Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Skilsø

Bildegalleri

(1/33)
Grimstad

Skilsø 750 CC

Skilsø 750 CC – flytende sørlandshytte med sjel

Modellår

1986

Lengde

25 fot

Type motor

Innenbords

Seter

8

Pris

90 000 kr

Kontakt selgeren

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteretFå en måned gratis båtforsikring fra IfLast ned kjøpekontrakt for fritidsbåt

Beskrivelse

Selger vår kjære Skilsø 750 CC fra 1986, en romslig, trygg og veldig sjarmerende familiebåt med akkurat passe mye 80-talls verdighet.
Dette er ikke en båt for deg som vil vinne racet til Lyngør. Dette er båten for deg som vil senke skuldrene, koke kaffe, bade fra svaberg, spille kort og våkne til sjøluft med hele familien om bord.
Båten har vært i vårt eie siden 2020, og har alltid startet fint for oss. Den oppleves som en trygg og god familiebåt med den typen sjarm, forutsigbarhet og personlighet man håper på når man kjøper en klassisk Skilsø.
Båten står på land frem til 12. juni hvis ikke ny eier vil ha den sjøsatt tidligere. Det følger også med krybbe og opplagsstativ med presenning til vinterlagring, så her er det meste lagt til rette for et langt og ordentlig båtliv, også når sommersesongen er over.


Familieidyll på 25 fot
Skilsø 750 CC er en utrolig praktisk turbåt: stor nok til overnatting og familieliv, liten nok til at den faktisk blir brukt og kan legge til hvor som helst.
Her får du soveplass til gjengen, gode løsninger, lun cabin, hyggelig uteplass og følelsen av å ha en liten hytte på sjøen, bare med bedre utsikt og mindre plenklipping.
Den passer perfekt til helgeturer, holmeturer, feriedager og de små øyeblikkene der alle egentlig burde lagt bort mobilen for lenge siden.


Motor og vedlikehold
Båten har en Yanmar 4JH-HTE 66 hk dieselmotor. Den har vært i vårt eie siden 2020, og har fått årlig service med oljeskift og skift av filtere.
Motoren har levd et rolig liv i kosetempo. Så rolig at turboen sluttet å virke forrige sesong. Antakelig et resultat av mye småkjøring. Båten virker fint, men ønsker du et par knop ekstra må ny eier se på det, og båten selges ærlig med denne kjente feilen. Marsjfart er nå 7-8 knop.


Ny kalesje
Kalesjen ble skiftet i 2023. Det gjør båten mye triveligere i bruk og forlenger sesongen betraktelig. På en familiebåt er god kalesje nesten like viktig som motor, kaffe og klesklyper til våte håndklær og badetøy.


Kort sagt
En klassisk norsk familiebåt med masse sjarm, god plass og praktiske løsninger. Perfekt for deg som vil ha en koselig turbåt med overnattingsmuligheter, og som tåler at en ekte 1986-modell også har litt personlighet.


Passer for: familier, par, skjærgårdsromantikere og folk som mener båtliv handler mer om gode minner enn høy fart.
Passer ikke for: deg som forventer nybåtlukt, 30 knop og en båt der alt teknisk oppfører seg som om den fortsatt står i brosjyren fra 1986.

Spesifikasjoner

Merke
Skilsø
Modell
750 CC
Modellår
1986
Type
Cabincruiser
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
66 hk
Motorfabrikant
Yanmar
Type motor
Innenbords
Topphastighet
14 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
2 000 kg
Lengde i fot
25 fot
Dybde
80 cm
Bredde
270 cm
Sitteplasser
8
Soveplasser
5
Farge
Hvit
Båtens beliggenhet
Norge

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

4879 Grimstad
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

465556886

Sist oppdatert

1. juni 2026, 16:03

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Skilsø
Cabincruiser