Gå til annonsen

Du er her

Bil/Biler/Mercedes-Benz/B160

Bildegalleri

(1/39)
Hauglandshella

Mercedes-Benz B160

Modellår

2009

Kilometerstand

206 753 km

Girkasse

Automat

Drivstoff

Bensin

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på SU87957Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Selger en svart Mercedes- Benz b160, modell 2009. Bilen har vært i daglig bruk i de 2 årene jeg har hatt den, og selges på grunn av overgang til ny. Bilen har vinterdekk på og sommerdekkene følger med. Den ble eu- godkjent i fjor, og blant annet bremseklosser og bremseskiver er blitt byttet, og vindusviskersett foran er byttet. Mer om det som er blitt gjort og byttet kan bli sett på ved et eventuelt kjøp. Bilen har fungert og jeg har vært fornøyd med den.

Spesifikasjoner

Omregistrering
1 942 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
15 000 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Mercedes-Benz
Modell
B160
Modellår
2009
Karosseri
Kombi 5-dørs
Drivstoff
Bensin
Effekt
95 hk
Slagvolum
1,5 L
CO₂-utslipp
166 g/km
Kilometerstand
206 753 km
Drivstofforbruk (NEDC)

NEDC var den felleseuropeiske målemetoden som ble brukt for å fastslå bilers rekkevidde og drivstofforbruk før den ble erstattet av WLTP

6,9 L / 100 km
Girkasse
Automat
Maksimal tilhengervekt
1 000 kg
Hjuldrift
Bakhjulsdrift
Vekt
1 275 kg
Seter
5
Dører
5
Størrelse på bagasjerom
544 L
Farge
Svart
Bilen står i
Norge
Sist EU-godkjent
11.03.2025
Neste frist for EU-kontroll
17.03.2027
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
SU87957
Chassis nr. (VIN)
WDD2452311J505114
1. gang registrert
14.07.2009
Eiere
5
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • Sommerdekk på felg
  • Vinterdekk på felg

Selgers kjennskap til bilen

Kjente feil, mangler eller synlige skader?

Ja. Rust på døren til bagasjerommet, liten bulk på høyre bakdør. Bilen har lakkskade/avskalling på av panseret, samt noen små steinsprutmerker. Det er riper på venstre bakskjerm, og rust i hjulbuen. Motoren kan i enkelte situasjoner stoppe når turtallet blir lavt, for eksempel ved nedbremsing eller når bilen går på tomgang. Da må bilen startes på nytt. Motorlampen lyser oransje. Det er forsøkt utbedret ved å bytte en sensor (MAP-sensor), men problemet er fortsatt ikke løst. Klimaanlegget fungerer ikke optimalt. Motoren kan gå ujevnt (“hoste”) ved kjøring, noe som kan føre til at bilen rykker ved lav hastighet. Eksosanlegget har løsnet, men har blitt provisorisk fikset.

Er det gjort større reparasjoner?

Nei

Er eller har motoren vært trimmet?

Nei

Har bilen heftelser/gjeld?

Nei

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

5310 Hauglandshella
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

466335451

Sist oppdatert

11. juni 2026, 20:05

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Mercedes-Benz
Mercedes-Benz B-Klasse
Mercedes-Benz B-Klasse B160