Bildegalleri
Stor og rask daycruiser-Sessa S32 islamadora
Sessa
2005
32 fot
Innenbords
Ikke oppgitt
Pris
699 000 kr
Kontakt selgeren
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre båten din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Motorene er optimalisert av Powertune til hele 320 hk og 750 Nm (EGR delete), og både motorer og drev fremstår i meget god stand. Dette er en kraftfull og driftssikker motorpakke som samtidig er overraskende dieselgjerrig. Båten går svært godt i sjøen, oppleves trygg og stabil selv i grovere forhold, og leverer imponerende kjøreegenskaper både i høy fart og på lengre turer.
Propellene er nyoverhalte og oppgradert fra G8 til G10.
Skroget er grundig oppgradert med kjemisk fjerning av alt gammelt bunnstoff, og det brukes nå Seajet selvpolerende bunnstoff. Resultatet er en båt som leverer ærlige 43 GPS-knop – selv fullt lastet.
Båten ble profesjonelt slipt, rubbet og polert av Industriservice i fjor, og har igjen fått full polering og nytt bunnstoff i år.
Innvendig er båten kraftig oppgradert med nytt interiør i Carbon Silvertex fra RHJ samt ny kalesje i kraftig grått kvalitetsmateriale. Det er også montert nytt EVA-foam gulv og ny luke bak fra Goldfish, samt nytt Goldfish-ratt.
Elektronikken er oppgradert med nye plottere fra Garmin og Raymarine, nye girspaker og elektriske brytere til motor og baugpropell, samt nytt stereoanlegg med Bluetooth.
Båten har også fått:
* Nytt elektrisk toalett
* Dieselvarmer 4 kW
* Ankervinsj både foran og bak
* Fjernkontroll til aktervinsj
* Betjening av begge vinsjer fra førerplass
Service er fulgt nøye opp hvert eneste år:
* Årlig motorservice
* Årlig skift av drevolje
* Full drevservice i 2024 med belger m.m.
Dette er en stor, rask og svært velholdt daycruiser med god uteplass og plass til mange personer. En båt som fint kan sammenlignes med Windy Khamsin – men til en svært konkurransedyktig pris.
Innbytte i bil eller båt kan vurderes.
Spesifikasjoner
- Merke
- Sessa
- Modellår
- 2005
- Type
- Daycruiser
- Drivstoff
- Diesel
- Motorfabrikant
- Volvo Penta D4
- Type motor
- Innenbords
- Topphastighet
- 43 knop
- Lengde i fot
- 32 fot
- Båtens beliggenhet
- Norge
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.