Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/With

Bildegalleri

(1/7)
Hommersåk

With Vitsi 13 fot

With vitsi 13 fot

Modellår

1975

Lengde

13 fot

Type motor

Utenbords

Seter

4

Pris

35 000 kr

Kontakt selgeren

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteretFå en måned gratis båtforsikring fra If

Beskrivelse

WITH VITSI 13FOT – SJELDEN KLASSIKER MED YAMAHA 30HK

Selger en sjelden With Vitsi 13 fot fra 1975 med Yamaha 30hk 2-takt DEO fra 1999.

Dette er ikke en vanlig 13-foter du ser overalt. Båten vekker mye oppmerksomhet og er vanskelig å finne, spesielt med såpass motor og i brukbar stand.

Båten går veldig bra for størrelsen og gjør ca 28–29 knop alene og rundt 26 knop med to personer. God akselerasjon og veldig morsom båt å kjøre. Egner seg fint til vannski, tube eller raske turer på sjøen.

Motoren er en Yamaha 30hk 2-takt DEO fra 1999. Båten har tidligere vært delvis under vann, men motoren ble tatt helt fra hverandre, skylt, oljet og satt sammen igjen etterpå. Den har fungert siden. Forgasseren var tett etter lagring, men dette er blitt ordnet.

Båten har en spesialsydd havnekalsje som gjør at den er lett og sett fra seg båten i havnen og slippe og tenke for mye på måkebæsj og vann, denne ble dessverre kuttet opp da vi hadde innbrudd i havnen i fjor sommer men er blitt lappet sammen etter det

Jeg har selv hatt båten siden 2022.

Båten har uoriginale seter.

Dette er en gammel båt og ikke noe nytt glansprosjekt, men en kul klassiker med mye sjel og masse kjøreglede. Perfekt for noen som liker gamle norske båter eller vil ha noe litt annerledes enn standard småbåter.

Motor er tatt service på og båt bunnsmørt med jotun nonstop

Spesifikasjoner

Merke
With
Modell
Vitsi 13 fot
Modellår
1975
Type
Daycruiser
Drivstoff
Bensin
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
30 hk
Motorfabrikant
Yamaha
Type motor
Utenbords
Topphastighet
28 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
250 kg
Lengde i fot
13 fot
Sitteplasser
4
Farge
Hvit/beige
Båtens beliggenhet
Norge
Registreringsnummer
ACY858

Utstyr

25l tank
12v uttak
Navigasjonslys
Lensepumpe
Dregg
Tauverk
Flagg
Trimflaps
Havnekalesje
Nye logoer

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

4310 Hommersåk
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

464418196

Sist oppdatert

21. mai 2026, 22:19

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

With
Daycruiser