Gå til annonsen

Du er her

Bil/Biler/Volkswagen/Golf-Serie

Bildegalleri

(1/38)
Leira i Valdres

Volkswagen Golf-Serie

Modellår

1984

Kilometerstand

100 180 km

Girkasse

Manuell

Drivstoff

Bensin

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på PA14331Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Lufter godbilen for salg, siden jeg vil ha meg noe annet. Bilen er godt tatt vare på, og gått gjennom en stor "restaurering" det siste året, men jeg har gjort det jeg vil med bilen, så det er kanskje på tide å selge bilen videre :) Bilen er nylig Eu-Godkjent 15.mai 2026. Går som en klokke, og er morsom å kjøre. Lav km En lang liste over hva som er gjort det siste året

  • Ny motor m/clutch, pakninger og seals, topplokk fra VW, bunnpanne etc.
  • GTI Radiator m/ 2stk slim vifter koblet på bryter
  • Alle Radiator Slanger er nye, samt alle slangeklemmer
  • Vannpumpe, termostat, regreim, kilereim, reimhjul er nytt
  • Batteri er ikke gammelt
  • Weber 32/34 forgasser med “custom” cold air intake 
  • NGK Plugger, Bosch pluggledninger, fordelerlokk, rotor, fordeler, stift er alt nytt
  • Oljetrykk sensorer, kjølevæske sensorer, ryggelysbryter
  • Vindusviskere foran og bak
  • Emblemfri grill, sotet lykter, sotet blinklys i fangeren og i skjermene, samt nye baklykter 
  • Nye Sommerdekk
  • Bremserør fremme, slanger, calipere, brembo ventilerte skiver, klosser, trommelbremser bak m/hjullager, sko og sylinder er alt nytt. 
  • Nye Aksler begge sider, bærearmer, endeledd + firehjulskontroll 
  • Understellet er gått over med epoxybehandling , og er fin for rust. Ikke rustfri, men fin. 
  • Pakkninger til eksosmanifold, innsuget er nytt.
  • Tute, nye skilt, øyelokk til grill
  • Bensinslanger, filter, bensinpumpe, bensinfordeler er helt nytt (Bare brukt 98oktan)
  • Installert 3 målere inni bilen. RPMs, Voltmeter og kjølevæske temp. Rpms funker ikke. 
  • Olje, oljefilter, kjølevæske, bremsevæske, girolje er byttet
  • Sykt 100% Cerwin Vega anlegg. 2x 12” kasse, 2 forsterkere , kondensator, høytallere m/ custom hattehylle, discanter, helt ny spiller med dab+ og bluetooth. Lyddempende plater i hele bagasjen. 

Installert ratt med quick release nå, men original ratt følger med Sikkert en million andre ting som jeg ikke kommer på i farten Negativt med bilen:

  • Oljelyset blinker i dashbordet. Sensorer er byttet, men ingen forskjell. Har sjekket trykket manuelt med måler, og trykket er bra.
  • Bilen har en tendens til å bli varm på varme dager. Mistenker termostat, men har ikke sett mye på det
  • Liten lekkasje ved vannpumpeområdet. Mistenker termostaten igjen, men har ikke sett på det siden lekkasjen er så liten.
  • Bilen begynner å fjuske etter lange kjøre turer. Vet ikke om bensina begynner å koke eller noe.- Kan fortsatt kjøres, men gir ikke samme kraften før den har kjølt seg ned i 5min. 
  • Reima har begynt å skrike litt. Mulig for slakk
  • Forrige eier gikk rundt bilen og sprayet med ikke matchende lakk før salg til meg. Kommer av med polering eller fint slipepapir, men bodywork er ikke min ting.

Jeg har helt nye blueline coilovers til bilen, men fikk aldri installert dem. Orginal front og baklykter følger med. Giroverføring følger med, med rebuild kit.

Pris kan diskuteres ved hurtig handel. Bytte er jeg også svært interessert i. Bare ta kontakt, så finner vi ut av noe :)

Spesifikasjoner

Omregistrering
1 942 kr (avgifter)
Pris eksl. omreg.
75 000 kr
Årsavgift
Les mer
Merke
Volkswagen
Modell
Golf-Serie
Modellår
1984
Karosseri
Kombi 3-dørs
Drivstoff
Bensin
Slagvolum
1,6 L
Kilometerstand
100 180 km
Girkasse
Manuell
Maksimal tilhengervekt
895 kg
Hjuldrift
Forhjulsdrift
Vekt
895 kg
Seter
5
Dører
3
Farge
Blå
Bilen står i
Norge
Sist EU-godkjent
15.05.2026
Neste frist for EU-kontroll
12.05.2028
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
PA14331
Chassis nr. (VIN)
WVWZZZ19ZEW522914
1. gang registrert
03.04.1984
Eiere
2
Salgsform
Bruktbil til salgs

Selgers kjennskap til bilen

Kjente feil, mangler eller synlige skader?

Nei

Er det gjort større reparasjoner?

Ja. Motorbytte etc

Er eller har motoren vært trimmet?

Ja.

Har bilen heftelser/gjeld?

Nei

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

2920 Leira i Valdres
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

464230463

Sist oppdatert

23. mai 2026, 21:19

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Volkswagen
Volkswagen Golf-Serie