Bildegalleri
Beneteau First 35s5
Beneteau First 35s5 med nytt Orca/B&G system
1990
35 fot
Innenbords
Ikke oppgitt
Pris
290 000 kr
Kontakt selgeren
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
35 fots seilbåt med 3 sovelugarer, moderne innredning og lys hoved kabin takket være overlysvinduer. Fin turbåt. Selges da den blir for lite brukt. Nytt navigeringsutstyr kjøpt i vinter følger med, umontert. B&G Vindmåler, B&G logg, windex, B&G display, Orca display 2, Orca core 2, kompass, kabler for montering mv.
Dette er en gammel lettseilt regattabåt med stort ror som responderer raskt. Kan seiles alene. Storseilskjøtet er i cockpit og strammes raskt opp med 1 hånd. Brede dollbord som gjør det lett å bevege seg på dekk.
Rullegenoa og storseil er ikke nye men fungerer og har rimelig form. Spinnaker har ligget pose. Stormfokk har jeg aldri brukt. Det er også et sett med racing seil i Kevlar, ligger i pose.
Motoren skiftet og er i god stand, kjørt lite i de siste årene. Totalt litt over 1790 timer (se måler). Det er derfor noen år siden service. Ble syrevasket varmeveksler for noen år siden og skiftet motorlabber av tidligere eier. Det har ikke vært problemer med motoren tross overnevnte. Ankervinsj virker ikke. Taktrekk i styrbord sovekabin, er løst, må fjernes å legge på nytt. Autopilot trenger service.
Tidligere eier gikk på grunn. Skroget er i god stand etter det ble reparert profesjonelt på Hundvåg båt og karosseri. Deler av skroget er støpt på nytt, ny kjølkasse med nye bolter. Osmosebehandlet.
Riggsjekk utført av Westcoast Rig & Sail i fjor. Det er en skade i øyet som holder forstaget i toppen av masten og denne må sveises på nytt. Masten må da tas av. Estimert kostnad for denne reparasjonen er 15 000 kr. Stående rigg er rod rig som anbefales byttet til wire pga alder estimert kostnad 65 000 kr om dette gjøres i samme seanse. Det derfor prisavslag på båten. Kostnadsestimat er for reparasjon i Stavanger ved Westcoast Rig and Sail.
Rullesystem, mast, spinnakerbom og bom er ok. Noen trinser og blokker bør på sikt skiftes.
Løpende rigg er slitt og bør på sikt skifte.
Utstyr:
Bysse med kjøleboks gasskomfyr og 2 bluss
Toalett med dusjfunksjon og septiktank
Varmtvannsbereder og motorvarmer
Rullegenoa
Furlex 200 S
Ekstra racingseil i kevlar
Spinnaker
Nytt Orca display 2, orca core 2
Nytt B&G fart dybde og vind, B&G display
Kartplotter Lowrance 8''
Lazy Jack
Webasto varmeapparat
Stereoanlegg med usb og DAB-radio
Høytalere i kabin og i cockpit
VHF
3 blads Gori foldepropell
Nytt toalett i 2025
Nye utehøytalere i 2025
Flagg og div. utstyr/verktøy og reservedeler
Selges som den er. Forbehold om feil i annonsen. Kan sees omgående.
Spesifikasjoner
- Merke
- Beneteau
- Modell
- First 35s5
- Modellår
- 1990
- Type
- Seilbåt/Motorseiler
- Drivstoff
- Diesel
- Motor inkludert
- Ja
- Motorstørrelse
- 28 hk
- Motorfabrikant
- Perkins Perama
- Type motor
- Innenbords
- Lystall
- 1.17
- Byggemateriale
- Glassfiber
- Lengde i fot
- 35 fot
- Bredde
- 360 cm
- Soveplasser
- 8
- Båtens beliggenhet
- Norge
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.