Bildegalleri
Toyota Avensis
2,0 D-4D m/DPF
2008
196 600 km
Manuell
Diesel
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for SV46214
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Vi selger vår Toyota Avensis fra 2008, en stasjonsvogn som har vært en god bil for oss. Bilen er akkurat EU-godkjent for to nye år, og takboks medfølger på kjøpet. I tillegg følger det med diverse nye deler som jeg ikke har fått bruk for enda, blant annet en ubrukt Bosch bremseskive og bremseklosser.
Serviceheftet er ikke fylt ut siden kilometerstanden var på 123 000. Etter dette har vi tatt service selv, og en rekke slitedeler har blitt byttet ut fortløpende. I fjor ble for eksempel begge støtdempere foran byttet, og det ble montert en helt ny dynamo. Sommerdekkene var også nye i fjor og er svært lite brukt siden.
Medfølgende vinterdekk har mønster nok til anslagsvis én sesong til, men flere av dekkene lekker luft. Det har vært problemer med lekkasje rundt felgkanten. Dekkene må mest sannsynlig tas av felgen, og felgkanten må pusses ren for korrosjon før de monteres på igjen for å bli helt tette.
Vær oppmerksom på at dette er en brukt bil med noen kjente feil og mangler. Av de viktigste tingene kan det nevnes at motoren ble byttet av meg i januar 2025 på grunn av en defekt toppakning. Motoren som ble satt inn var brukt og hadde gått 233 000 km ved montering (ca. 40 000 km mer enn bilens kilometerstand), men har fungert fint siden. I tillegg fungerer ikke aircondition eller setevarme på førersiden, og bilen har noe rust og kosmetisk slitasje. Det elektriske vinduet på førersiden er litt tregt, men det lar seg kjøre opp og ned elektrisk.
Bilen selges som den er, uten noen form for garanti.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 942 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 25 000 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Toyota
- Modell
- Avensis
- Modellår
- 2008
- Karosseri
- Stasjonsvogn
- Drivstoff
- Diesel
- Effekt
- 126 hk
- Slagvolum
- 2 L
- CO₂-utslipp
- 155 g/km
- Kilometerstand
- 196 600 km
- Drivstofforbruk (NEDC)
NEDC var den felleseuropeiske målemetoden som ble brukt for å fastslå bilers rekkevidde og drivstofforbruk før den ble erstattet av WLTP
- 6,6 L / 100 km
- Girkasse
- Manuell
- Maksimal tilhengervekt
- 1 300 kg
- Hjuldrift
- Forhjulsdrift
- Vekt
- 1 465 kg
- Seter
- 5
- Dører
- 5
- Størrelse på bagasjerom
- 520 L
- Farge
- Sølv
- Bilen står i
- Norge
- Sist EU-godkjent
- 14.04.2026
- Neste frist for EU-kontroll
- 17.04.2028
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- SV46214
- Chassis nr. (VIN)
- SB1ED56LX0E076020
- 1. gang registrert
- 19.12.2008
- Eiere
- 2
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- Airbag foran
- Antiskrens
- Antispinn
- Diesel-partikkelfilter
- Elektriske speil
- Isofix
- Kjørecomputer
- Multifunksjonsratt
- Radio DAB+
- Radio FM
- Sentrallås
- Servostyring
Selgers kjennskap til bilen
Kjente feil, mangler eller synlige skader?
Ja. Setevarme førerside: Fungerer ikke. Frontrute: Steinsprut på passasjersiden. Skaden er reparert og fylt av Hurtigruta Carglass. Se bilde. Aircondition (AC): Fungerer ikke grunnet hull i fordamper. Karosseri/lakk: Rust på bakskjerm under baklykten, samt noen riper på bakfangeren. Se bilde for detaljer.
Er det gjort større reparasjoner?
Ja. Det er byttet til en brukt motor av samme type fordi den originale motoren hadde en defekt toppakning som lakk. Erstatningsmotoren hadde gått 233 000 km da den ble montert i januar 2025 (dette er mer enn bilens opprinnelige kilometerstand). Arbeidet er utført av meg. Motoren har fungert fint etter byttet.
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Har bilen heftelser/gjeld?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.