Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Bobiler/Andre

Bildegalleri

(1/45)
Kristiansand S

Andre Mercedes Sprinter

Modellår

2001

Kilometerstand

88 000 km

Girkasse

Manuell

Drivstoff

Diesel

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på NE87345Gode råd til deg som skal kjøpe bobil

Beskrivelse

Etter å ha bodd fulltid i van i snart 5 år ønsker vi nå å kjøpe oss hus i Spania, så vår kjære van selges med tungt hjerte. Vanen kan overtas snarlig, men vi trenger 1-2 uker på å finne oss en ny bil først. Vi bor fulltid i vanen og er nå på tur rundt i Norge. Vi er for tiden på vei til Stavanger og skal mot Kristiansand og Drammen (ca) den neste måneden. Vi skal være i Stavanger til den 20. mai og drar deretter videre mot Kristiansand og Drammen. Ta kontakt for visning langs denne ruten. NB: Vennligst kun visning dersom du er veldig seriøs ☺️

Åpen for bud, men åpenbare skambud blir ikke besvart.


Liten sprinter som har gått veldig lite - ca 88.000 km(bilen er i daglig bruk). Ståhøyden i midtgangen er ca 160 cm, så selv om de fleste ikke kan stå oppreist inne i den er det fortsatt en mye mer behagelig høyde enn de som er hakket lavere. Man får nemlig stått oppreist med ryggen, mens hos de mindre vanene får man ikke stått slik engang, noe som gjør at alt må gjøres sittende. Jeg kan stå inne, men min samboer må stå med bøyd nakke. Han sier dette er problemfritt og mye bedre enn når vi hadde en mindre van(Vivaro).

Kort om bilen:
  • Gått 88.000 km(i daglig bruk)
  • Du kan gå fritt mellom kjøredel og bodel. Perfekt for regnværsdager. 2 seter fremme, men registrert med 9.
  • Med sine 5 meter kan den parkeres mer eller mindre alle plasser en vanlig bil kan parkeres. Forviller du deg inn i trange spanske gater, ja det skjer litt for ofte, kan du puste rolig, det går som regel mye bedre med denne enn hos de større vanene
  • Maxxfan delux og luftesopp for god ventilasjon
  • Vinduer rundt hele bilen. Fantastisk for å få den inne/ute følelsen uansett vær
  • Isolert med 19 mm armaflex
  • 2 senger. Ca 65 x 185. Du kan enkelt lage om løsningen slik at man får en dobbeltseng. Hjelper deg gjerne med å forklare hvordan vi hadde tenkt å løse det. Vi skulle gjøre dette selv, men det har bare aldri blitt gjort da løsninger vi har nå funker fint.
  • Portapotti excellence
  • 100 amp lithiumbatteri som lades via solceller og ved kjøring
  • 20 l ferskvannstank og 20 l gråvannstank
  • 45 l kjøleskap med liten fryser
  • Vaskekum og kran med rennende vann
  • Dieselvarmer fra Vevor
  • 8 skuffer + flere rom/skap for oppbevaring


«Mangler» ved bilen:
  • Eksosanlegg har nylig falt av og må erstattes. Prisen reflekterer denne mangelen.
  • Lakken ser generelt meget bra ut for å være en sprinter, men der er flekker her og der. Det er hjulbuene som har mest rust og bør utbedres. Nederst på ene døren innvendig bør også utbedres. Og på passasjerdøren. Har fått tips om å bare kutte hull der og sette inn en ventil fremfor å utbedre den, men det velger man selv hva man vil.
  • Bilen er registrert med 9 seter. I følge Finn-annonsene har ikke bilen hatt 9 seter siden ukjent årstall, men ihvertfall ikke etter 2017. Salgsannonsen fra 2017 viser 4 seter og det har vært samme eier siden bilen var ny og til 2017, så sannsynligvis har denne eieren hatt 4 seter siden bilen var mer eller mindre ny. Salgsannonsen fra 2025 viser 8 seter. Vi kjøpte bilen med 8 seter. Dvs bilen har gått gjennom mange EU-kontroller uten problemer. Vi kan selvsagt ikke garantere at det ikke oppstår problemer og at det ikke blir en mangel på eu-kontroll. Endring av antall seter koster ca 1000,- hos statens vegvesen. Setene vi tok ut hadde noen slags hurtigfester og vi fjernet alle tegn til disse festene, både i gulv og vegg. Vi har bilder av hele prosessen om man ønsker dette.
  • Frontruta er skadet, men dette fikses i vårt eie, så bilen leveres med ny frontrute


Hadde aldri solgt denne vanen hadde det ikke vært for at vi nå går fult inn for å få kjøpt oss hus i Spania. Det er bedre at noen andre får nytte av vanen enn at vi har den stående i lang tid mens vi fokuserer på å renovere huset vi kommer til å kjøpe.
Ville definitivt kjøpt samme type bil og bygget den om dersom vi skal ha van igjen i fremtiden. Fantastisk bra bil som vi ikke har hatt noen problemer med. Har kjørt fra Østlandet til nord-Norge og deretter til Sør-Spania og hjem igjen uten problemer. Ikke den sprekeste motoren, men til gjengjeld er bilen forholdsvis lett, så det gjør at motoren ikke sliter like mye med å komme opp i fart osv.

I mine øyner er dette en perfekt bil for de aller fleste og spesielt til de som ønsker å kjøpe sin første van! Vanen er også perfekt dersom du har lyst å tjene penger på utleie ☺️

Siden vi bor fulltid i bilen ønsker vi kun visning til de som er veldig seriøse, takk ☺️

#selvbygd #campervan #vanlife #sprintervan #mercedessprinter #sprinter

Spesifikasjoner

Omregistrering
Ikke oppgitt (avgifter)
Årsavgift
Les mer
Tilstand
Brukt
Merke
Andre
Modellår
2001
Type bobil
Camper
Drivstoff
Diesel
Effekt
82 hk
Girkasse
Manuell
Hjuldrift
Bakhjulsdrift
Lengde i cm
490 cm
Totalvekt
2 950 kg
Egenvekt
1 790 kg
Nyttelast
1 160 kg
Reg. seter
9
Soveplasser
2
Type seng
Enkeltseng
Bobilen står i
Norge
Registreringsnummer
NE87345
1. gang registrert
07.03.2001
Tilstandsrapport
Nei
Salgsform
Til salgs

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

4630 Kristiansand S
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

462785720

Sist oppdatert

10. mai 2026, 10:38

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Andre
Camper