Bildegalleri
Citroen AX
1,1 First
1995
102 000 km
Manuell
Bensin
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for DH61453
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Selger en veldig hel og grei Citroën AX 1.1L (5-trinns manuell) på vegne av bestemor. Bilen har kun gått 100 000 km, og er i utrolig god stand til å være en gammel AX. MERK! KJEMPE VIKTIG!!!! -> Det er en ulyd (during og klunking) i drivknutene (tripod) på begge sider foran når du svinger og gir gass. Dette er en standard AX-feil. Deleneer ikke så dyre og er lette å få tak i! og er enkle å bytte for en som skrur litt, men de bør skiftes etter hvert.
Dette er faktisk et sjeldent bra eksemplar, spesielt med tanke på to ting! den er SÅ SI rustfri! som er Ekstremt sjelden på disse bilene. (så si pga et LITE hull i ene hjulbuen som er behandlet med rustomformer)
OG fordi den er en Rød 90-tallsbil! som ofte blir matte og rosa, men denne har akkurat blitt grundig polert opp igjen så den ser kjempefin ut.
Bilen er akkurat EU-godkjent. Og for å avkrefte bestemor-myten med en gang: Nei, clutchen er ikke ihjelkjørt. Den er helt frisk og tar akkurat som den skal!
MERK! KJEMPE VIKTIG!!!! -> Det er en ulyd (during og klunking) i drivknutene (tripod) på begge sider foran når du svinger og gir gass. Dette er en standard AX-feil. Deleneer ikke så dyre og er lette å få tak i! og er enkle å bytte for en som skrur litt, men de bør skiftes etter hvert. Har ikke overskift over tidligere oljeskift og reg-reim skift så kan ikke garantere noe her heller dessverre.
Pga. disse ulydene, og fordi bilen selges for bestemor, selges den akkurat som den står uten noen form for garanti. kom GJERNE for å se på bilen! TLF:95338967. svare både på tlf og på finn.no meldinger. MÅ ikke kjøpes med "smidig handel"
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- Fritatt (avgifter)
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Citroen
- Modell
- AX
- Modellår
- 1995
- Karosseri
- Kombi 3-dørs
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 60 hk
- Slagvolum
- 1,1 L
- Kilometerstand
- 102 000 km
- Girkasse
- Manuell
- Maksimal tilhengervekt
- 600 kg
- Hjuldrift
- Forhjulsdrift
- Vekt
- 730 kg
- Seter
- 5
- Dører
- 3
- Størrelse på bagasjerom
- 265 L
- Farge
- Rød
- Interiørfarge
- sort/grå
- Bilen står i
- Norge
- Sist EU-godkjent
- 18.05.2026
- Neste frist for EU-kontroll
- 14.04.2028
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- DH61453
- Chassis nr. (VIN)
- VF7ZADA0015DA5585
- 1. gang registrert
- 28.09.1995
- Eiere
- 1
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- 12V uttak
- Hengerfeste, fast krok
- Klimaanlegg
- Motorvarmer
- Oppvarmede seter, foran
- Radio FM
- Sommerdekk på felg
- Vinterdekk på felg
Selgers kjennskap til bilen
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Ja. Noen små lakk skader fra steinsprut og bruks merker. og begge front tripod drivknuter er slitte og har litt during og dunking ved sving + gas å bør byttes
Er det gjort større reparasjoner?
Nei
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.