg
- Vinterdekk på felg
Selgers kjennskap til bilen
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Ja. Rust/rusthull kanaler begge sider. Fargeforskjell bakluke høyre side etter lakkering. Sidebakruter er limt fast.
Er det gjort større reparasjoner?
Nei
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.