Bildegalleri
2-takt Mercury 60
Pris
4 000 kr
Kontakt selgeren
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innBeskrivelse
Vår Mercury ME-60ELPTO årsmodell 2004 skal skiftes ut med en ny motor, men kanskje finnes det en totakts-entusiast som vil overta den gamle motoren? Den kan vel muligens ikke kalles defekt når den går (og det har den stort sett gjort), men det har vært en brann i statoren, som må skiftes (selv om motoren fortsatt gir fra seg noe strøm når den går), og det har vært problemer med vann i en sylinder. Alt i alt er dette ikke lenger en motor for meg eller min båtforhandler, men jeg tror det kan være noen som kan ha glede av å skru videre på denne? Hvis det er flere som kan tenke seg å kjøpe den er det lov til å bli med på en budrunde, men jeg tenker i alle fall at den som vil overta motoren bør betale minst 4000 kroner for den. Det er tross alt snaut 100 kilo med motordeler, som faktisk lar seg kjøre.
Spesifikasjoner
- Merke
- Mercury
- Type motor
- Utenbords
- Motorstørrelse
- 60 hk
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.