Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Beneteau

Bildegalleri

(1/40)
Sandnes

Beneteau Antares 8

Beneteau Antares 8 m/Suzuki DF200 APX. Helårsbåt.

Modellår

2018

Lengde

27 fot

Type motor

Utenbords

Seter

9

Pris

649 000 kr

Kontakt selgeren

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteretFå en måned gratis båtforsikring fra IfLast ned kjøpekontrakt for fritidsbåt

Beskrivelse

Beneteau Antares 8 m/Suzuki DF200 APX med kun 422 timer på telleren (Kraftig Svela B35XLE båthenger med elektrisk winch 2022 modell kan medfølge mot pristillegg. Båt inkludert tilhenger kan tilbys som en pakkepris for : 699.000 kr)

Drømmer du om lange, late sommerdager på sjøen, eller friske høstturer med varme i kabinen og familie eller venner rundt deg? Da er dette båten som gir deg hele opplevelsen. Denne flotte Beneteau Antares 8 er en allsidig og komfortabel båt som kombinerer eleganse, kjøreglede og praktiske løsninger på en imponerende måte. Med sin romslige kabin, gode soveplasser og smarte løsninger, inviterer den til både spontane dagsturer og minnerike overnattingsturer langs kysten.


Båten er utstyrt med en kraftig og driftssikker Suzuki DF200 APX (2019-modell) kun kjørt 422 timer, som gir deg både økonomisk gange i lav fart og solid kraft når du vil frem raskt og effektivt. Her får du en båt som leverer både komfort og ytelse, perfekt enten du ønsker rolig cruising, aktivt sportsfiske eller familieutflukter.

 

Det som virkelig gjør denne båten spesiell, er bruksområdet gjennom hele sesongen. Med et effektivt varmeapparat fra Webasto kan du forlenge båtsesongen betydelig. Nyt tidlige vårdager og sene høstkvelder på sjøen i behagelig temperatur. Dette gir en helt egen følelse av frihet og gjør hver tur til noe mer enn bare en båttur, det blir en opplevelse.

 

Båten er en 2018-modell, sjøsatt første gang juni 2019, og fremstår som godt vedlikeholdt. Alle årlige servicer tatt og båten er lagret innendørs i oppvarmet lager frem til i fjor vinter da den var lagret under pressenning utendørs. Siste service tatt for ca. 20 driftstimer siden og inneholdt blandt annet motorolje, oljefilter, girolje, plugger, samtlige annoder, bensinfilter, oppsmøring av alle smørepunkter. Alle deler til servicen er Suzuki original. Impeller skiftet for ca. 100 driftstimer siden (2025) av Arendal Båtsenter. Båten ble polert og bunnsmørt med Jotun nonstop supreme bunnstoff før den ble sjøsatt i begynnelsen av mai.

 

Båtens høydepunkter:

 

Romslig cockpit God plass til både avslapning, måltider og fiske. Komfortable, polstrede sitteplasser gjør dette til et naturlig samlingspunkt ombord.

 

Lys og komfortabel kabin Innbydende salong som enkelt kan gjøres om til soveplass. Perfekt for overnattingsturer og helgeturer langs kysten.

 

Komfyr, kjøleskap og vask gir deg friheten til å lage gode måltider ombord enten i havn eller ute i naturen.

 

Trygg og solid båt Stabile sjøegenskaper, høye rekkverk og sklisikre flater gir en trygg opplevelse, også når forholdene varierer.

 

Praktisk badeplattform Enkel tilgang til sjøen med badestige, perfekt for varme sommerdager og avslappende badestopp.


Utstyrsliste:

Baugpropell med joystick styring (Ny 2025)

2 koppholdere i cockpit

2 ventiler til å åpne i kabin og på toalett

42 ltr. Kjøleskap i salong

Akterkalesje

Ankervinsj akter (med fjernkontroll)

Norsk flagg på stålstang

Cockpit bord

Cockpit salong med puter som kan gjøres om til solseng

Dusj på badeplattform

Ekstra putesett for å lage seng i salongen

Exteriør puter

Stereoanlegg med Bloetooth tilkobling og 2 høyttalere

Gardiner til styrehus og takluke

Gass kokeapparat med gassflaske (Ny 2025)

Glassfiber badeplattformer inkl badetrapp på høyre plattform samt rekkverk

Kartplotter 9" med ekkolodd

Dieseldrevet Kupe varmer (Webasto)

Landstrøm med lader og ladekabel

Separat toalettrom med sjøvannstoalett og septikk tank

Stor skyveluke på kabin tak som kan åpnes

Vindusvisker nr. 2 og spyling (En visker er std)

Formsydd overmadrass baug

Overmadrass salong


Svela B35XLE båthenger:

Solid og pålitelig båthenger som gjør sjøsetting og opptak enkelt og trygt. Utstyrt med elektrisk winch for ekstra komfort. Gjør opptrekk av båten til en lek.

Dette er en 2022-modell med mange kjølruller/opplagringshjul, som gir svært lett opptrekk av båten samt trygg, stabil transport og lagring. Svela er kjent for høy kvalitet og er blant de mest ettertraktede båthengerne på markedet. Denne kan kjøpes sammen med båten for lave 50.000 kr. Hengeren for seg selv er salgbar for 70.000++.

Spesifikasjoner

Merke
Beneteau
Modell
Antares 8
Modellår
2018
Type
Pilothouse
Drivstoff
Bensin
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
200 hk
Motorfabrikant
Suzuki
Type motor
Utenbords
Topphastighet
32 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
2 550 kg
Lengde i fot
27 fot
Bredde
280 cm
Sitteplasser
9
Soveplasser
5
Farge
Hvit
Båtens beliggenhet
Norge
Registreringsnummer
IAY064

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

4315 Sandnes
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

466694818

Sist oppdatert

15. juni 2026, 14:28

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Beneteau
Pilothouse