Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Bayliner

Bildegalleri

(1/42)
Stathelle

Bayliner Ciera 2655

Velholdt og sommerklar Bayliner 2655 med 250hk V8 Mercruiser

Modellår

1998

Lengde

27 fot

Type motor

Innenbords

Seter

8

Pris

245 000 kr

Kontakt selgeren

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteretFå en måned gratis båtforsikring fra If

Beskrivelse

Vi selger vår 27 fot Bayliner Cierra 1998 modell med mye utstyr.


Båten er klar for ny sesong og har i 2026 blitt vasket, polert, byttet drevolje, byttet eksosbelg og drevbelg. Nytt bunnstoff og klar for mange fine minner på vannet. Vi har kun hatt båten en sesong og den selges pga familieforøkelse. Båten står per i dag på land (Stathelle) og blir sjøsatt førstkommende helg 23. mai.


Båten er gått i ferskvann de siste 10 årene, med unntatt av fjorårets sesong. Dette gjør at det er fin tilstand på motor, drev og båten generelt. Tidligere eier har eid båten i 8 år og byttet oljer, bunnstoff og polert denne hvert år, og det syns. Veldig fin i gelcoaten!

Motoren er en Mercruiser 5,7L V8 på 250 HK bensinmotor som er gått rundt 2300 timer. Bravo 3 Drev med Duo propell som gjør at denne lett går i plan og trenger lite gass for å holde plan, noe som gjør den drivstoffgjerrig. 4 soveplasser.


Div ting som er byttet de siste årene:

  • Bunnstoff April 2026
  • Drevbelg og eksosbelg Mai 2026.
  • Drevolje April 2026.
  • Motorolje 2025 (kun kjørt 10 timer)
  • Nytt gelé batteri 2024

  • Ny victron lader med Bluetooth 2024
  • Ny dynamo 55 amp 2024
  • Ny septikkvern 2024
  • Ny mobil router
  • Overvåkningskamera
  • Nytt kjøleskap i 2022
  • Ny strømomformer 2024
  • 32 tommer tv 2023
  • Ny kalesje 2018
  • Ny radio med bluetooth 2022
  • Nytt trekk innvendig 2019

  • Ny impeller 2023
  • Vannpumpe for ferskvann 2022

  • Gimball lager 2022
  • Vannpumpe og reim 2022
  • Girviire 2018
  • Nye bord i eik 2020
  • Nye tilpasset ekstra bord 2025



    Den har baugpropell (truster). Det er montert nytt batteri i 2024, totalt er det nå 3 stk batterier. Det ble også satt inn ny dynamo på 55 amp i 2024. Det er montert omformer så man kan koble i vanlig stikkontakt opptil 1000 watt. Laderen ble også byttet ut i 2024 med en ny Victron lader som har Bluetooth slik at man kan overvåke ladingen på båten.

    Det er installert Wifi og TV i båten.


Følger med i prisen : Gummibåt som man kan feste bak på badeplattformen. Alt til vinteropplag. Full tank, havne-kalesje, anker, dregg, fendere, tauverk, strømkabel for landstrøm.


Ønsker du mer info? Kontakt meg på tlf 97638406.

Spesifikasjoner

Merke
Bayliner
Modell
Ciera 2655
Modellår
1998
Type
Cabincruiser
Drivstoff
Bensin
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
250 hk
Motorfabrikant
Mercruiser 5.7
Type motor
Innenbords
Topphastighet
33 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
2 500 kg
Lengde i fot
27 fot
Bredde
256 cm
Sitteplasser
8
Soveplasser
4
Farge
Hvit
Båtens beliggenhet
Norge
Registreringsnummer
WAX410

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

3962 Stathelle
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

464200327

Sist oppdatert

20. mai 2026, 00:07

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Bayliner
Cabincruiser